Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

17273757778370

Komentarz

  • edytowano stycznia 2016
    Czy dzieci moga sie zarazic swierzbem od psa?
    Edit: tzn chodzi mi ogolnie o ludzi. U psa na 80% to swierzb.
  • Dlaczego niestety?
    To chyba dobrze, ze nie można?
  • Podwyższone leukocyty wskazują na stan zapalny.
    CRP nie robiliście?
  • Podwyższona leukocytoza z przewagą limfocytów wskazuje na infekcję wirusową. Przydałby się rozmaz ręczny i badania w kierunku mononukleozy.
  • @Katarzyna wywołam Cię tutaj bo przez telefon nie mogę wyszukać wątku ginekologicznego.
    Od dwóch dni boli mnie prawa pierś. Cały czas karmię. Pare tyg temu miałam zapchane kanaliki i poradziłam sobie z tym, teraz tez zaczęło sie jakby od zapchanego kanaliku, czułam ból w takim wybrzuszeniu i próbowałam to rozmasował pod ciepłym prysznicem- te małe grudki zniknęły ale wczoraj trochę pobadalam tą pierś bo mnie dalej boli i wyczułam ze mam tam jakiś guzek, który moge przesuwać. Ma szerokość 2-3cm długość tez coś takiego. Boli mnie bardzo. Nie wyglada mi to juz tak samo jak wtedy z tym zatkaniem. Mógł mnie ewentualnie któryś syn nacisnąć, uderzyć w pierś w trakcie zabawy- ale taki uda tez kiedys miałam i guza nie było.
    Cy mogłabyś zasugerować co moge zrobić? Zmartwić sie- moge poczekać do poniedziałku i udać sie do lekarza- internisty/ginekologa?
  • edytowano stycznia 2016
    Niestety, to może być ropień. Jeśli było zapalenie i to zostało po zapaleniu i bardzo boli, to trzeba by zrobić USG.
    Gdyby nie bolało, to mogłaby to być torbiel mleczna, która nie wymaga leczenia, ale skoro boli, to warto się rzeczą zainteresować.
  • @Katarzyna, szybki priv wysłyłam, może odpowiedzieć i już nie będę męczyć. Temat zakończony :).
  • @MonikaN - nie mam priva od Ciebie.
  • @Katarzyna, właśnie wysłałam :). Króciutki :)
  • A moge do poniedziałku zaczekać?
  • Zależy, jak się czujesz. Jak nie boli bardzo i nie masz gorączki, to możesz czekać.
  • Ok. Dziękuje za pomoc!
  • Dzwonila znajoma ze byla z rocznym dzieckiem na bilansie i sie okazalo ze dziecku nie zamknęła sie czaszka i zebrał sie płyn i chca to operacyjnie odciagac.ona jest spanikowana
    Ktos sie spotkal z czyms takim?
    Moze wiecej info ja uspokoi :-S
  • Stwierdzili wodogłowie?
  • cora ma zum lekarka dala biseptol 120 furaginum wit c rano bylo ok teraz boli okropnie podbrzusze w glowie sie krenci blada i głowa boli sniegu
  • A jakie badania w kierunku mononukleozy chcesz robić? Test szkiełkowy jest tani i szybki, ale bywa zawodny (choć u ośmiolatka powinien być OK. Jeśli zdecydujesz się na badania serologiczne, to one są miarodajne, bo wykrywają specyficzne przeciwciała.
  • leki od wczoraj dostaje i byla poprawa ,glowa to jak pada ja zawsze boli a pada od rana i coraz lepiej
  • @beabea nie wiem czy taka diagnoza.powiedziala tyle co napisałam :(
    To może byc wodoglowie? Czy wcześniej moglo byc przeoczone?
  • No właśnie, przeciwciała IgG i IgM p-wko mononukleozie. Ile byście czekali do tego instytutu? A on kiedyś miał tą morfologię jak był zdrowy robioną?
  • @asiao

    Usg przezciemiaczkowe bylo?
  • tak. dlatego zobaczyli tam plyn
  • Moze niech poszuka jeszcze innego neurologa do konsultacji?
  • Na podstawie tego co @asiao napisałaś nie za bardzo wiadomo o co chodzi - wodogłowie? torbiel? co innego?
  • nic wiecej nie wiem
    znajoma mieszka w Niemczech
  • Czyli ta neutropenia faktycznie się utrzymuje. Pewnie pierwsze co, to wam zleca też mononukleoze, cytomegalię i odzwierzece. A jak jego samopoczucie i gorączka?
  • A moze jakies totalne robale ma?
    Skoro narzeka na brzuszek?
  • @Katarzyna czy monodieta jaglankowa U 3.5 latki z ostrą infekcja jest ok, czy to tylko u dorosłych można?
  • Przy ostrej infekcji karmiłam moje dzieci jaglanką i zawsze to miało świetny skutek. Tylko trzeba pilnować dobrego nawodnienia.
  • @Katarzyna moj synek po urodzeniu mial podciete wedzidelko. Obecnie je z piersi choc karmienia sa dlugie. Juz drugi lekarz radzi mi zeby jeszcze podciac gdyz w przeciwnym razie czekaja go problemy z wymowa. Czy ktos ma doswiadczenie w temacie? Synek ma 2 miesiace i namawiaja meie na jak najszybsze podciecie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.