Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

16162646667370

Komentarz

  • 1. Rok temu syn mi zadrapal oko, niby sie wyleczylo, ale pobolewalo regularnie, szczegolnie w nocy. Dzis od rana mnie bolalo, ale teraz na noc boli mnie tak samo mocno jak po zadrapaniu. W sierpniu bylam u okulistki, slad byl, ale ogolnie ok, zalecila mi zel vidisic. Dzis mi zel nie lagodzi, krople z kw hialuronowym tez.nie pomagaja, czy przeczekac to, czy trzeba do lekarza isc?

    2. Czy warto robic dziecku komputerowe badanie kregoslupa?
  • Polecam krople bepanthen eye z pantenolem i kwasem hialuronowym. Świetnie łagodzą ból i nawilżają. I jedyne, które na mnie działają. Mam podobne problemy z oczami i na nocny ból, powodowany wysychaniem rogówki te krople są niezastąpione.
  • Dziekuje, wyprubuje, teraz mam hyal-drop multi i do tej pory pomagaly, a dzis jest jakas masakra. Spac nie moge, bo okropnie boli.
  • @minka no wlasnie obawiam sie, ze moze cos tam sie dzieje. Jak do jutra sie nie poprawi, to poszukam gdzies okulisty. A szukac dyzuru okulistycznego? Bo jak bylam po urazie na Szaserow, to mi lekarka powiedziala, ze mogla pojechac gdziekolwiek na izbe przyjec.
  • Ale CT kręgosłupa dziecku chcesz robić? Z jakiej przyczyny?
    Bo to od tego zależy.
  • @MartynaN nie CT, w przedszlolu jest mozliwosc zrobienia komputerowego badania kregoslupa, koszt 19 zl. Zastanawiam sie czy warto. W nwcie przeczytalam, ze to jakies urzadzenie sprawdza jak sa rozmieszczone konkrwtne punkty na plecach i jakis wynik daje. Ale czy ma to sens?

    @minka bylam na sierakowskiego, dojechalam o 14, lekarz mnie przyjal o 20.10. Mam nawrot erozji rogowki, dostalam na twraz masc z antybiotykiem o na stale leki, zeby nie nawracalo.
  • Nie warto. Nic to badanie nie daje. Bylam po nim z dzieckiem u ortopedy nic nie potwierdzil. Kolezanki corce stopy pomierzyli z 2xcm bledem.
  • @mamuma, a mogłabyś napisać jakie leki dostałaś? Ja też mam nawracające erozje rogówki, tak z ciekawości pytam co Ci poradzili. Od trzech lat z nimi walczę. Nie jest źle, zakażeń od trzech lat nie miałam, ale może dostałaś coś dobrego, czego ja nie znam :)
  • @MartynaN miałam przypomnieć się z moim mężem. Dodam jeszcze, że w gastroskopii wyszły mu żylaki przełyku.
  • Dziewczyny Drogie

    Czy któraś z Was wybiera się do lekarza w najbliższym czasie, który bez problemu wypisałaby receptę na ten Vigantol

    Tak cobyśmy w trójkę łyknęli tego trochę + ciut z zapasem na miesiąc, dwa

    Wysłałabym pieniądze na receptę i przesyłkę

    Nie po drodze mi lekarz ( nie mam w ogóle kartoteki) a i do dentysty nie mam jak podjechać, tu nie po drodze, bo nic nie mam do załawtainia w tej częsci miasta, a miasto zas zakorkowane bo jedną z gł ulic remontują



    Byłabym wdzięczna

  • Ja kiedyś vigantol bez recepty kupilam, poprosiłam ładnie, ze dla niemowlaka potrzebuję i miły pan sprzedał :)
  • @Joanna36 dziekuje (a bylo tak prosto, klik w podziekuj).

    @moni_k dostalam Thealoz Duo 4x dziennie i VitaPos masc na noc.
    Wczesniej na noc stosowalam Vidisic, ale lekarka powiedziala ze ta nowa lepsza, bo z witamina A i lepiej powinna dzialac. Zobaczymy.
  • @hipolit nie pomoge, bo ja Devikap dostaje i dla siebie i dla dzieci.
  • @hipolit , ja ci wyślę, tylko uprasza się o cierpliwość, bo mam problem z docieraniem na pocztę.
  • @Agnicha ale floradix ma taki fajny owocowy smak :/ mi bardzo smakował wiec nie miałam problemów z piciem, myśle ze na pewno mozna popić. To nie jakiś syrop którego mieszać nie mozna tylko same wyciągi z warzyw, alg.
  • @Hanq , nie zalecili mu po gastroskopii wizyty u hepatologa lub gastroenterologa?
    Żylaki przełyku są z tego wszystkiego najbardziej wątrobowo niepokojące.
    O polipy dziś spytam, dobrze że przypomniałaś.
  • @MartynaN nic nie zalecił. Uznał po wywiadzie, że jak mąż nie nadużywa alkoholu, to widocznie taka jego uroda.
  • @Hanq , po rozmowie z gastroenterologami jestem

    Co do guzków nie ma wytycznych, sugerują kontrolę w usg za pół roku, żeby zobaczyć czy się te polipy zmieniają.

    Natomiast zgadzają się ze mną, że poszerzenie żyły wrotnej i żylaki przełyku to już dwa konkretne objawy nadciśnienia wrotnego i stanowczo mąż powinien spotkać się ze specjalistą celem dalszych badań. Generalnie od ręki zrzucić na urodę byłoby dużą niefrasobliwością.
  • @MartynaN dziękuję bardzo. A z jakim specjalistą i jakie badania miałby robić? My badania w Polsce robimy i tak prywatnie, za pół roku znowu się wybieramy, chyba ,że to pilne to tutaj będziemy szukać. A jaką dietę byś radziła? Mąż na śniadanie je zawsze płatki owsiane z rodzynkami i kokosem, obiady raczej wegetariańskie chyba że co mama poda z Polski-jaki bigos czy coś w tym stylu. Kolacje to przeważnie chleb z czymś lub gofry, naleśniki. Wszystko razowe. Jedynie co ma słabość do owoców i je ich bardzo dużo, kupi sobie raz w tyg. jogurty owocowe tak z 2-4 małe i jakąś drożdżówkę. no i dżemy uwielbia, ale kupuje takie bezcukrowe , co mają w składzie tylko owoce lub słodzone s a sokiem jabłkowym. Ale obiecał się i tego wycofać.
  • @Hanq - wiem, że nudna jestem, a diety Dąbrowskiej mąż próbował?
  • @Katarzyna tak , był już 3 razy. Raz 6 tyg., a potem po 2 tyg. ostatnio w sierpniu mu robiłam.
  • I nie odnotował poprawy po diecie?
  • Na diecie mąż się bardzo dobrze czuje. Nic go nie boli i zawsze ładnie chudnie , a ma problemy z utrzymaniem wagi. Teraz znowu ma nadwagę lekką, którą wiąże ze zmianą trybu pracy na siedzącą.
  • edytowano listopada 2015
    Moim zdaniem, choć pewnie nie każdy się z tym zgodzi, cukier w diecie (także cukier naturalnego pochodzenia, np. owocowy) jest znacznie bardziej szkodliwy niż tłuszcz. Warto ograniczyć słodkie owoce (szczególnie suszone, ale też te naturalnie słodkie), produkty zbożowe (także te pełnoziarniste) na rzecz warzyw nisko skrobiowych o niskim indeksie glikemicznym.
    No, i ruch jest niezbędny. Jak praca siedząca, to konieczny jakiś sport albo aktywna rekreacja, tudzież praca fizyczna koło domu, czy coś w ten deseń. Człowiek nie jest stworzony do siedzenia.
  • @MartynaN lub inny radiolog mogę prosić o interpretację wyniku rtg pluc męża, zdjęcie zrobione z powodu pokaslywania od kilku miesiecy: w dolnym polu pluca prawego widoczne zagęszczanie śr 4mm najprawdopodobniej tło naczyniowe. Pozs tym pluca bez zmian ogniskowych. Wnęki nieco zagęszczone na tle niezytowym. Serce i ptzepona w normie.
    Wizyta dopiero za kilka dni, a trochę to mi niepokojąco brzmi.
  • @Milamama, to naczyniowe to nic poważnego. To okolownekowe to infekcyjne, słabo nasilone. Mocniejsze zapalenie oskrzeli.
  • @Katarzyna, generalnie co do diety się zgadzam.Zresztą organizm ludzki gromadzi energię w postaci tłuszczu.
    @Hanq, to już sprawa dla gastroenterologa. Mogę wam podrzucić jakieś badania, ale no specem nie jestem. Z mojej dziedziny doppler układu wrotnego. Tylko przydałby się ktoś z polecenia, bo z doświadczenia nie każdy to robi dobrze.

    Dieta na pewno nie zawadzi. Acz jeśli jest nadciśnienie wrotne, to dieta już zbyt mało.
  • A czy takie zapalenie oskrzeli może trwać kilka miesięcy? Poza pokaslywaniem mąż czuje się dobrze, normalnie funkcjonuje. Alergolog Nie wyklucza alergii, tylko te zagęszczenie mnie zaniepokoilo. Dziękuję bardzo :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.