Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

17980828485370

Komentarz

  • @manna a ile lat ma córka? jakieś badania krwi w tym kierunku miała już robione?
  • Jeśli jest bardzo wrażliwa na ból to może najpierw posuplementuj jej wit D, a potem przy okazji sprawdzania poziomu wit D (czy się wyrównał) zrób jeszcze poziom wapnia zjonizowanego, potasu, magnezu, parathormonu i TSH. EMG zostawcie sobie na koniec.
    Próba tężyczkowa trwa ok. 15 minut. W mięsień, między kciukiem a palcem wskazującym, wprowadza się cienką igłę - elektrodę a na ramię zakłada mankiet uciskowy, który wstrzymuje przepływ krwi na 10 minut. Badanie jest rejestrowane komputerowo. Po zwolnieniu opaski uciskowej widać czy pojawiły się zapisy jak w tężyczce.
    Ale niepłynność mowy to nie jest objaw tężyczkowy. Tężyczka obawia się różnymi drętwieniami, skurczami mięśni, niepokojem, lękiem, kołataniem serca, mrowieniami wokół ust, mrowieniami kończyn, bólami głowy.
  • Jeśli wrażliwa na ból to może zainwestujcie w emlę? Przyznaje, że nie próbowałam, ale wiem, że niektórzy tak robią. Może się trochę bać przestanie
  • krem z lidokainą. Smaruje się chwilę przed wkłuciem, żeby mniej bolało. takie znieczulenie miejscowe.
  • tak1 to jest dość drogie niestety
  • Drogie!!!?
    W UK takie kremy to standard. Nam ZAWSZE proponują, nawet przed ukłuciem 9-latka!
  • Nie jestem pewna, czy to ten sam krem, ale z pewnością znieczulający miejsxowo.
  • Faktycznie można z Emlą.
    Jak się zdecydujecie na badania to pamiętaj, ze badania krwi nie są zamiast EMG tylko jako uzupełnienie. Chyba, że próba tężyczkowa wyjdzie zdecydowanie ujemna.
    Ale wtedy i tak bym posuplementowała wit D.
  • Emla bez recepty jest w plastrach-dwa plastry nasączone lekiem, faktycznie dosc drogie. Kilka lat temu nawet ta w tubce była bez recepty
  • @Manna próba tężyczkowa jak dla mnie jest bezbolesna, nawet wkłucie igły nic nic boli bo są mega cienkie. U mnie badanie trwało ponad 20 minut, były dwie serie z zaciskaniem ręki, dochodzi jeszcze hiperwentylacja do tego badania. Jedynie ucisk jest nieprzyjemny i to uczucie drętwienia, palenia ręką. Ale ja miałam fajnego lekarza i stale odwracał uwagę. Za badanie zapłaciłam 200 zł. I ciężko było znaleźć gabinet co je robią (dr, która jest ordynatorem na oddziale neurologii - w jednym rzeszowskich szpitali nawet nie wiedziała gdzie mnie pokierować). Tężyczkę w 100% potwierdza jedynie badanie EMG. Mi pozostałe badania wszystkie wyszły w porządku. Ale zależy tez od rodzaju tężyczki. Polecam do zastrzyków też krem emla. U naszej 3 latki super się sprawdził. Ja nie daje plastrów na krem tylko owijam rękę w miejscu, gdzie ma być kucie folią spożywczą i też ok.
  • @Manna U mnie wdrożenie suplementacji wit. D i Mg spowodowało znaczące zmniejszenie się objawów tężyczki, ale ich nie wyeliminowało zupełnie. Z tego co czytałam to jednak jest to skłonność, która z nami pozostaje. Zależy tez podobno od typu osobowości. Odnośnie suplementacji mg to chciałam tylko dodać , że najlepiej jak przepisze lekarz kroplówkę, bo z przewodu pokarmowego słabo się wchłania, poza tym zbawiennie działają kąpiele z solą magnezową Epsom.
  • Mam pytanie bo znajoma dwa tyg temu urodzila dziecko a dzis byla u pediatry i sie okazało ze dziecko przy porodzie miało złamany czy zwichniety bark.
    Dziecko jej piskliwie płacze.
    Czy cis nalezy zrobic z tym barkiem bo pediatra ja wypuscila z informacja ze nic sie nie robi i samo sie zrosnie @-)
  • Nic sie nie robi.
    Przerabialismy.
  • ok dzieki
    i tosie dobrze samo zrasta ?
  • Moja najmlodsza miala obojczyk pekniety przy porodzie I zrosl sie sam, nic mi nie mowili w szpitalu, ze pekl, a corka plakala przy kazdym ruchu. Na USG przy kontroli stawow lekarz stwierdzil, ze jest wszystko ok. Ale 30 lat temu jak moja siostra ciot miala zlamany, to jej mama dostala w szpitalu wytyczne jak dziecko pilelgnowac, zeby nie urazac tego.
  • Synek ma przepisany Nebbud do inhalacji, mam w domu ale tylko taki, co byl wazny do 11.2015r, no I jest ciut metny, ale nie mazdnego zabarwienia zoltego czy brazowego, taka woda z odrobina jakby maki. Mozna mu to dawac? A jak nie, to mam Flixotide 50. Jak mu to zamienic (nie kupie teraz Nebbudu), mial brac najpierw po 2ml Nebbudu 0,25/ml dwa razy dziennie, a potem po 1ml dwa razy dziennie.
  • Ale nie mam recepty!!! Bylam pewna, ze jest w domu jeszcze wazny Pulmicort, ale byla tylko 1 fiolka. Jutro pojde do lekarza, ale na rano nie mam.
  • Co moze oznaczać kaszka wysypka kolory skory na całych plecach i brzuchu u 6 latka? Miewał szortską skore miejscami, taką kaszkę na ramionach, łopatkach. Ale w takim natężeniu to chyba jeszcze nie. Teraz akurat kaszle ale chyba nie będę tego wiązać z jakąś chorobą bo ma taką skore tez jak nie kaszle.

    Alergia to chyba raczej czerwona wysypka nie?
  • ola_g dziekuje!
    Przeszukalam jeszcze apteczke, nie mam nic wiecej. Pojde rano do przychodni, mam nadzieje, ze wypisza, najwyzej ciut pozniej bedzie mial inhalacje.
    Przynajmniej mam leki posegregowane I do wywalenia przeterminowane.
  • Potwierdzam u nas też jest reakcja alergiczką jasną kaszką.
  • @Bea - jak nie gorączkuje, to bym wzięła bez obaw.
  • Dziękuje za odpowiedz. Nie sądziłam ze to moze być alergia na coś. Moze i na czekoladę bo u teściów jesteśmy i prawie codziennie choć kawałek czegoś zje..
  • Bylam u lekarza po Nebbud dla syna, lekarka byla inna (niz lekarz dzien wczesniej badajacy syna I zlecajacy inhalacje) I przepisala mi na 100%. Czy rzeczywiscie nie mogla mi wystawic recepty na ryczalt? Syn jest pod opieka alergologa.
  • Dziwne, ostatnio prywatna lekarka zapisała mi dla synka i płaciłam coś ponad 3zł, więc spokojnie mogła na ryczałt. Lek jest ( w grudniu był) refundowany.
  • Hmm, moze od stycznia sie zmienilo, albo z racji, ze nie ona lek zlecala. W piatek mam kontrole, juz u naszego lekarza, spytam sie jak to jest. Wykupilam polowe tego co mialam na 100%.
  • Mojej córce (7 miesięcy) zrobił się na nóżce pod skórą po szczepieniu( zauważyłam po ok. 4 tyg.) taki guzek. Jest wyczuwalny przy dotknięciu, nie boli. Wcześniej nie było zasinienia ani zaczerwienienia. Miałyście podobne doświadczenie? Czytałam, że to kwestia wbicia igły w momencie pracy mięśnia i że taki guzek może pozostać na długo albo na zawsze.
  • Niekiedy taki guzki są efektem odpowiedzi obronnej powodującej miejscowe włóknienie. Mnie się niekiedy takie zdarzają po ukąszeniach, ale wreszcie znikają, choć czasem w kilka lat
    Gdyby to była kwestia pracy mięśnia, byłby najwyżej krwaiczek, co się szybko resorbuje, jak małe.
  • @MartynaN, a trzeba to jakoś rozcierać czy po prostu trzeba czasu?
  • Czasu trzeba. Jak będziesz rozcierać , to możesz osiągnąć odwrotny skutek, informując "ciało", że tam jest nadal jakiś drażniący bodziec i należy sprawę tym bardziej otorbić.
  • 3,5 latka drugą noc skarżyła się na ból w okolicy żeber i ramionek.
    Nie mam pomysły kompletnie, w dzień nic nie wspomina.
    To mogą być te osławione bóle wzrostowe?

    Druga sprawa, pogorszenie stanu skóry, nawet na buzi na takie jakby wybroczyny czerwone w kilku miejscach- jakby ją ktoś uderzył. Stawiamy na alergię,tylko już naprawdę nie wiemy na co,eliminujemy po kolei wszystko,co jest podejrzane.Smarować czymś,czy bez sensu?Ręce-masakra-pojedyncze kropeczki i ogólna tarka, z ramion schodzi już też na przedramiona,aż tak nigdy nie było :(((((
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.