Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1305306308310311370

Komentarz

  • To jeszcze jedno pytanie. Czy jest szansa, ze to samo sie usunie? Tzn tylko odciagane dzieckiem i laktatorem i z uzyciem ibuprofenu?
    Miesiac temu mialam zapalenie tej samej piersi, ale z nizsza temp i lepiej sie czulam, przechodzilam je, bo nie mialam mozliwosci wygrzac sie. Czy to moze byc efekt niedoleczenia tamtego? Teraz dwa dni czulam sie tak zle, ze nawet chodzic mi bylo ciezko, a teraz temp juz nizsza, ropa niby schodzi, ale na piersi nadal czerwone i guzek, a mnie boli gora glowy, szyja z tylu i miesnie jak kaszle. Czy to normalne, jesli goraczka juz nie rosnie, ze tak mnie wszystko boli?
  • Trzeba dbać o udrażnianie kanalika, tego co widzisz, że coś dziwnego z niego leci. On przez dłuższy czas może mieć tendencje do ponownego zablokowania, jak na czas nie udroznisz, znowu będzie zapalenie. Trzeba sprawdzać codziennie czy leci z niego dobrze.
    Podziękowali 2mamuma wiesia
  • edytowano sierpień 2019
    Jeny jakie to dziwne wszystko jest z tym karmieniem.. ciagle jakieś nowe opisy a ito ciagle nieopisane jako co w takim przypadku.. moglby to ktoś zebrać wreszcie ;-) moje przypadki pozwalam wykorzystać. :-) 

    Moje ostatnie zapalenie takie ciezkie było chyba skutkiem ucisku biustonosza złe założonego w połączeniu ze słabym opóźnieniem piersi przed nocą 
    Podziękowali 1Bridget
  • edytowano sierpień 2019
    U mnie teraz chyba choroba malej sie przyczynila. Kiepsko ssala, gryzla, a trzymana na rekach odpychala sie od tej piersi. 
    Czylam sie serio tragicznie, raz wymiotowalam (podobno tak moze byc), a domyslam sie, ze wczesniejsza biegunka tez mogla byc z tym zwiazana. 
    Wczesniejsze zapalenia przy poprzednich dzieciach az takie ostre nie byly.

    Edit: ale dzis juz jest duzo lepiej. 
  • No moj maz na okladanie piersi kapusta dziwnie sie patrzyl, ale wlasnie po okladach z kapusty u mnie ropa zaczela wyciekac. 

    Problem w tym, ze jak juz ma sie problem, to najczesciej samopoczucie jest tak kiepskie, ze ciezko czegokolwiek szukac. Ja serio teraz czulam sie tragicznie.
    Podziękowali 2MAFJa mamaw
  • edytowano sierpień 2019
    Agnicha powied  ział(a):
    Pewnie tak. Ja siedziała długo na tamte forum bo ciekawa byłam. Jakoś wciągały mnie dyskusje z problemem konkretnym niz bez
    Ps. Miałam Antka nie ssącego. Uwierz mi... Po nocach siedziałam i szukałam przyczyny
    A jaka była przyczyna?  :)
  • Zapytam tez.
    Czy ktos mial tak mocna alergię po ukąszeniu jakiegos owada kilka tygodni?? 
    No u 4lekarza bylam. Teraz puszcza dopiero. 
    Co to moglo byc? 
    Podziękowali 1AgaMaria
  • @Bridget - chyba syn @Mle miał coś podobnego po ukąszeniu pszczoły.
    Podziękowali 2Bridget Mle
  • @Bridget pszczola mnie uzadlila w stope. Spuchla potwornie. Po 2 tyg dopiero lekko opuchlizna zaczela sie zmniejszac. W sumie to ponad miesiac bylo spuchniete.
    Podziękowali 2Mle AgaMaria
  • @Katarzyna, odważyłam sie do Ciebie priva napisać...

  • To bardzo dobrze, że się odważyłaś. Nie lubię, gdy się ludzie mnie boją.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Mnie kiedyś w pracy ugryzł komar akurat w miejscu pod paskiem klapka. Ten pasek to miejsce podrażniał i zrobił się ropień i noga spuchnięta jak bania. Dostałam antybiotyk i na szczęście zeszło i obyło się bez otwierania ropnia. Tak mi było głupio tłumaczyć się w pracy z powodu chorobowego, że to na ugryzienie komara, tym bardziej że miałam umowę na zastępstwo.
    Podziękowali 1Bridget
  • edytowano wrzesień 2019
    Z moja piersia juz lepiej, ale przez odciaganie produkcja jest za duza. Mala nie chce jesc wiecej, raczej tendencja znizkowa jest. Czy moge pic szalwie na zmniejszenie ilosci i ja dalej karmic? 
    Moze ktos ma jakis inny pomysl na zmniejszenie ilosci mleka. Boje sie, ze znow mi sie cos zrobi. 
  • mamuma powiedział(a):
    Z moja piersia juz lepiej, ale przez odciaganie produkcja jest za duza. Mala nie chce jesc wiecej, raczej tendencja znizkowa jest. Czy moge pic szalwie na zmniejszenie ilosci i ja dalej karmic? 
    Moze ktos ma jakis inny pomysl na zmniejszenie ilosci mleka. Boje sie, ze znow mi sie cos zrobi. 
    Synowa odciagala i zamrażala. 
    Ile razy to się przydalo potem. 
    Podziękowali 2mamuma Katia
  • edytowano wrzesień 2019
    Powinno się uregulować.
    Mniej może pić płynów. 
    Podziękowali 1mamuma
  • @Ojejuju znalazłaś już?
  • edytowano wrzesień 2019
    @Ojejuju Koniecznie do dietetyka trzeba pójść, to jakiś bzdury są .. Drugi raz mam cukrzycę w ciąży i zalecenia kompletnie różne. Jeśli podeślesz mi maila to wyślę zdjęcia swojej diety na miesiąc,fajne  zdrowe  różnorodne przepisy . 
  • A ja mam pytanie:

    Czy drętwienie lewej ręki przy wysiłku tak na początku i przy stresie i taka lekka duszność to problemy z sercem?
    Miałam EKG miesiąc temu i wyszło dobrze.
  • Zapytaj w aptece o syrop
  • edytowano wrzesień 2019
    @Bea, mój 10-latek ma leki z prazolem (teraz Ultop) w dawce 10 mg, ale to z zalecenia lekarza. Jest dobrze.
  • @Bea Imbir? W ciąży super na zgagę pomagał. Piłam wodę z cytryna, imbirem i miodem lub  imbir kandyzowany do żucia. 
  • Mnie na refluks pomogła betaina z pepsyną. Dostawałam od lekarza recepty na leki na zobojętnienie kwasów żołądkowych, a to pogarszało zdecydowanie mój stan. Po zakwaszeniu żołądka - wszystkie dolegliwości zniknęły (jedynie w ciąży się ciut odnawiały). 

    Można też spróbować podawać wodę z cytryną albo z octem jabłkowym osobiście robionym. Moja siostra synowi (dziecku) tak dawała - też pomogło na refluks.
  • Polecicie dobrego endokrynologa dla 14-latka, w Poznaniu? I jakie badania dobrze zrobić przed wizytą. Syn ma od roku bardzo powiększone sutki. Jest lepiej niż było jakiś czas temu ale nadal źle...
  • Upnę sobie....
  • nie wiem obym się okazała hipochondryczką ale boje się ze dysk wypadł.. w odcinku piersiowym. Objawy takie się zgadzają z opisania ból nagle. Taki ze ja jego . Tak jak by z tylu pod żebrami z prawej strony. Jak w druga strona się obracam ulga.. ból przy wstawaniu siadaniu  czasem przy minimalnym ruchudoslownie - w stylu lekkie wyprostowanie pleców i allll!!!!! szczególnie przy schylaniu.nie za bardzo mogę kaszleć a muszę ze względu na chorobę :-). Do bani. Wypadł to i wlezie może? Nie ćwiczyłam od czerwca to mam. Karę. Co z tym robić.. na razie polezalam i ulżyło,ale bardziej wolałabym ignorować to. Jakieś cwiczenia? Czytam ze ostra faza tylko leżenie i przeciwbólowe potem cwiczenia i fizjoterapia a w ostateczności operacja.. a może to być coś  innego????? 
  • @MAFja, zadna kara, to się po prostu dzieje. Organizm wyczerpany i przeciążony moze tak reagować. 
  • Jakoś żyje.. najgorzej stać i w przypochleniu pewne rzeczy robić.. ale ja mam ciast do napieczenia i Wogole 
  • @MAFJa, a jakimś żelem przeciwbólowym potrraktować? Ja mam od ciąży problemy z biodrem, ale bez dramatu, leki przeciwzapalne i maści pomagają. Dikloziaja jest dobra i chyba bez recepty.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Te zele to wiecie łagodzą, ale problem pozostaje i trzeba się tym zajac, lepiej prędzej niz pozniej.
  • @MonikaN, ja byłam. Rtg wykazało zapalenie torebki stawowej. Jedna sesja tabletek nic nie dała, dostałam drugą, to samo w zmienionej dawce plus żel właśnie i jest lepiej. Jak czasem znowu mocniej się odezwie, to smaruję doraźne i widać na razie tyle wystarczy, bo pomaga takie jednorazowe użycie.
    Podziękowali 1Skatarzyna
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.