Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

15859616364370

Komentarz

  • edytowano listopada 2015
    @ola_g - Czy ta osoba przyjmuje HTZ? Co jeszcze znaleziono w badaniu USG? Jaka grubość endometrium? Czy jakieś nieprawidłowości? Jakieś niepokojące objawy? Z jakiego powodu było robione USG narządu rodnego? Trudno pisać cokolwiek nic nie wiedząc o pacjentce.
    Płyn w macicy może zwiastować jakieś niebezpieczeństwo, ale może być związany z fizjologicznymi zmianami w narządzie rodnym i utrudnionym odpływem treści z macicy wskutek zarośnięcia kanału szyjki.
  • Warto się w tej sprawie spotkać z lekarzem. Może się okazać, że ten płyn niczego złego nie zwiastuje, ale warto sprawę wyjaśnić, bo bywa on objawem poważnego zagrożenia, wiec warto by to zagrożenie wykluczyć. I przy okazji cytologię zrobić, jeśli nie robiła przez ostatnie 3 lata albo poprzedni wynik nie był idealny.
  • edytowano listopada 2015
    @Katarzyna, tak właśnie myślę. Czasem zdarzy się maleńkie plamienie (ostatnio nie). Lekkie pobolewanie w tym czasie jest u mnie normalne, ale ostatnio nie jest takie lekkie :(
    Za to bóle w trakcie (swego czasu po prostu makabra, żarłam prochy garściami, a ja naprawdę mam duże doświadczenie w bólu;) zelżały. Parę lat temu wyczytałam, że warto przed brać magnez i starałam się to realizować (o ile miałam możliwość), stąd pomysł.
    Ech, chętnie bym sobie wszystko wycięła ;)) I tak nie ma zastosowania :P
  • Magnez to bardziej na bóle miesiączkowe niż owulacyjne, ale spróbować można.
  • Prosze o namiar na watek ginekologiczny...
  • pytanie mam w sprawie ucha

    M. po dwutygodniowym katarze zaczęła się wczoraj skarżyć na ból ucha
    dałam ibuprom zgniotłam czosnek wsadziłam w gazik i do ucha, spała w czapce
    rano wstała i mówi że ją nic nie boli

    czy to znaczy że infekcja wyhamowała? czy powtórzyć akcję z czosnkiem?
  • up up
    bo wieczór idzie i nie wiem czy powtarzać kurację?

    @katarzyna gdyby to twoje dziecko było to co byś zrobiła ? ;)
  • Bym nic nie robiła, bo nie lubię robić więcej niż trzeba. Ale jeśli miałabyś się czuć spokojniejsza, to zapakuj jej ten czosnek na noc znów. Nie pomoże (bo i na co?) ale i zaszkodzić nie powinno.
  • :)>-

    dzięki

    porostu pomyślałam że nawet jak nie boli to może się tam coś robić na co mógłby pomóc ten czosnek ;) i że to mało możliwe ze tak szybko pomógł :D

  • U mnie często tak bywało,przechodziło po jednym wieczorze nawet bez czosnku.
  • @Beabea

    do jakiego wieku mozna usg przezciemiaczkowe zrobic?

    Tzn. inaczej - jak teoretycznie jest juz twardawe, ale jednak mozna wyczuc gdzie ono jest, to można spróbowac robić?
  • Moja R. miała robione 2 miesiące temu, musi być niezarośnięte z tego co lekarka mówiła,
    miałyśmy przyspieszony termin usg,bo było malutkie, około 1cm.
  • @Zuzapola

    ale czułaś je ? ze jest miekkie, ze tetni?
  • Nie, teraz prawie całkiem zarosło, to znaczy kości się już prawie zamknęły, wcześniej było można jeszcze takie kółeczko wymacać, że kości się całkiem nie zeszły.
  • ok, czyli mamy szanse chyba! :) Jutro zadzwonie i sprobuje sie zapisac…
  • @chabrowa, jak jeszcze wyczuwasz to można spróbować, najwyżej nie wyjdzie...
  • Co mozna podac dzieciom na uspokojenie przed snem ?
  • Po spacerze dostaja nowej energii.serio nie ma nic bezpiecznego na wyciszenie dzieci? :-S
  • Zależy od dzieci.
    Jeśli pytasz o farmakologię, to nie polecam.
  • Maz dostał II czesc wyników.

    norma wit. D 30-60. on ma 17

    Ile jednostek i jak dlugo ma łykac?
  • Ja bym łykała z 5000 j lub 7000j przez 3 miesiące z mg i k2.
  • matko. a k2 to co? :D
  • @hamq dobrze prawi. Vigantol z 15 kropel dziennie + K2 firmy Solgar. Przez 2 miechy i kontrola. I łatwiej będzie schudnąć.
  • A niedobór witaminy D wpływa na otyłość?
  • @Katarzyna a to nie jest na receptę?
  • Jest na receptę. Może nawet dentysta wystawić.
    @Lome - niedobór D3 wpływa na metabolizm. Może się przyczyniać do otyłości. Przy odpowiednio wysokim poziomie D3 łatwiej schudnąć.
  • Wydaje mi się ze umieram.W nocy mialam ok 40 stopni i dreszcze i majaczylam.
    Po lekach spada do 38
    Wszystko mnie boli.Glowa od dwoch dni nieustannie i wszystkie mięśnie az jecze z bólu. Chwilami wydaje mi się ze będę wymiotowac.
    Mam zimne i sine stopy.
    Lydki i uda i kolana tak mnie bolą jakby mialy wybuchnac
    Czy ja umrę?
  • @minka czytałam artykuł o tym, że komórki płodu przenikają do ciała matki czasem naprawiają to owo, no a też hormony w ciąży potrafią sporo namieszać.
  • @asiao pewno masz "przeziębienie"...jakąś cholerną podłą sztukę, ta co ja miałam teraz była podła, podła i wstrętna...Nawet poszłam do lekarza. Idź też bo może to coś innego.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.