Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

18586889091370

Komentarz

  • dziecko 5 letnie mi zeżarło jakieś 5 albo 7 kapsułek czosnku bezzapachowego - czy coś może się stać?

  • Co najwyżej tętno bym skontrolowała. Raczej nic się nie powinno dziać złego.
  • a czosnek podwyższa czy obniża tętno? jaka jest norma tętna
  • Obniża ciśnienie i tętno
  • no to pięknie.... zaraz mnie coś trafi, po jakim czasie ten czosnek przestaje działać?
  • Odkąd jestem w szpitalu alergia nie daje spokoju katar.A po operacji ucha bezwględny zakaz kichania i dmuchania nosa.Mam disne mar i wkoło pryskam.Jest cos mocniejszego by kichanie uspokoic.
  • @Bridget a musi być donosowo?
    Mi na kichanie pomaga Telfexo.
  • Może coś, co obkurczy śluzówki nosa? Doktory w szpitalu nic ci nie zaleca? Choć na 2-3dni, dopóki zagrożenie największe
  • prosze napisac czym roznią sie te dwa leki:
    Ventolin i Flixotide.
    Jeden lekarz przepisal mi ventolin a drugi kiedys inny przepisal synowi flixotide.

    Ide dzisiaj po poludniu do lekarza i zgupialam. Od czterech dni syn kaszle non-stop ( przerwa miedzy kaszlem 1-2 minut) zawsze dawalam mu inhalacje z pulmicortu i soli ale nic nie pomoglo. w srode lekarz badal go i oznajmil ze pluca ma osluchowo czyste. Syn od tygodnia ma grypopodobne przeziebienie ( zreszta nie tylko on) . Zawsze w trakcie przeziebienia lub po, wystepuje u niego bardzo silny kaszel suchy, ktory trwa nawet do 2-3 tygodni.
    Pare lat temu bylam u dosc fajnego lekarza ,na wyjezdzie, i on zalecil flixotide. jego alergolog cos wspominala ze moze ventolin ??? I mialam akurat ventolin w domu , podalam mu dzisiejszej nocy...i piec godzin przespal bez kaszlu. . Dzisiaj oczywiscie znowu rano zaczal kaszlec ale juz nie tak bardzo jak przez ostatnie4 dni.



  • moje pytanie tez stad sie bierze ze te leki mam w domu ale jeden jest juz stary tzn data waznosci minela miesiac temu.
  • Flixotide to chyba steryd? I często się go chyba podaje już po podaniu leków rozszerzających oskrzela, przynajmniej w przypadku astmy
    A ventolin chyba tylko "rozszerza" oskrzela w przypadku duszności itp.
  • ventolin rozkurczowy rozszerza oskrzela, flixotide to steryd
  • @Quintana - ventolin jest niesterydowym lekiem. Działa super, tylko trzeba go regularnie stosować, w systemie 4x dziennie (np. 8-12-16-20). Jedno psiknięcie przez tubę, 7-8 wdechów. Po inhalacji z 15 min. nie jemy i nie pijemy.
    Lek można stosować do 2 tyg., potem tydzień przerwy.
    U nas to główny lek przy infekcjach w przedziale wiekowym 6 msc - 90 lat :), serio.

    Niestety kaszel po wirusie, przy czystych osłuchowo płucach może i trwać do 3 msc, alergicznie.

    k.
  • Ja na stale dla dzieci mam flixotide, jak zaczynaja kaslac, to seretide (polaczenie rozkurczowego i sterydu), a w przypadku naglej dusznosci ventolin (jako lek dorazny, rozkurczowy).
  • Dzieki, no widzę , że ten ventolin mu pomogł. W koncu cisza w domu i dziecko tak sie nie meczy. Tylko mam juz lekko przeterminowany ten lek. Ide do leakrza dzisiaj i poprosze o niego. Tylko zas nie wiem czy gosc mi przepisze na zniżkę jak nie jest zlecony przez alergologa.

    Przepraszam, ze tak dopytuje ale w naszym rejonie najblizszy konkretny lekarz jest oddalony ponad godzine drogi samochodem od domu i rejestracja tylko telefoniczna..... dodzwonic sie graniczy z cudem. Kiedys siedzialam na sluchawce przez 3 godziny i telefon byl ciagle zajety. Musialam isc do naszego pediatry , ktory raczej nie chce przepisywac zadnych lekow wziewnych bez zlecenia przez specjalistę.
  • @kowalka dzieki za podzielenie sie twoim doswiadczeniem z ventolinem. Ja juz na glowie stawalam zeby dziecku pomoc a lekarz tak sobie stwierdzil ze jak do dzisiajeszej wizyty nie przestanie kaszlec to da mu antybiotyk.......i gdyby nie ten ventolin to tak by pewnie zrobil...no zobaczymy. po poludniu wizyta.
  • @Quintana, my mamy bardzo, bardzo dobrego pediatrę, z dużym i - też - zagranicznym - stażem. Jak 10 lat temu leczyliśmy najstarszego ventolinem to inni pediatrzy robili tak :-B . Teraz sami przepisują.
    Takich historii mamy sporo, więc idziemy jak w dym za tym, co nam nasz dr. mówi.
    (antybiotyk na przestrzeni 10 lat i 5 dzieci mieliśmy raz, na zapalenie ucha. I to nie nasz dr. przepisywał, tylko jego młodsza koleżanka. Dziś ucho wstępnie "odtykamy" zyrtec- kiem, i infekcje nie idą dalej.)
    k.
  • Z racji tego że nas tu sporo to można którąś z mam pomoże bo już się zaczynam czuć jak hipohondryczka....Adam lat 6 ,od 3 MSC życia niedobory masy ciała i wzrostu.Wzrost 111 cm waga 15.3kg .Od 2 rz Adam ma bóle wzrostowe nóg.Tak nazywał to ortopeda który widział go raz i więcej kontroli nie zalecił bo stw że to fizjologią i dużo dzieci tak ma.Ok wszystko ładnie tylko że jego średnio raz w tyg bola nogi od kolan w dół ,łącznie że stopami.No i jak to jest ,boli więc rosnąć powinien a jego przyrosty w skali roku są małe.Rozm buta 26 z zapasem.Przez ponad rok nosił 25.Zrobiliśmy ostatnio immunoglobuliny przy okazji wykluczenia celiakii i ma podwyższone IgA.Pasożyty wykluczone po 4 próbkach w labku szpitala zakaźnego.Grzyby w kale wykluczone w jakimś specjalistycznym labku które to w grzybach się specjalizuje.Nasz dr już ręce rozkłada,gastrolog chce nas widziec na oddziale (termin na maj) ,a ortopeda ma w nosie.Jakieś pomysły ?
  • A który to centyl?
  • @Joanna36 waga pod siatką ,wzrost to naciagany 3centyl.
  • @AB - katar może mieć wpływ, bo może gromadzić się płyn za błoną bębenkową.
    @Dominikaa - a badał ktoś Adamowi poziom wit. D? Tzw. "bóle wzrostowe" nie mają nic wspólnego ze wzrostem. Sama mam od dzieciństwa i miewam do tej pory. Większość moich dzieci też miewa. Doraźnie pomaga nacieranie maścią rozgrzewającą. Na dłuższą metę skuteczne bywa uzupełnienie niedoborów wit. D3
  • @kowalka

    Ale macie fajowego lekarza...:)
  • Taki problem:
    Odwieczne zapalenie pęcherza tzn boli i piecze mnie tam. Ale brak bakterii i posiew mówi że czysto.
    Białe krwinki -283.
    Lekarka zignorowała, ponoć mogły pochodzić ze skóry (czy jakoś tak mówiła) bo jak sprawdzała papierkiem wskaźnikowym to było ok.
    Za tydzień wizyta u innej. Moge jej coś zasugerować ( i co?)?
    Ból i wynik laboratorium kontra papierek jednak mówi mi że coś się dzieje. Teraz 36 tydzień ciąży.
  • @Katarzyna zwykle D3 w normie.Czyli on tak biedny może mieć do końca życia i już ? :(zal mi go jak tak płacze i chciała bym mu pomoc ale i tak po jakiejś chwili dopiero wszystko to działa.Mamy dla niego od pediatry masc z ibuprofenem ,sami stosujemy paracetamol,ciepła kąpiel i nacierających mu nozki amolem masujac ,ale i tak najlepiej działa ten paracetamol.Co ważne ,czasami wychodzi mu poziom magnezu ponad norme.Nie stosuje u niego żadnych leków na chwilę obecna i wtedy gdy miał to badanie też nic nie dostawał.
  • A próbowałaś maści rozgrzewającej, takiej ziołowej - np. "końskiej maści"? U nas jest bardzo skuteczna taka maść:
    image
    Ale jest droga (my dostajemy od teściowej), a myślę, że każda rozgrzewająca może być pomocna. My smarujemy maścią, a potem zawijamy bolące miejsce (zwykle kolano albo kostka) w wełnę. Po takim zabiegu cierpiący delikwent zwykle szybko zasypia.
  • Kurczaczki faktycznie droga ,nawet jak z allegro ale z ta końska to też dobry pomysł. W jakiej postaci macie @Katarzyna ta wełnę ? Może zgapie pomysł jeśli u Was działa!
  • Mamy takie specjalne wełniane ocieplacze na stawy:
    image
    Ale zdarzało mi się zakładać wełniane skarpety albo owijać kolano swetrem i też działa.
  • @Aga95

    Jak Twoja Malutka?
    Nie mogę wątku znaleźć,to tu pytam:)
  • 5 latkę boli ząb mleczny. Widać ubytek. Pół nocy nie spała. Myślicie, żeby faszerować nurofenem do poniedziałku czy szukać pogotowia dentystycznego? Mleczne mogą tak mocno boleć?
  • Gdyby to był ząb Mikołaja dzwonilibyśmy umawiać do dentysty. Łatwiej dziś, niż jutro.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.