Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

17374767879370

Komentarz

  • @Katarzyna
    ale że samą kaszę jaglaną i tylko kaszę jaglaną? jak długo?
  • @Natasza - jeśli podcinać, to jak najszybciej. Podciąć warto, jeśli ma problemy ze ssaniem, jeśli bolą Cię piersi przy karmieniu, słabo przybiera na wadze, gdy wysuwa język, to jest on przedzielony na pół. Nie zawsze niepodcięte wędzidełko jest przyczyna problemów logopedycznych, ale może być.
    @Anawim - samą jaglankę na wodzie, a między posiłkami głównie spanie. Nie zdarzyło się dłużej niż dwie doby, bo dzieci zdrowiały. Moja starsza córka, jak ją coś bierze, to wręcz sama się domaga, żeby jej kaszki ugotować.
  • Jedna pani pediatra mówiła, że trzeba podcinać, bo potem nastolatki przychodza podcinać, bo się całować nie mogą.

    Dzięki, Katarzyno.
  • I jeszcze się żona pyta, czy przy karmieniu można, czy się jednak toksycznie robi w ustroju i się do pokarmu dostaje...
  • Przy karmieniu raczej nie zalecają. Ale dieta lekkostrawna (może być na bazie jaglanki i warzyw) jak najbardziej wskazana.
  • @Katarzyna dziekuje za rade. Jezyk przedzielony ma na pol takie serduszko sie robi jak placze. Przybiera dobrze ale karmienia sa b dlugie trwaja conajmniej 40-50 min i czasem piersi mnie bola. Podcinam w takim razie juz sie nie zastanawiam. Dziekuje raz jeszcze za opinie.
  • A u 2 latka tez juz w narkozie by robili?
  • Podcięcie u malutkiego dziecka najlepiej się goi, a ssanie piersi zastępuje żmudne ćwiczenia, które starsze dziecko po podcięciu musi z bólem robić.
  • Moj maz mial podcinane na studiach.

    Bez narkozy i cwiczen potem.
  • @chabrowa - u dorosłego łatwiej pewne zabiegi przeprowadzić bez narkozy. Z dzieckiem trudniej współpracować.
  • Ja na wiele przypadków u dzieci, to przyznam, że słyszałam tylko o znieczuleniu miejscowym. Ale to stres dla małych dzieci, a ćwiczenia są po to, że to nacięcie bez ćwiczeń ma tendencję do częściowego zarastania, a kto by chciał powtarzać...
  • @Katarzyna

    A jesli moj nie mial klopotow ze ssaniem/przybieraniem/piersi mnie nie bolaly..
    Ale jak wysuwa jezyk to lekkie "serduszko" sie robi.

  • ESowi też się robi. I nie przeszkadza mu w wymawianiu w wieku rok i 4 miesiące dźwięcznego "r".
    Obserwuj. Jeśli masz poczucie, że mu to przeszkadza, to się skonsultuj z pediatrą.
    Spotkałam się z opinią, że 80% dzieci wymaga podcięcia wędzidełka. Nie mam przekonania, że to wiarygodne.
  • No "r" nie mowi...

    Gada bardzo duzo,ale "r" nie...oomija ta literke.
  • edytowano stycznia 2016
    Wojtek miał 6 lat przy podcinaniu, bez narkozy.
  • @chabrowa - "r" powinno się pojawić do 6 r.ż. Coś mi się zdaje, że Twój F. jeszcze ma czas ;-)
  • @Katarzyna...moj ma wlasnie takie serduszko.pierwszy tydzien karmienia to masakra, ale potem sie nauczyl. ssie ładnie, karmienie trwa max do 20minut,super przybiera na wadze, piersi mnie nie bola. pielegniarka srodowiskowa namawiala mnie na podciecie ale lekarka jiz nie. spotkalam sie z opinia że malemu dziecku można za bardzo podciac , bo ciezko powiedziec jaka jest potrzeba wiec robia ,,na oko,, i lepiej poczekac az dziecko bedzie wieksze.

  • @Kobieta - a czym grozi podcięcie za bardzo?
  • edytowano stycznia 2016
    Jestem po konsultacji nefrologicznej z naszą roczną E. W wywiadzie ma dwa zapalenia układu moczowego i na usg powiększone kielichy. W sumie lekarz stwierdził, że nie ma sensu podawanie żurawiny lub podobnych preparatów i nie widział możliwości przeciwdziałania. Polecił wykonać renosyntygrafię i tyle.
    U starszej córki podawałam vitabutin lub nawet urosept, żeby zakażenia nie powracały a teraz nic z tego. Czy naprawdę przez te 6 lat tak sie zmieniły zalecenia co do postępowania z ZUM?
    Miałam nadzieję, że zdołam jakoś zapobiegać tym zakażeniom i teraz nie wiem co robić. Szukać innego nefrologa?
  • Moja Helenka też ma za krótkie wędzidełko,i języczek-serduszko.Prawie dwa lata na piersi,bez problemów,teraz zaczyna dużo mówić,ale telefon mi określić,czy wymawia gorzej,niż dzieci w jego wieku,chyba tak samo sobie radzi.
    Lekarz tu tak zaleca obserwację.
  • Ech,telefon mi poprawia >:)
  • @Katarzyna zbytnie podciecie spowoduje że "język będzie latal" w buzi i w efekcie tez to doprowadzi do wady wymowy.
    sama nie wiem co robic :-?
  • Czy 2 latkowi można podać nospe?

    Ewentualnie co jej podać? W czwartek miała biegunkę (nie przejęła się zbytnio bo u niej to norma) ale jak się zawartość jelit skończyła, w piątek zaczęła robić kwaśnym sluzem połączonym z krwią. W piątek zaczęła coś jeść (apetytu nie ma) wiec i do kupy trafia wszystko co zje w kawałkach otoczone tym sluzem, cały czas ma lekką gorącze robi 2kupy w dzien i 2 w nocy wszystkie okupione dużym bólem i płaczem, przy sikaniu tez płacze, jest osowiala i przyklejona do mnie.
    Co robić? Kupę dam jutro na posiew ale co jeszcze mogę zrobić oprócz probiotykow?
  • Ale dlaczego nospe??

    Kisiel na suszonych jagodach moze?
  • uJauJa
    edytowano stycznia 2016
    Nie wiem czemu; ) pomyślałam sobie ze jak ja ten brzuch tak boli bardzo to ma skurcze wiec może ta nospa by jej pomogła trochę by tak nie bolało.

    Obawiam się też ze jest za późno ma wszelkie jagody i inne naturalne, dziwnie to wygląda ma pewno nie zatrucie i nie rota. Tylko co? Salmonella jaka czy inny pieron?

    Miałam kończyć karmienie piersią, no ale to ją ratuje bo tylko cyca je:(
  • @uJa
    Odebrałaś może mój ostatni priv?
  • Odebrałam ale mam pasożyta od piątku przyklejonego do siebie i mało ogarniam:/ odpisze jak go uspie:d
  • Cały czas płacze ze ja boli jechać do lekarza? Mogę dać ibumprom?
  • Bym pojechała, chociaż wyrostek czy inną pilną sprawę wykluczycie
  • Tylko u niej to normalny zestaw biegunkowy; )
    Zwykle u naszej pani doktor dowiaduje się żeby czekać, nawet kupy nie chce oglądać bi krew jest świeża ze z wysiłku i potem rzeczywiście jej przechodzi.
    Tym razem krew była też tylko w piątek rano potem nie. Martwi mnie ta gorączka i ospalosc:(
    Kurcze od rana nie było kupy nawet nie mam co pobrać do badania i do pokazania.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.