Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1232233235237238370

Komentarz

  • A gdyby tak szybciutko prywatnie do chirurga? Tam pewnie trzeba dodatkowy szew założyć, albo stripy nakleić i będzie OK. To się da zrobić ambulatoryjnie - wystarczy chirurg i gabinet zabiegowy.
    Podziękowali 1annabe
  • @annabe ona ma 15 miesięcy. 

    Zrobiliśmy dzisiaj morfologię i jonogram. Tylko sód nieco poniżej normy. Nie ma temp. Nie wymiotuje, nie ma rozwolnienia, myślę, że za mało dawaliśmy jej pić. Dzisiaj bardziej pilnuję pojenia, chociaż nie za bardzo chce współpracować. Nadal śnięta ale przynajmniej z otwartymi oczami wytrzymuje dłużej. Właśnie wrócili chłopcy i się nieco ożywiła. 
    Podziękowali 1awia
  • Lome powiedział(a):
    maliwiju powiedział(a):
    Lome powiedział(a):
    Czy wiecie może, gdzie w Krakowie najlepiej zrobić 5latkowi badanie słuchu? Chodzi o audiometr standardowy. Prywatnie jak najbardziej może być.
    Kiedyś na Lenartowicza, robili dobrze to badanie,  ale mogło sie coś zmienic dawno sie nie interesowałam tematem. 
    tam też wylądowaliśmy w końcu. Dziękuję bardzo :)
    @Lome na Batorego tez mozna, nie pamietam juz nazwy tego miejsca ale to jest za Wydzialem Pedagogiki, po tej samej stronie ulicy, tuz u wylotu z Łobzowską.
    Podziękowali 1Lome
  • Katarzyna powiedział(a):
    A gdyby tak szybciutko prywatnie do chirurga? Tam pewnie trzeba dodatkowy szew założyć, albo stripy nakleić i będzie OK. To się da zrobić ambulatoryjnie - wystarczy chirurg i gabinet zabiegowy.
    stripy miałam, tak ciekło, że nie dąło się nakleić na mokre. Też myślałam o tym, tylko czas mam albo dziś po 19ej albo jutro po 16ej albo w niedzielę. Masz jakiś pomysł gdzie by mozna podjechac/
  • A w przychodni w zabiegowym nie pomogą? 
  • no szwu raczej tam nie załozą

  • dobra coś znalazłam jedziemy na 19.10 prywatnie. dam znac.
    Podziękowali 1Gosia5
  • @Aneczka08 jeśli tata bierze leki przeciwzakrzepowe i wit. K, to jednak trochę bez sensu, bo dwa środki przeciwnie działające.
    Moim zdaniem świetnie działa tamująco okład z ostudzonego mocnego wywaru z krwawnika, tylko kupionego w aptece lub zielarni, nie w markecie. Stosowałam własnoręcznie zbierany i kilkukrotnie powstrzymał spore krwawienia.

  • przeciwzakrzepowe bierze pod kontrolą kardiologa, i teraz je zmodyfikowal wg zaleceń lekarza, wit K bierze jakąs specjalną mk2 coś tam też wg zaleceń kardiologa. Ja lekarzem nie jestem więc nie podejmuję się polemizować a do tej lekarki mam zaufanie bo to moja osobista koleżanka ze wspolnoty.
  • Rzeczywiście k2 mk7 to rzeczywiście nie działa przeciwstawnie (nie zwiększa krzepliwości), myślałam, że "normalna" k.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Był krwiak i martwica.wyplukal założył sączek i jeden szew. Przyciął też martwicę. Co najmniej 10 dni ten szew jeszcze.
  • @kika0 to wyluzowana jesteś  ;) Ja bym spanikowała gdyby mi dziecko się tak słaniało i nie miało siły stać.. 

    nam przy mega rotawirusie który kiedyś mieliśmy dr starszym kazała krakersy jeść słone i popijać. Nic innego nie przyjmowali a na krakersy chęć przyszła  ;)
  • Zagadkę mam dla medyków. Otóż, na oko, grypa już mi odpuściła. Jak leżę lub siedzę, to się czuję ok. Ja wstaję, to w czasie poniżej 2 minut zaczyna mnie boleć potylica, ciemniejsze mi w oczach i robi mi się bardzo słabo. Muszę się szybko położyć.
    Ktoś wymyśli przyczynę?
    Temp. Nie przekracza 37, RR 105/65 (zwykle mam takie lub nawet niższe), saturacja 96-97, glikemia prawidłowa.
    O co chodzi?  
  • A nie wstajesz zbyt gwałtownie? Wiesz grypa potrafi wymęczyć, to pewnie osłabiona jesteś...A nawet w chorobie z tego co widzialam toś się nie bardzo oszczędzała.
    No i jeszcze pewnie po dworze (kujawskie :blush: ) nie bardzo chodzisz, więc może niedotleniona jesteś... Oby szybko tylko to minęło :relaxed: 
  • edytowano marzec 2018
    @makodrzyk - nawet po krwotoku,  z hgb 7,8 się tak nie czułam, a teraz żadnego krwotoku nie było, tylko grypa. Nie spodziewam się anemii.
    @madzikg - wstaję powoli. Inna rzecz, że zaraz po wstaniu jest ok, zaczyna się po chwili. A od  niedzieli oszczędzam się bardzo. Nie mam wyjścia - bezsilny jestem całkiem. 
    Podziękowali 1madzikg
  • Migrena jakaś? 
    A jak sprawdzasz saturacje? Gdzie to można sprawdzić oprócz SOR?
  • Na totalne zaflegmienie zawalony nosy kaszel krtani owy ale być może od kataru tylko. Nabudose hialuronic albo hioertonic? Znalazłam oba... Nawet odkurzacz sef słabo radzi. Infekcja i zabkowanie. Oczywiście u trzech
  • Mam pulsoksymetr.
    Nie mam migreny.
    Tylko na stojaka mi źle.
  • Błędnik?? Oby nie... :frowning: 
    Podziękowali 2Katarzyna Bridget
  • To chyba będzie osłabienie po grypie, albo jakieś powikłanie. Ja kiedys nie chcąc przeciągać chorobowego poszłam do pracy z niedoleczoną grypą i dostałąm zapalenie błony osierdzia, czy coś w tym stylu, dokładnie już nie pamiętam. Potem się już wystraszyłam diagnozą i siedziałam grzecznie w domu i leczyłam się.
    Podziękowali 2Katarzyna AgaMaria
  • @annabe polecam pulsoksymetr ;) 
    dla mnieniezbedny na równi z nebulizatorem :) 

    @MAFJa mój Jo tez taki mokry typ i te ostatnio katar i ząbkowanie (jednocześnie górne 4, dolne 2 i 4 -czyli 6 na raz! Brrrr). 
    Ostatnio dowiedziałam sie od pediatry,ze hipertonic moze zwiększać ilośc wydzieliny? Nie wiem na ile to prawda,ale ten z kwasem bialuronowym na pewno bezpieczny. 
    Oprocz tego przepłukuje noc izonasin septo,rozkładam czosnek... podobno pomaga tez wapno i zyrtec (ale to ostatnie na recepte). 
    Niestety mój Jo taki typ co w dobe od takiego zawalającego kataru dostaje paskudnego kaszlu- ze dwa razy z oskrzeli dało sie wyprowadzić domowymi sposobami,ostatnio było gwałtownie i skończyliśmy na berodualu i nebbudzie. 
    Podziękowali 1annabe
  • Ja chyba też nebud dziś dam ale nie wiem czy nabudose nie doloxyc
  • Alescie mnie teraz zaskoczyły! Nie wiedziałam ze można samemu w domu saturacje sprawdzić! A ostatnio bardzo było mi to potrzebne i zachodziłam w głowę gdzie to się robi... 
  • Nikt nic nie wie? W nocy kaszel i mocno. Ale w zeszłym roku przy rsv ich dusil ten hialuronic. Byli mali i lekarka mówiła że może za mała obturacja była... . 
  • Hipertonic ich dusil
    Podziękowali 1tymka
  • Zrobił mi się zastrzał na małym palcu lewej reki..boli okropnie. jak się tego pozbyć? czy do lekarza trzeba??
  • mama_malwina powiedział(a):
    Zrobił mi się zastrzał na małym palcu lewej reki..boli okropnie. jak się tego pozbyć? czy do lekarza trzeba??

    Wrzątek do szklanki i zaparzać palec kilka razy przez sekundę.
  • W sensie włożyć i szybko wyjąć
  • @mafja mi kiedyś zlecił lekarz ten nebudose ale tylko raz, a tak to zwykłą sól fizjologiczną używam. Na krtaniowy ostatnio pulmikort od razu dałam...ae to był taki mocny krtaniowy.
    Podziękowali 1MAFJa
  • A woda z solą? by ropę można było wycisnąć?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.