Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1275276278280281370

Komentarz

  • proszę napiszcie jeszcze o tej witaminie D3
    konkretne nazwy lekow dla dorosłych i dla dzieci
    i jednostki
    (słyszałam , ze w Polsce normy są mocno zaniżone w stosunku do Europy Zachodniej)

    czyli rozumiem, ze Vigantoletten jest ok?

    i jeszcze podobno dobrze  vit D3 przyjmowac razem z vit K2...
    tylko tego nie można u nas kupić...

  • o dopiero doczytałam
    a mk7 co to jest? :)
  • mi ostatnio mąż kupił kapsułki Gold-vit z D3 i K2
    Podziękowali 1In Spe
  • antonina powiedział(a):
    To ja się podłącze do pytania o witaminę D. W badaniu wyszedł mi wynik 27,7. Ważę 45 kg, karmię piersią ile kropel vigantolu brać? 
    Coooo???
    Waga dziecięca patrz :D
  • 10 latkiem jak wyszło 25 to lekarz kazał 4000 brać przez jakis czas
  • edytowano styczeń 2019
    Bridget powiedział(a):
    antonina powiedział(a):
    To ja się podłącze do pytania o witaminę D. W badaniu wyszedł mi wynik 27,7. Ważę 45 kg, karmię piersią ile kropel vigantolu brać? 
    Coooo???
    Waga dziecięca patrz :D
    Drobna że mnie kobieta, jeszcze dziecię ze mnie intensywnie wyciąga
    Podziękowali 1Bridget
  • @Skatarzyna dzięki za podpowiedź  :)
  • Jakie badania zrobić 14 latkowi ,ktory nie znosi ciepła.
    Otwarte okna ww mrozie ciągle I bez koszulki to tak akurat.
    Ostatnio nasiliło się.
    Wyniki tarczycy w zeszlym roku były ok.
  • @In Spe ja akuratnie biorę suplementy nie lek ale sprawdzonych firm bo mogę lepszą dawkę dobrać i wiem, że działają bo już wiele razy mi pomogły (w sensie widać po wynikach badań). Ogólnie przyjmuje się, że w miesiącach zimowych to przyjmujemy średnio 1000j na 10 kg masy ciała. Przy większych niedoborach można podwoić dawkę czy w czasie choroby. Do tego zawsze powinno się brać z witaminą K2 (mk7). Podobno najlepiej 200 j. tej witaminy a w chorobach autoim. nawet 500j. Ja zamawiam ją albo w aptece przez internet (np. Gemini) albo prosto z IHerba.
    Podziękowali 1Basja
  • Dziękuję @Hanq ; :)
    Podziękowali 1Hanq
  • Sklejone wargi sromowe u 2 latki. Był tutaj kiedyś temat a teraz nie umiem znaleźć.
    Jakieś kremy itp. Ktoś stosował?
  • ja :) zadzwoń w wolnej chwili :)
  • Co można z domowych sposobów dwulatkowi na zatwardzenie? Płacze i mówi ze brzuszek boli i od kilku dni nie zrobił prawie nic. Ogólnie mamy duży problem z tym już od prawie roku. Na okrągło bierze dicopeg. Po czym gdy sytuacja się normuje to znowu przerywamy i tak w kółko. Zaczynam się tym martwić.
  • A co z dietą? Buraczki, surówki, surowe jabłka? Uczulenie na pszenicę objawia się też zaparciami.
  • Lome powiedział(a):
    Jest też taki kaszel i katar od smogu, u krakowskich dzieci występuje na pewno
    Coś w tym musi być. Mój 4-latek ciągle coś od jesieni. Tylko przez święta w górach był spokój...
  • Nad dietą ciagle pracujemy, jabłka je, rano owsiankę z lnem i bez efektu, zupy. Buraczki niestety nie przejdą. 
  • Nawadnianie też moze mało pije?
  • edytowano styczeń 2019
    @September ,

    naszą leczymy na zatwardzenia od półtora roku, czyli od czasu, gdy zaczęło się rozszerzanie diety. Dicopeg - też na okrągło leci... Najpierw 5 potem wskoczylim na 10, teraz zeszliśmy do 4.

    Szukamy przyczyny. Musi jakaś być przecież... Nasza gastroenterolog daje nam skierowania na oddział dzienny i robią badania krwi pod względem: alergii (to się chyba nazywa panel pediatryczny?), celiakii i niedoborów witaminowych.

    Ostatnio do zestawu pani doktor dodała oznaczenie wit. B12. I... wyszedł niedobór. I odnoszę wrażenie, że to chyba trafiona przyczyna! Suplementujemy od tygodnia B12. Ponieważ młodzież dostaje też żelazo, to na razie trudno ostatecznie stwierdzić, że to to, ale jest lepiej! Niedobór B12 mógł nie pozwalać na przyswajanie żelaza, a nieprzyswojone żelazo zatwardza...

    Z domowych sposobów u nas działają śliwki. Zimą - suszone. Najpierw gotuję chwilę pokrojone kawałeczki w wodzie, potem dodaję kaszę jaglaną i do tego - po ugotowaniu - starte jabłko. Jeśli wychodzi za kwaśne, dosładzam ciut syropem klonowym. 

    STARAMY się bardzo pilnować picia.
    Pani doktor zalecała też gotowanie kompotów z suszu i podawanie kawałków owoców z kompotu do jedzenia.

    Nasza bardzo lubi owoce, też to "wykorzystujemy". Odnoszę wrażenie, że winogrona "działają".

    Bardzo polubiła kaszę jęczmienną i bulgur. Dodaję do zup, albo robię potrawki na bazie tych kasz (pani dr kazała podawać jak najwięcej kasz z grubego przemiału). 

    Unikamy słodyczy (jemy w ukryciu ;-)).

    O tym, że kiszonki i warzywa w ogóle to wiesz...
    Podziękowali 1September
  • No i dobry gastroenterolog nie jest zły... 
    Ja mogę polecić dwie Panie - p. dr Radosława Jakóbiec - przyjmuje w Rzeszowie i  dr Sabina Więcek - Chrzanów (ale chyba nie tylko).  
    Podziękowali 1September
  • A! I mąż, jak już było bardzo kryzysowo, to ją brał 'na piłki' - tzn. do sali zabaw ("do oporu" - a że lubi, to trwało to długo). Albo bawił się z nią "natrętnie" w... jedzie rowerek. Ewidentnie ruch poprawiał perystaltykę i pozwalał przynajmniej się wypróżnić... 
    Podziękowali 1September
  • @September! Właśnie, jeszcze! - pani doktor absolutnie "nie pozwala" dopuścić do trzydniowej przerwy w wypróżnieniu. Twierdzi, że z dwojga złego lepiej podać wtedy czopek albo zrobić wlew z jakiegoś preparatu z miodem (w tej chwili nie pomnę nazwy) niż pozwolić na to, żeby zbierała się w jelitach treść (chodzi o to, żeby jelita się nadmiernie nie rozszerzały).  
    Podziękowali 2madzikg September
  • edytowano styczeń 2019
    @Rien, preparat Melilax. Wlewki doodbytnicze. Wersja "pediatric" dla maluszkw od 1 dnia życia.
    Gratuluję dobrego specjalisty :smile: 
    Podziękowali 3September Rien maliwiju
  • @Rien bardzo Ci dziękuje za tyle informacji niby dużo już wiem, ale zostaliśmy z tym sami bo nasza pediatra olewa sprawę. Zrobimy potrzebne badania. 
  • Teraz leżę obok małego i nasłuchuje bo nie wiem jak brzmi zapalenie oskrzeli. Nigdy nikt nie miał a on nawet teraz przez sen strasznie kaszle ale z przerwami. Dzisiaj to się zaczęło, tak nagle ale sporadycznie. Dziwny ten kaszel bo on nie miał kataru ani gorączki. Czasem słychać jak suchy, raz jak mokry, dość mocno krtaniowy. Dałam pulmicort wieczorem. I teraz się stresuje bo wydaje mi się, że oddech przyspieszony. Jestem sama z dziećmi i nie wiem czy mogę czekać do rana czy kombinować jakiś wyjazd na całodobową. 
  • Uczulenie na mleko też się tak może skutkować, to czasami jedyny objaw.
  • Zuzapola powiedział(a):
    Uczulenie na mleko też się tak może skutkować, to czasami jedyny objaw.
    Odstawiliśmy wszystko mleczne ale dopiero od dwóch tygodni
  • Przetrwaliśmy jakoś tę noc. Później kaszel się wyciszył. Nad ranem znowu. Gorączki nie ma, ale jest chyba ogólnie rozbity bo mówi, że go nóżki bolą i głowa. O 15 jest pediatra to przejdę się z nim osłuchać. 
  • @September, ja polecam z serca wizytę u gastroenterologa dziecięcego.
    Do pani doktor chodzimy prywatnie, ale oddział dzienny jest za darmo. Wyobrażam sobie, że te wszystkie badania to spora suma jednak... Bo jeszcze zawsze mamy USG też. Bardzo jesteśmy wdzięczni za to, że właśnie tak...

    A jak wyszła kwestia B12, to od razu odesłała do hematologa. Jakoś tak czuję się spokojniej z tym, że odsyła do specjalistów a nie sama wymyśla. 

    Ponieważ nasza miała problemy z wypróżnianiem i oddawaniem gazów już od urodzenia, to pediatrę śmy w temacie szybko "rzucili".  

    Podziękowali 1September
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.