Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

16061636566370

Komentarz

  • edytowano listopada 2015
    A poty? Na koniec mnie pot zalewał...i mąż się rozchorował też, tylko go kości bolały bez gorączki, miał tylko 37. No i teraz po tym mam alergię bo mi się organizm podekscytował walką. Spróbuj z tym sorbetem i cytryną, to gardło uspokaja. Lekarz to z Zielonki wymyślił. Przynajmniej smaczne.
  • Poty tez..a jak sie ppdnosze do toalety to ide po ścianie jak z waty jestem.
    Dzięki Joanna36 za doradztwo.to ta sama zaraza
  • Alergie masz jaka? Wysypka czy co?
  • Sprawdziłam, w tym wątku 12 listopada ómierałam, więc łączę się w bólu i polecam duże czerwone kapsułki...
  • A ja przeczytałam, że dużą czerwoną kapustę. I pomyslaąłm, że o wit. C chodzi :)
  • Tak.czerwona kapsułka jest super tylko czy to wątroby nie rozwala?
  • No witamina c zawsze mile widziana ale to co w tych kościach buszuje w tej chorobie to budzi złe emocje same brzydkie słowa mi próbowały zdominować posta.
  • asiao , ale to są kapsułki z paracetamolem czy ibuprofenem?
  • edytowano listopada 2015
    Rozwala jelitka, krwawią, ale jak sie bierze długo, 3 dni biorę i rok przerwy u mnie tak mniej więcej wychodzi.
  • MartynaN a nie wiem.mowimy o nurofenie w czerwonej kapsułce
  • Wiadomo, że morfina zdrowsza i ekologiczna ale mówią że uzależnia ;)
  • edytowano listopada 2015
    @MartynaN mężowi wyszło w usg jamy brzusznej: nieco wzmożona echogeniczność wątroby oraz dwa polipy w woreczku żółciowym do 0,5 mm, żyła wrotna 14 mm . w poprzednim badaniu 3 lata temu tego nie było ,a żyła wrotna miała 13 mm. Mąż skarży się często na bóle w okolicach 3-4 żebra po prawej stronie (związane raczej z zjedzeniem czegoś). Lekarz zalecił powtórzyć za pół roku badanie i tyle. Jest się czym martwić?
  • Gdzieś tu przeczytałam, że na katar na noc dobrze położyć przy dziecku czosnek, tylko obrany, zgnieciony?
  • Rozgnieciony
  • Dziękuję!
  • Hanq, z tą żyłą to jeden z parametrów marskości, ale baaaardszo nieprecyzyjny. powinien mieć zrobionego dopplera układu wrotnego i wszystki próby wątrobowe.
    Podniesiona echogeniczność. To zwykłe stłuszczenie. jedno może się wiążać z drugim.
    Stłuszczenei leczy się dietą. Moj mąż po 10 latach, kiedy wreszcie się za siebie wziął. odzyskał prawidłowe próby wątrobowe i echogeniczność.

    Nie martw się zbytnio, bo jak jużmówiłam, to może byc totalny przypadek, bądź sygnał, żeby przystopować.

    Stłuszczenie wątroby jest jednym z alarmów dla młodych ludzi, że miażdżyca w przyszłości już się czai.
  • @asiao , nurofen to ibuprofen. Akurat na wątrobę gorszy apap.

    Ludzie nurofen łykają na tony. Gdybyś jednak odczuła dyskomfort w nadbrzuszu, bądź zgagę, której wcześniej nie miałaś, będziesz potrzebowała osłony. Np. controlocu bez recepty.
  • Dziękuję :x
  • @asiao, jak dasz radę, to gorąca kąpiel i pod kołdrę biegiem i się wygrzewać.

    Kurczę, w środę nie wyglądałaś na tak mocno chorą!
  • @MartynaN próby wątrobowe ma dobre, a co z polipami?Alkoholu prawie nie pije wcale bo nie lubi. Gorzej z jedzeniem bo lubi mieszać i bardzo słodkie.
  • edytowano listopada 2015
    Zareklamowałabym zbawienne skutki grzanego piwa z cytroną, gożdzikami i miodem, ale będę tą, która dostanie prawdziwego bana, jak nic.
    to do asiao
  • Robiłam homocysteinę też i niska. Cholesterol za to zawsze powyżej 200.
  • MonikaN mysle ze ta zaraze zlapalam w srode w komunikacji miejskiej bo wieczorem juz mialam pierwsze objawy.uwazaj moze teraz u ciebie sie wykluwa
  • To nie jest kwestia alkoholu koniecznie. Zwyczajnie zbyt dużo jedzenia
    Wątroba magazynuje go pod postacią tłuszczu, co jej samej szkodzi.
  • Dobrze, że próby ok. To tym bardziej świadczy że żyłą się nie trzeba martwić.

    Z polipami sprawa jest trudna.
    Teoretycznie jest to potencjalne zarzewie raka pęcherzyka, ale też bardzo niejasne.
    Jak mi przypomnisz, to się w pon zapytam gastroenetrologów. bo chirurdzy na ogół na wszystko mają jedną odpowiedź.
  • Hanq , a jak wygląda rodzina męża? Były jakieś wczesne zawały, udary, niewyjaśnione zgony?
  • @asiao, miałam trochę z brzuchem problemy we czwartek, ale przeszło.

    Piotrek dziwnie się zachowuje od 2 dni i tu może się coś zadziać, ale wiesz, to mógł złapać wszędzie, bo warunki atmosferyczne w jakich wracaliśmy były dość ekstremalne. Dość powiedzieć, że 2 panów mi wózek wkładało do tramwaju, tak zarzucało wiatrem ;).
  • Niestety ojciec i jeden dziadek zginęli młodo w nieszczęśliwych wypadkach, mama męża umarła też ponad 20 lat temu na zapalenie serca jako efekt powikłania po anginie . A mąż jedynak. Jedna babcia męża żyje, ma typowe choroby cywilizacyjne ( ogromna nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie itp.). Dziadkowie od strony ojca to na nowotwory (prostaty i narządów rodnych).
  • Czy ma ktoś jakieś domowe sposoby na przewlekłą chrypkę, dot. naszej 5-latki śpiewającej ok 5.godz dziennie z zamiłowania (nieźle jej idzie ;) ), myślę, że ma przeciążoną krtań, ale to moje przemyślenia, wiec zanim laryngolog, może coś prostego wystarczy aby spróbować?...
    K
  • siemie lniane niech pije i śpiewa dalej :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.