Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

17475777980370

Komentarz

  • a czemu ona takie biegunki ma?
  • ja bym nie czekała, ból ucha jest mega upierdliwy, ze mną rodzice często gęsto w nocy jeździli, teraz też ze 2 lata temu jak maiłam zap ucha też jechałam ze sobą o 23.

    chyba, że jakiś dicortineff w kroplach masz
  • @Megan mam podobny problem i zalecenia celem zapobiegania to duzo pic tyle teraz cora ma ZUM jest na furaginum wit c i antybiotyk biseptol i rano srednio boli w dzien praktycznie wcale wieczorem okropnie
  • @AB jak masz Zyrtec w kroplach, to daj człowiekowi wg. dawki (w przeliczeniu na kg masy ciała). To obkurcza trąbkę Eustachiusza i pomaga zaraz. Myśmy ostatnio tak się wywinęli od zapalenia. Plus nurofen p. bólowo.
    Zyrtec nam zalecił nasz ulubiony pediatra, z 40 l. stażem.
    Zyrtec oczywiście doustnie, zgodnie z przepisem podania.
  • W kwesti podcinania wędzidełka.
    Logopedycznie są dwie szkoły, jedna jest za , a druga aby się wstrzymać, próbować rozciągnąć wędzidełko ćwiczeniami a jak się nie uda to dopiero wtedy ciachać.
    Ja jestem za podcinam. Moja starsza dwójka miała ciachane w okolicach pół roku. Bez znieczulenia, w Krk mogę polecić laryngologa.
    Wiele razy zalecałam moim logopedycznym dzieciom podcięcie i poprawa wymowy była niemal natychmiastowa.
    Dodatkowy argument za podcięciem, to większe prawdopodobieństwo zaksztyszenia się.
    Także radzę podcinać ale u laryngologa nie stomatologa.
  • (jak nie pomoże "całościowo", to pomoże przetrzymać noc.
    Myśmy mieli ostatnio tylko mega-ból ucha (już z jazdą na pogotowie), po Z. przeszło.
    (zawróciliśmy z drogi, jak młodemu zelżało po p.bólowych.)
  • Przy zumach piję dużo ale gorącej wody, tak ciepłej jak daję radę. Nie wiem czemu ale pomaga. Potrafię mieć bolesny problem od siedzenia przed 2 h w samochodzie gdy mam na sobie sztuczne włókna, majtki+rajstopy+sukienka z syntetyków i już boli "pęcherz". Natychmiastowy długi gorący prysznic i litr gorącej wody do picia to moja pierwsza pomoc.
  • Acha i im wcześniej podcięte tym lepiej bo u. małych dzieci wędzidełko to taka błonka cieniutka i z reguły ciacha się to nożyczkami a potem już masa języka przyrasta blisko dolnych dziąseł i wtedy może być konieczność użycia skalpela i zakładania szwów.
  • @maliwiju

    dzieki za opinię. chyba starszego syna czeka wlasnie zabieg (6lat) a mlodszemu chcę oszczędzić wątpliwą przyjemnosć skalpela i szwow.
  • Ja 6-7 latki wysyłałam na podcięcie i wracały bez traumy.
  • @anulaczarnula jeśli macie już przeszłość hematologiczną to konsultacja i rozmaz ręczny najważniejsze. Robaki nie bardzo, bo eozynofile są niskie.
  • ja bedę na wakacjach we Wrocławiu i gdyby ktos miał namiary na dobrego laryngologa, który by wykonał zabieg to byłabym wdzięczna
    ps: szukam tez dobrego logopedę/neurologopedę
  • Właśnie moja Łucja trafiła do szpitala z zapaleniem płuc (3,5l). Ścięło ją w 24 h, ale tak, że przez ręce leciała. Oddech miała paskudny i strasznie szybki. Duszności nie ustępowały po podaniu leków rozkurczowych. Teraz już na oddziale...Biedna, wszystkiego się boi. Proszę o modlitwę. Za naszą drugą córę też (6 mies.), bo od kilku godzin kaszle.
  • @Kobieta mam we Wroc super neurologopedę moją dobrą koleżankę.
    Pomaga mi z Jerzykiem jest super specjalistą.
  • mam pytanie bo nie radzę sobie z gorączką u J (2,5) - po lekach kiepsko schodzi - przy jakiej temperaturze stosować kąpiel dla obniżenia gorączki?
  • Czy sok z zyworodki można zakraplac do ucha? I czy pomoże? U dorosłego?
  • A oni mononukleozy nie podejrzewają?
  • Chyba powinno ci ulżyć :) mononukleoza troszkę upierdliwa, ale nie grozna.
  • Niech go przebadaja I pomoga. Za Was +++
  • A ja mam pytanie, bo corka mnie spytala, a ja nie wiem co jej powiedziec. Moze ktos pomoze. Wczoraj sie moja 5 latka zapytala, czy czlowiek moze miec ZA DUZO krwi? :-/ A ja nie mam pojecia....
  • edytowano stycznia 2016
    Nawracająca (niedoleczona?) szkarlatyna...
    Od początku grudnia z nią walczymy... Najpierw 10 dni antybiotyku (córka miała typowe szkarlatynowe objawy), potem tydzień przerwy ale z gorączką. W końcu któryś lekarz stwierdził powrót szkarlatyny. 15 dni antybiotyku. Dwa tygodnie ciszy i znów gorączka, ból gardła, malinowy język z krostkami... teraz kolejne 6 dni antybiotyku...
    Walczymy też z niedoborem wit D.
    Jakieś pomysły czemu ją to tak trzyma? Bolały ją też nogi. Nie wiem czy to już powikłania, czy brak wit D, czy bóle wzrostowe... :/
    Te nawroty zbiagają się w czasie z wirusami u reszty domowników. Więc sama nie wiem co to. Ale ma "paciorkowcowe gardło" wg dr.
    Jakieś badania?
  • @Agula, priv Ci piszę,
    m
  • @mamuma, objetosciowo nie. Jest taka choroba, czerwienica, gdzie masz zbyt dużo czerwonych krwinek
  • Anulaczarnula- wszystko będzie dobrze! Trzymam kciuki.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.