Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

18889919394370

Komentarz

  • Nie umarlam
    Ale ile razy nie umarlam

    Kilka operacji mialam, a tylko raz zalecali clexane.

    A wszystkie mialam w ciągu ostatnich 10 latach.

    Hm, ktoa chce mnie zabic? Spisek? ;)
  • @Jutka , a dzyndzelek w kolorze skóry czy nie?
  • @MonikaN - spisek, niechybnie!
    ;-)
  • Clexane mam przyjmować na 10 dni przed miesiączka gdyz sa zbyt obfite
    Czasem biorę czasem zapomne i nie widzę różnicy :(
  • Clexane przed miesiaczką, żeby były mniej obfite???
  • Chyba nowa moda yyy to jest wytyczne są odnośnie tego clexane. 4cc miałam, po ostatnim dostałam zalecenie, aby przyjmować. Po wcześniejsxych cc jak widać nie umarłam:)
  • @MartynaN - cieszę się, że nie tylko mnie to zdziwiło.
  • Sorki pomylilam nazwe.oczywiscie chodzilo mi o cycla...coś tam i to jest w tabletkach :\">
  • Ja mialam operacje, 2 doby lezalam na pooperacyjnej, jedyny ruch to podniesienie przez pielegniarki i wklepanie spirytu w plecy, a clexane nie mialam. Moze zalezy to od rodzaju operacji?
  • to znak aby o zbyt pozniej porze po forum nie buszowac
  • Słyszałam, że paciorkowcowe zapalenie gardła gardła nie występuje z katarem czy ktoś potwierdzi?
    Córka znów chora. Dwa dni gorączkowała zakatarzona i ma czerwone gardło. Lekarka zdiagnozowała paciorkowcowe zapalenie gardła i dała antybiotyk. K. dobrze się czuje. Normalnie je. Tylko śpiąc się męczy bo nosem nie może oddychać. Na razie nie dałam antybiotyku. Nasza sprawdzona lekarka na urlopie i dopiero w czwartek będzie.

    @Katarzyna @MartynaN co lepiej zrobić crp czy wymaz, czy nic i czekać aż samo przejdzie?
  • Co to moze byc?
    Jak mam wiecej pracy w domu, to jak klade sie spac, to bola mnie plecy jakos tak ciut wyzej niz krzyz, na wys nerek moze. Zatyka, ze ciezko oddychac i boli. Zeby przestalo musze wstac i pochodzic, albo polozyc sie w pozycji embrionalnej. Obracanie sie w lozku tez boli.
  • A to nie gorsza perystaltyka i gaz zalegający? Ale jak piszesz, że po większym wysiłku, to może coś innego...
  • @Kasia_ , kryteria przemawijące za paciorkowcem to :
    powiekszone węzły, tylko ból gardła i migdały z nalotem w kryptach, tem. powyżej 38,5. Katar przemawia przeciwko rozpoznaniu. Dobre samopoczucie również. Ja bym się wstrzymała z antybiotykiem.
  • Mamuna moze przpuklina przelyku. Ja tak mam i właśnie mam takie objawy. Dostałam zirid i jest u niebo lepiej
  • @MartynaN bardzo dziękuję. Lekarka twierdzi, że katar alergiczny, a gardło takie czerwone jak przy paciorkowcach. Tylko,że nie boli :-/ Najgorzej jak K. zasypia. Nos całkowicie zatkany i się dusi dopóki nie zacznie ustami oddychać. Nasometin ani nasivin nie dają zadnych efektów, dziś jeszcze woda z niego cieknie, ma już taki obdarty od wycierania. I dziś znów temperatura w okolicy 37,5.
    Czy te powikłania po anginie często się zdarzają, bo gdyby kaszlała, to bym się tak nie martwiła, ale powikłania anginy brzmią strasznie :-(

    @ola_g miesiąc temu właśnie była u niej taka infekcja. Tydzień gorączki i przeszło bez leków. W gardle zaciek powodujący kaszel.
  • Powikłania po anginie są bardzo rzadkie.
  • Help! Dostałam dla trzylatka antybiotyk Ospamox. Chcę docelowo dawać go o 8.00 i 20.00 (po 5 ml). Ale poniewaz byl w zlym stanie, to postanowiłam od razu o 15.00 dać mu 2 ml. I zobaczyc jak zareaguje. Pomyslalam, ze o 20.00 uzupełnie dawke i od razu 'wskocze' na dobra godzine. Ale teraz mysle, ze chyba nie powinnam uzupelniac dawki o 3 ml, tylko dac cale 5, zeby starczylo do 8 rano. Czy dobrze mysle?
    Kiedys lekarka tlumaczyla mi ten manewr, ale chyba mam zacmienie umyslu normalnie...
    @MartynaN, @Katarzyna?
  • @andora a możesz cos wiecej napisac? Moze byc na priv, zeby tu nie zasmiecac. Jak to sprawdzic, co i jak?
  • @Inka, musi być dawka dobowa 0,5-0,75mg/kg, a potem dzielisz na 2 lub 3 dawki
  • Dzieki @MartynaN. Mam nadzieje, ze dobrze poobliczalam.
    Najlepsze jest to, ze wczoraj bylismy z nim na wizycie kontrolnej w Kajetanach (swiatowe centrum sluchu). Owszem, mial infekcje z kaszlem, ale w uszach podobno czysto... w nocy obudzil sie z bolem ucha i goraczka, a dzis lekarz stwierdzil obustronne zapalenie uszu. I sugerowal, ze moze go tam zarazili...
    Jeszcze mam na stanie zapalenie pluc x 1, oskrzeli x 1 i najstarsza wlasnie jedzie na dyzur z anginopodobnym gardlem... oby do lata ☺
  • @AgaMaria myslalam o gazach, ale czasem sie czuje wzdeta, a nie bola mnie plecy, wiec chyba nie to.
  • Od pon maltretuje naszą 6osobową rodzine wirus. Zaczęło sie od Rota.
    5latek od poniedziałku gorączkuje. Apogeum było w środę jak wróciłam ze szpitala po 2 dniach z najmłodszym. Wyglądał jak swój cień. Płakał ze bardzo nogi bolą. On wymiotował najmniej- tylko raz w pon. Ale jako jedyny tez miał gorączkę. Czw i pt poprawa. Ale pt wieczór znów pogorszenie i dziś tez znowu musiałam dać coś na gorączkę bo wróciła. Wyglada jak nowa infekcja. Doszedł kaszel i katar. Tym razem dałam czopki bo nurofen przez 4/5 dni łykał.

    Teraz zasnąć nie mógł bo znowu bolą go nogi. Od czego ten ból nóg ? I dlaczego paracetamol na to nie pomógł??
  • Ania, u nas w przychodni wisi taki plakat o chorobach powodowanych przez meningokoki i jest tam napisane, że ból nóg jest jednym z objawów takiej choroby. Ale z drugiej strony takie zakażenia rozwijają się szybko, a u was to trwa już kolejny dzień.
  • Niestety gaz daje czasem uczucie bólu szczytów płuc, rozpierania żeber itp.
    Ale nie chcę nic sugerować. Może sprawdź te nerki? Kręgosłup?
    Każdy czuje inaczej...

    Poza tym pisałaś, że to po wysiłku. Mnie na gazowanie ruch bardzo pomaga. zbiera się to wszystko właśnie z bezruchu, więc u Ciebie chyba inna sytuacja i inny problem.
  • To chyba zbyt dlugo na szczescie u nas to trwa zeby rozpatrywac meningokoki.
    Jeszcze sie zastanawialam nad paciorkowcem. Ale czy jesli mu sie stan polepsza to znaczy ze bedzie lepiej po prostu i to jednak nic powaznego?
  • My wszyscy zesmy po prostu rzygali, za przeproszeniem. A F. mial wysoka goraczke od poczatku, wymioty raz, i te bole nog i teraz kasżel. Ale bylam z ńim w czw u lekarza. Dzis sie nie wybieram o widze ze mu lepiej :-)
  • Jak lepiej, to nie ma co go ciągnąć
  • @AgaMaria mialam w grudniu USG jamy brzusznej, nerki ok, ale sledziona powiekszona. Moze to miec jakis zwiazek? Lekarka mowila, ze od alergii moze byc powiekszona.
  • Hej, słuchajcie jestem troszkę podłamana. Zrobiłam wczoraj badania laboratoryjne. W lutym schudłam 6-7 kg. Wszystkie wyniki super, uregulował mi się kwas moczowy (miałam lekki nadmiar) jestem właściwie na diecie wegetariańskiej z niewielkim dodatkiem białka. Ale za to jem kasze, ziemniaki, biały ryż, bo to toleruje mój żołądek. I cukier na czczo mam 113 :(. Smutno mi. Myślałam, że schudnięcie pomoże, bo poprzednio miewałam koło 100.

    Czy przy szybkim schudnięciu cukier może się podwyższyć?
    A może to skutek choroby i dużych dawek leków?
    Dużych dawek sterydów?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.