Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

18687899192370

Komentarz

  • @Kasia_ , moja znajoma dentystka twierdzi, ze mlecznego bolą tak samo, ale są ignorowane, bo dentyści nie lubią sie w nich grzebać
  • @Dominikaa , mój maz znalazł jakieś badania , że na bóle wzrostowe D3 , jak pisała Katarzyna i jeszcze suplementacja magnezu.
  • Dziękuję! Byłyśmy 2 miesiące temu na wizycie i niby wszystko było ok. Pierwszy raz taki ból. Będę szukać dentysty.
  • @MartynaN - ale Dominikaa pisała, że magnez dziecko ma powyżej normy, a D3 wysoko. Myślisz, że w takiej sytuacji suplementacja jest sensowna?
  • 7 latka moja ma wiecznie zatkane prawe ucho. Nie skarży się na nie, nie bioli, tylko zatkane. miała w ciągu roku już kilka razy problemy z uszami, dwa razy zapalenie i z raz po prostu zatkane. Wizyty u przypadkowych laryngologów takie se - podpowiedzcie jak ją bardzoej zdiagnozować? jakie badania na te ucho zrobić? NIe choruje znowuż aż tak bardzo często, kataru nie ma, śpi z otwartą buzią ale poza tym nic więcej.
    Zapisałam ją na 10 marca do laryngologa, ale też lekarz pierwszy z brzegu z luxmedu.

    I drugi pacjent - roczny (niewiem gdzie ten wątek niemowlęcy więc tu zapytam)
    noc zarwana ale myślałam że z powodu zębów - bo idą mu cztery na raz, po nurofenie spał ładnie, ale rano nie chciał raczkować ani stać ani chodzić przy jeździku - jakby go lewa nóżka w stawie biodrowym bolała. Teraz jakby ją rozruszał i trochę lepiej mu idzie, ale nadal ostrożnie raczkuje, czasem jakby chciał oszukiwać i tej nóżki nie używać i sunie dupką po podłodze. Co to może być?
  • @efka leżące osoby mają skłonność do zapalenia oskrzeli, łatwo też łapią zapalenie płuc, na pewno ktoś powinien babcię osłuchać.
    Może w NFZ-cie powiedzieliby Ci, czy nie należy się w tym przypadku jakaś pielęgniarka? Zawsze jest to jakaś pomoc, kontrola, może coś doradzić?
  • @Agnieszka82 ja bym poszukała laryngologa jakiegoś.Z tego co piszesz to tak albo trąbka eustahiusza zatyka się i wtedy idzie wydzielina do ucha.Albo jakieś alergiczne plus gęste włazi jej tam.Albo też coś z migdałkiem z tej strony?bo migdał to łączy się z tym uchem środkowym.Doraźnie to co nie zaszkodzi rozrzedzaj katar inhalacją.Daj gumę do żucia na odetkanie trąbki i jakis na alergię zyrtec albo co?
  • @Brigdet spróbuję. dzięki.
  • A jak spojrzysz w uszko raczej widać coś wyciekające czy za błoną bardziej?weź latarkę i spójrz?
  • Ja na laryngologii jestem pacjentem.He he.
  • Aktualnie nie sprawdzę bo pacjent wybył z domu :-) raczej wygląda jakby dużo tej wydzieliny miała, bo jej z uszka wyłaziło jakiś czas temu, tylko niewiem co tam w środku jest. Idziemy do przypadkowej laryngolog, może okaże się bardzoej kumata od poprzedniej i bardziej szczegółowo ją zbada.
  • @Agnieszka82 my byliśmy w Medincusie (filia Kajetan) prywatnie w tym tygodniu. Najstarszy też wiecznie buzia otwarta i mamy 3ci migdał do usunięcia (robią na NFZ w Kajetanach)
  • @Aneczka08 daj namiary na priw!
  • @A82

    Taki mały dziec nie oszukuje -jak od rana nie chciał robić tego,co jest dla niego norma,to może rzeczywiście cos poważniejszego jest na rzeczy...
  • @Malgorzata, no właśnie, się martwię strasznie, bo niewiem czemu on tak nagle źle i niedbale raczkuje. Że coś mu dolega to pewne.Ino niewiem co.
    Wczotraj było wszystko ok a dziś już nie. co prawda zleciał z łóżka przy najstarszej która go nie złapała, ale głową w dół a nie nóżkami :-(
    macha nią na prawo i lewo jak się go na rękach trzyma a postawiony na podłodze nie chce raczkować. dziwne to.
  • tak masz rację. Dzięki.
  • My wracamy od dentysty. Ząb zatruty. Był stan zapalny :-/
  • @Agnieszka82 moja corka miala zapalenie stawu, jak chodzila to nolalo bardziej, jak nie obciazone, to malo. Pokazywala, za w pachwinie ja noli i na SOR jechalam z mysla, ze moze wyrostek, ale w szpitalu chirurg po badaniu recznym juz wiedzial co jest, wyslal tylko na USG zeby sprawdzic stawy i jame brzuszna.
    Warto na jakis dyzur podjechac, zeby sprawdzic.
  • jak wstanie to obejrzę wnikliwie pacjenta, a wieczorem wyślę z tatusiem do lekarza.
  • @Chabrowa miło, że pamietasz :) Dzidzia doszła do siebie, udało się bez antybiotyku na inhalacjach :) A starsza ma na 2 miesiące urlop z przedszkola...
  • @Agnieszka82
    Mojej kumpeli corka spadla z lozeczka i okazalo sie ze ma peknieta kosc. A tylko oszczędzala rączkę, zadnej opuchluzny,placzu etc
    Takze potwierdzam-warto pojechac sprawdzic
  • Bólem nóżki i oszczędzaniem jej objawia się też zapalenie stawu biodrowego, to wirusowe. Siostrzenica lata temu miała, wtedy leczyło się to w szpitalu na wyciagu:( Niedawno sąsiadki dziecko miało, ale ono starsze, musial tylko leżeć przez dwa tyg. chyba. USG potwierdzi lub wykluczy.
  • @Milamama moja corka miala tydzien lezec, nawet do toalety ja nosilismy. Potem mogla troszke chodzic, ale ona 7 lat ma. Moze u maluszkow inaczej sie to leczy.
  • Dzięki dziewczyny. Jeszcze się obserwujemy domowo, bo młody człowiek się ogarnął i zaczął normalnie fikać, chodzi przy jeździku, stoi, skacze w miejscu, tańczy czyli norma, nie płacze już przy ruszaniu się. Obmacałam mu obie nóżki centymetr po centymetrze, wygniotłam mu kości, to się jedynie chichrał. Jedyne co niepokojące zostało to to jego troszkę krzywe raczkowanie. zobaczymy jutro, jak będzie powtórka z rozrywki to jedziemy na dyżur.
  • @Agnieszka82, też myślałan o zap stawu biodrowego, częsta rzecz.
    Co do ucha, Bridget rządzi :-D
    Można spróbować czy zyrtec czy się nie zmniejszy obrzęk.
    Mój mąż miał takie objawy przy przeroscie trzeciego migdała. Badali go laryngolodzy, a wyszło przy operacji #-o
  • Robi się usg i w usg widać ilość płynu w stawach biodrowych. Dają przeciwzapalne i nie może dziecko stawać.

    @Katarzyna, nie doczytalam, przepraszam.skutki zerkania przy karmieniu
  • @MartynaN obmacałam mu te biodra z każdej strony, nawet nie jęknął. zobaczymy jutro co się będzie działo, też to zap. obstawiam jakby co.
    z uchem idziemy tam gdzie Aneczka08 była, też mam nadzieję w koncu na jakąś konkretną diagnozę a nie że się tak bujać bedziem w nieskończoność.
  • @MartynaN czy na straszne wymioty pomogliby mi ludzie z karetki. Dzwonić? Może daliby jakiś zastrzyk...
  • Nie jestes w ciąży?
    Metoclopramid w tyłek rzadzi
  • @aga---p

    A to nie wirus jakiś?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.