Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

18283858788370

Komentarz

  • Jako powikłanie pogrypowe chyba to się liczy. Teraz w Sokołowie Podlaskim ktoś zmarł na świńską.
  • @chabrowa - nie podejmuję się dyskutować z Ozimkiem, ale, z tego, co wiem, przy jednorazowym napadzie tzw. drgawek gorączkowych prostych u dziecka pow 1 roku, nawet się nie robi diagnostyki żadnej. Chyba więc nie są takie straszne.
    Z słyszeliście o takim problemie, jak fobia gorączkowa? Ponoć często dotyka rodziców, a także lekarzy...
  • No tak,ale najcześciej są to osoby starsza albo /i znacznie schorowane...
  • Była lekarka, płuca ok, możemy sobie zrobić znowu bałagan ;), myślę że te drgawki nie są takie straszne skoro nie są szkodliwe jakoś, tylko warto poczytać jak mogą wyglądać żeby nie wpadać w panikę. Ja nie czytałam bo starszy miał delikatne i myślałam że się orientuję.
  • @Joanna36

    A Wam co robili po drgawkach w szpitalu?
    I co się robi jeśli wystąpią?
  • 37,7 po drzemce, leży dalej.
  • A @Chabrowa w zasadzie nic szczególnego, paracetamol, kroplówki i ibuprofen. Wenflon jej zapuchł po 1 dniu a drugiego nie szło założyć... W karcie mamy odwodnienie. Wyszliśmy na żądanie.
  • edytowano lutego 2016
    Jak wystąpią to mam wlewkę do pupy coś jak relanium. Resta-cośtam.
    e: relsed
  • No tak,ale każdemu takiej wlewki na wszelki wypadek nie dają
  • @Katarzyna
    Znam -mama znajomych synków reaguje panika na37,5
  • te drgawki same przechodzą i tak.
  • @chabrowa - poczytaj sobie wytyczne postępowania przy drgawkach. W zasadzie, u dziecka pow. roku, jeśli wywiad nieobciążony, a drgawki gorączkowe wystąpiły pierwszy raz, to się po prostu zbija gorączkę i leczy przyczynę gorączki.
  • Ja znam mame co przy kazdym stanie podgoraczkowym podaje nurofen i relanium bo raz dziecko mialo drgawki. Ma traume mama, dziecko nie. Mamy nie przekonuje fakt ze podaeanie relanium jest szkodliwe.
  • Widziałam drgawki u mojego rocznego dziecka. Wyglądał, jakby umierał. Przeraził mnie ten widok do tego stopnia, że wezwałam pogotowie. Potem się okazało, że zupełnie bez sensu, bo lek przeciwgorączkowy, to mogłam mu podawać w domu równie skutecznie, co w szpitalu.
    Na szczęście u mnie raczej to zaskutkowało oswojeniem tematu niż popadnięciem w histerię. Nadal nie wyrywam się ze zbijaniem gorączki. Inna rzecz, że żadne z młodszych dzieci nie miało w zwyczaju tak gorączkować, jak ten syn od drgawek. On po każdym szczepieniu miał przez 3 dni po prawie 40 st.
  • Ja mam uraz nawet do ibuprofenu i paracetamolu, więc nie podałam gdy było tylko 38 wg termometru do czoła (zły termometr zły!), no i wyszło jak wyszło.
  • Dobił do 39, lek podano!
  • @Joanna36

    a ile bylo naprawde? :>
  • W pupie ponad 39,4 bo dłużej już nie mierzył ratownik, a "do czoła" coś 38 z małym haczykiem mąż mówi, bo zmierzył w trakcie mierzenia,
  • A tak zapytam w temacie gorączki: zawsze mi zbijano, ponieważ jako malutkie dziecko miałam jakąś tam skrajnie wysoką i nastraszono Mamę, że drugiego razu nie przeżyję, względnie będą jakieś inne złe skutki. Banialuki?
  • Mam ytanie do znawcow tematu ocznego.
    Kolejny raz mam nawrot erozji rogowki. W kwietniu syn mnie udrapal, wyleczylam, ale w listopadzie wrodilo, wtedy niby sie wyleczylo, ale co jakis czas oko szczypalo lekko, pieklo, jakby piasek w oku byl, stale stosuje krople nawilzajace I masc z wit A, dzis od rana znow masakra, oko boli okropnie, jest czerwone, powieki spuchniete I lzawi. Do okulistki w sobote ide I chcialabym juz na wizyte miec jakas wiedze (o co ja pytac itp).
    Czy jest jakas metoda skutecznego wyleczenia tego urazu, zeby nie nawracal? No teraz po 3 miesiacach powrot, to wydaje mi sie, ze czesto.
    Ktos mi mowil, ze mozna operacyjnie, ale nie wiem jak by to mialo wygladac I czy skuteczne.
    Ktos cos wie w temacie??????
  • @Katia - trochę banialuki. Jak raz przeżyłaś bez uszkodzeń, to i kolejny raz nie powinno być problemu. Fakt, że temp. pow. 42 st powoduje denaturację białek. Znaczy się - mózg się człowiekowi gotuje, mówiąc obrazowo. To może mieć skutki fatalne.
  • ciekawostka
    "Kobiety w ciąży, które zażywają paracetamol, są bardziej narażone na to, że ich dziecko będzie miało astmę. Maluchy, które dostają ten środek przeciwbólowy, trzykrotnie częściej cierpią na dusznicę. Tak wynika z badań, którymi kieruje doktor Maria Magnus z uniwersytetu w Bristolu.Naukowcy przebadali 114,5 tys. kobiet w ciąży, a następnie przez siedem lat monitorowali zdrowie ich dzieci. Okazało się, że potomstwa matek, które zażywały paracetamol, pomiędzy trzecim a siódmym rokiem życia zaczynały chorować na astmę."
    http://noizz.pl/zdrowie/dzieci-ktorych-matki-zazywaja-paracetamol-czesciej-choruja-na-astme/ysbctyr
  • edytowano lutego 2016
    Co do drgawek gorączkowych u dziecka i padaczki. U mnie w najbliższej rodzinie właśnie tak było. Najpierw we wczesnym dzieciństwie szybkie skoki temperatury i drgawki gorączkowe, następnie w wieku 11/12 lat początek padaczki. I nie piszę, żeby straszyć bo nie umiem ocenić na ile to przypadkowe połączenie a na ile skutek i przyczyna ale tak było.

    Moim zbijam powyżej 38,5 i zawsze patrzę na nich z drżeniem serca ale moi źle znoszą gorączkę bardzo płaczą, zmienia im się oddech, marudzą, przysypiają i wybudzają się co chwilę.... Silą woli nie spędzam im stany przedgorączkowego bo wierzę, że gorączka leczy ale boję się czekać na tą powyżej 39.
  • kłucie w pępku, trwa juz pare dni. jakies rady?
  • Nie tyle medyczne, co "ludzkie" pytanie mam, tzn. pytam w imieniu Mikołaja: a dlaczego ta część ucha jest taka duża? o płatek chodziło. Przecież mu nie powiem, że po to, by kolczyki było gdzie wpinać.
  • Szybkie pytanie czy polprazol mozna w pierwszym trymestrze?
  • Dorota , nie mozna
  • Skatarzyna , żeby zbierać fale dźwiękowe i nakierowywac do kanału słuchowego. Wokół uczu mamy tez szczątkowe mięśnie do nakierowywania uszu w stronę dźwięku, tak jak np. koty czy konie. Wprawdzie one nie działają, ale jak cię wystraszy jakiś hałas, to możesz mieć wrażenie, z twoje uszy próbują sie ruszyć.
  • Podbijać moje pytanie,kluje mnie w okolicach pępka. Taki ból w kierunku od zewnątrz w głąb brzucha. Krzyż też trochę boli. W nocy ok śpię bez problemu ale jak wstanie to od razu kłucie. Bolał mnie dwa razy z życiu, to moje pierwsze dolegliwości ciążowe. No ale ja już stara jestem, poza tym to byłby cud. Więc wykluczam tę kwestię. Boję się ze jakiś guz.
  • Moj maz tez mial takie klucia. W ciazy nie byl. Wszystkie badania mu zrobili, nic nie wyszlo wiec kazali przejsc na diete i klucie stopniowo ustapilo. Ale usg brzucha mozna zrobic.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.