Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

18384868889370

Komentarz

  • Dzięki @MartynaN, całymi dniami muszę odpwiadać na takie pytania, a to skąd się biorą gluty, a to jak powstaje "krwia"? :)
  • Możesz usg zrobić, pojęcia nie mam, jakiejś przepukliny pepkowej po ciążach nie masz, żeby sie odzywała?
  • A boreliozę badaliście?
  • O, moja miala identyczne tylko na podeszwach stop. Nie wiemu co to do dzisaj. Ostatnio lekarka powiedziala ze w brew pozorom tak moze wygladac alergoa kontaktowa.
  • U mojej corki pokrzywka alergiczna bardzo podobnie wygladala. To co czerwone bylo lekko spuchniete I cieplejsze niz reszta.
    Na poczatku pediatra stwierdzila, ze to rumien zakazny, po jakims czasie bylo lepiej, potem znow sie nasilalo. Po 3 msc dostala wstrzasu anafilaktycznego, wyladowalysmy w szpitalu I tam po lekach zeszlo I do tej pory nie wrocilo (poltora roku juz). Ale do tej pory nie wiadomo co spowodowalo pokrzywke I co spowodowalo wstrzas.
  • Mąż przeszedł grypę niby wyzdrowiał ale po tygodniu pojawiły się bóle stawów.

    Koleżanka lekarz przez telefon kazała wziąć dwie aspiryny koniecznie. Dlaczego ? Co to może być.?
    Gorączki nie ma.
  • Moj 4 ro latek od piatku ma zielone, geste gile, temperature w granicach 38, jest ospaly i troche powiekszyl mu sie wezel chlonny po lewj stronie po zuchwa, jest miekk, przesuwalny i boli go jak dotykam. Podaje mu ibufen 3 razy dziennie i duzo witaminy c. On generalnie nie choruje a ja na razie nie chce isc do lekarza bo ta zaraz bedzie mi wciskac antybiotyk na zielone gile :(. Ile dni moge sie wstrzymac i leczyc go wit c, dzisiaj mamy drugi dzien?
  • @Klaudia,
    Trzy minimum, zielony gil może byc zielony , w przeciwieństwie do ogólnego zdania na ten temat.
  • @Pola czasami są takie objawy stawowe po wirusówkach, bo przeciwcała atakują własne taknki. Może diclofenak, albo ibuprofen? Działanie to samo , a aspiryna jest najgorsza dla żołądka. Ja sie tak miesiąc kulałam jaki nastolatka , faktycznie 4 dni leczenia przeciwzapalnego zakończyło problem.
    Jeśli stawy nie puchną, nie są zaczerwienione, nie ma ograniczonej ruchomości, nie ma innych objawów ogólnych, takich jak męczliwość, to podeszłabym do tematu ze spokojem.
  • @AB , daj znać , co dalej.
  • A ibupromu nie bral? U mnie tak wygladal obrzęk naczynioruchowy po ibumprome. Przechodziło po kroplowce z hydrokortisonu... 2x a raz po claritine tylko ze ze 3 dni schodziło. Normalnie nie jestem uczulona na ibuprom ale jeśli biorę go w stanie osłabienia w koncowce choroby to juz 3x mialam taka akcje.
  • Zaczynało sie od stawów rak, kolan łokci, twarz rece itp
  • Cieple lekko piekące plamy twarz mialam zajeta w 40 min
  • Ratunku, zawsze mialam wysokie cisnienie, 140/90. Od kilku dni mam ok 120/75, a tetno 50. Tetno zawsze mialam okolo 70-80. Jest mi troche slabo. Jedyne co zmienilam to z 5kg schudlam i rzucilam po 15 latach palenie. Czy to tetno nie jeat noepokojace. Nagle takie niskie? Przed moerzeniem soedzialam sobie z kumpela na kanapie. Jadla i pilam.
  • Dzisiaj bardzo pilnowalam pic a tetno wciaz 50. Jak sie przebieglam po schodach na moment wzroslo do 70. Sie martwie troszke czy to w normoe.
  • A nie powinnaś udać się do kardiologa?
  • & latek została zakwalifikowany na operację wycięcia 3go migdała w Kajetanach. Migdał jak dr powiedziała duży jak na 7 latka.

    Nigdy w szpitalu nie był, narkozy nie miał więc się trochę boję. Za po0ł roku ma być.
    Oddycha przez nos katary dłuugie i mega gęste, choć on się chyba do tego przyzwyczaił i mu to nie przeszkadza. Ktoś ma jakieś doświadczenia?
  • Magda mam taki plan ale to w marcu dopiero. Bylam na ip tydzoen temu. Robili mi ekg 3,razy. Bylo ok ale tetno bylo 77.
  • @Aneczka08
    moja Matylda (prawie 6 lat) miała w piątek wycięty 3. migdał (gardłowy) w Dziekanowie Leśnym - bardzo powiększony, łapała ciągle infekcje, katary, oddychała buzią, niewysypiała się, łapała zapalenia uszu, gorzej słyszała (co przy opóźnieniu mowy stanowiło spory problem), nie pomagały już nawet sterydy, które dostawała (fanipos, avamys)

    znieczulenie zniosła świetnie, z pooperacyjnej przyjechała przytomna i w pełni sprawna (utrzymanie jej w łóżku do wieczora było pewnym problemem), nie miała żadnych powikłań, czuje się świetnie

    mówi lepiej (dźwięczniej), śpi ciszej - na resztę czekamy :)

    chłopiec, który tego samego dnia co ona miał taką samą operację, był po narkozie bardziej śpiący (spał mniej więcej do 14-15), było mu trochę niedobrze

    oboje wypisani następnego dnia po operacji
  • dzięi, syn zasadniczo nie choruje, zapaleń uszu zero, 2-3 razy w roku katar (gęsty uciążliwy) bez temperatury, ale oddycha prawie wyłącznie ustami i chrapie + czasem bezdech
  • @Aneczka08, bez trzeciego migdała mojemu M. świat się zmienił. Wstaje wypoczety. Ja wstaję wypoczeta. Wszyscy w domu zdrowi
  • @Aneczka08
    My uniknęliśmy wycięcia u 5 letniej córki przechodząc na ścisłą dietę bezmleczną i bezglutenową. Na dietę przeszliśmy 7 tyg przed planowanym zabiegiem. Bałam się narkozy i potraktowałam to jak ostatnią deskę ratunku. Udało się. 2 dni przed zabiegiem laryngolog potwierdziła, że migdał się zmniejszył, przestał uciskać trąbki słuchowe, badanie tympanometryczne wypadło dobrze.
  • jesteśmy na bezmlecznej od roku, katary zrobiły się znacznie krótsze, wcześniej trwały po 4 tygodnie. On ma już 7 lat skończone i podobno migdał powinien być zdecydowanie mniejszy.

    Z uszmi problemów nie mamy
  • Mężowi dieta nie pomogła niestety
  • Jak mogę ulżyć babci, mieszkamy z rodzicami i babcią w jednym domu, babcia ma 93 lata i od 5 lat jest zupełnie leżąca, ma sparaliżowaną połowę ciała jest po 3 udarach, wszyscy przechodziliśmy jakąś zarazę gorączka + kaszel i babcia też złapała... kaszle, rodzice nie chcą wzywać lekarza bo nie mają do niego zaufania za każdym razem chciał babcię do szpitala transportować a babcia nie chce być w szpitalu tylko w domu z rodziną, nawilżam jej powietrze co mogę jeszcze zrobić, mama ją oklepuje, jakieś syropy ? tylko boje się że się zakaszle po nich a ona słabiutka.
  • Przeziębienie mnie bierze, grypa i korzonki chyba. Co moge wziac by się lepiej poczuć? 6tc.
  • Dzieki kochana. My tez na piate czekamy.
  • Tylko jak nie skoki cisnienia to jelitowka. Jak jelitowka przejdzie to grypa i korzonki. Buuu. Mam dosc jak pomysle ze to dopiero poczatek atrakcji.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.