Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

15354565859370

Komentarz

  • Ja ponowię pytanie włąsne - co to mogło być: Mamy wszyscy infekcję wirusową, ja się czułam słabo pzrez kilka dni wcześniej. Chwycił mnie raz taki jakby "dusiołek" w ciągu dnia - ból szyi i klatki piersiowej połączony ze ślinotokiem, mogłam tylko szeptem mówić, czułam się jak w pancerzu. Po kilku minutach minęło. Na drugi dzień przebadałam krew i hormony tarczycy - wyszło idealnie, w środku zakresów.
    Generalnie to zdrowa jestem - co to mogło być to coś? Było to straszne.
  • A noe bralas jakiś leków. Ja tak miałam raz jak sie opilam w nocy red bulla. (uczyłam sie). Tez nie mogłam oddychać i mówić i ślina mi ciekła bokiem ust.
  • Mielismy przypadek, ze syn po upadku ze schodow mial pekniecie w. Nadgarstku, ale sie nie skarzyl na bol i nic nie spuchlo. Tylko, ze podswiadomie oszczedzal reke i jak spadl tydzien poxniej ze sterty galezi to tak nieszczesliwi, ze tym razem zlamal w lokciu z przemieszczeniem. Na rentgenie wyszedl ten wczesniejszy uraz.
  • @MagdaCh a może to była zmora :P A tak serio - nie masz tężyczki?
  • @beabea
    no popatrz - mój mąż wykluczył na oko chorobę wieńcową i kazał tarczycę przebadać. Na tężyczkę nie wpadł. Dziękuję za ten trop. Jako matka bardzo się zmartwiłam tamtym zdarzeniem.
  • O rety - wczytałam się. Mam nadzieję, że nie mam tej całej tężyczki. Jedyne na co narzekam to cierpkość/niecierpliwość nóg gdy jadę autem po mieście którąś tam godzinę - ale to zrozumiałe raczej.
  • Ja ostatnio przeoczyłam złamanie zatoki szczękowej. Szczęściem chłopiec i tak miał objawy wstrząśnienia mózgu, więc wysłałam go do szpitala. Mogę sobie poprawić nastrój tylko tym, że chirurdzy dziecięcy spostrzegli się po tygodniu.
  • Ha, ha. Dobre Martyno.
    PS
    zjadłam resztki dolomitu z apteczki - jakie to wspaniałe uczucie, gdy się czuje, że jest lepiej ;)
  • @beabea jak o tężycce mowa. Właśnie dostałam wynik badania emg i próba tężyczkowa wyszła słabo dodatnia. Lekarz kazał się nie przejmować i brać mg. Obecnie "ataki" zmalały do paru dziennie. Czy można się z tego całkowicie wyleczyć, czy to wynika z jakiejś skłonności organizmu do tego schorzenia i będzie mnie dręczyć do końca życia?
  • @Aneczka08 mnie właśnie wykryli cieśń przy badaniu tego przewodnictwa nerwowego

    tak jak pisała @Katarzyna

    Ręce to w ogóle lubią drętwieć. Ale jak to mówią Jak chcą, niech drętwieją
  • @Hanq, tężyczkę pozostaje polubić. I warto spróbować znaleźć przyczynę, wtedy jest prościej redukować objawy.
  • @andora , właśnie się napatoczyłam na hematologa dziecięcego . Radzi, żeby ze względu na lokalizację zrobić od razu zdjęcie klatki dla spokojności.
  • Dzieki Martyna. Na dzisiaj umówiłam ja na ust wezlow i jb do gościa ktory robi usg na onkologi dziecięcej. Zobaczymy co on powie bo wydaje mi się, ze te wezly sie zmniejszyly.
  • Był maz właśnie na Sor ręką cała ufff, okłady tylko robić i juz.
  • @beabea a jak szukać przyczyny? Jak pamięcią sięgam to od dzieciństwa miałam niektóre objawy pasujące do tężyczki tylko jak mówiłam lekarzowi to zbywał i najwyżej aspargin przepisywał. Teraz robiłam badania mg, ca zjonizowany, parathormon, i wszystko w normie. Tylko próba tężyczkowa wyszła dodatnio. A objawy raz słabe,a raz się nasilają.
  • Juz po ust. Nadobojczykowych brak. Inne powiększone jak zwykle ale bez cech patologicznych. Brzuch super.
  • Z metod pozagastroskopijnych, to możesz sobie jeszcze zrobić test z kału na H. Pylori. Bo jak usg pokazuje,że to w rzucie dwunastnicy, to choroba wrzodowa jest najczęstsza, a na usg oczywiście niewidoczna.
  • Jak pogoda dobra, to czuję się z żołądkiem znacznie lepiej niż w dni, kiedy hula wiatr i deszcz. Gdy pogoda gorsza, mój żołądek się buntuje. Gastrycy tak podobno mają. (?)
    :-B
  • Dzis zauważyłam u mojego dziecka biała obwodke wokół znamienia/pieprzyka..oczywiscie wygooglam sobie ale nie jestem w stanie czytac o czerniaku.
    Co moze znaczyc zjawisko bialej obwodki wokół znamienia.a dokladnie dwoch znamion/poeprzykow.jedno na biodrze drugie na plecach?
  • @Hanq a poziom wit D?
  • @asiao , znamię z otoczka to znamię suttona. Ladodne. U dzieci w zasadzie nie pojawia sie czerniak. Ile ma lat? Nie zmienia to faktu ze raz na jakiś czas wziela bym dziecko pokazac dermatologowi, ale takiemu, który sie zna na czerniakach.
  • 6lat.dzieki za podpowiedz
  • edytowano listopada 2015
    Generalnie polecam szukać gabinetu z wideodermatoskopią. My dlatego chodzimy ze znamionami do chirurga onkologicznego. Wtedy zostaje filmik ze znamieniem w dużym powiększeniu i można porównać w przyszłości czy są zmiany kształtu lub wielkości.
  • @beabea wit. D poziom 40 (po 1,5 miesiąca suplementacji) i ciągle biorę. Normy od 30 do 80 dla dorosłych. W tamtym roku w listopadzie było 89 (w 1 trym. ciąży, potem nie robiłam, dopiero teraz na początku października). Z 12 lat temu miałam robiony PTH i wtedy wyszedł powyżej normy, wtedy lekarka przepisałam mi i brałam coś z 3 miesiące albo dłużej Vicalvit bodajże (stwierdzono wtedy u mnie osteopenię).

    I trochę z innej beczki pytanie -próby wątrobowe jak robię to zawsze mam podwyższony poziom bilirubiny tak do 1,8-1,9 a normy do 1,3. Brat ma zespół Gilberta. Przejmować się?
  • Samym wynikiem bym się nie przejmowała. Chyba, że jakieś niepokojące objawy są, to warto się zainteresować.
  • 5 latka wymiotuje, obecnie przerwa (pije zimna wode i zjadla troche chleba), ale bardzo ja brzuch boli, co mozna jej dac, zeby mniej bolal?
    Po miecie zwymiotowala.
  • Oooo, nie wpadlam na to. Zaraz podam, dziekuje.
  • Tylko lepiej, żeby Piła letnie nie zimne i małymi porcjami. Większa szansa, że zostanie w żołądku.
  • Czyli lepiej woda w temp pokojowej, niz z lodowki?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.