Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

18788909293370

Komentarz

  • Nie jestem w ciąży :) już jadą
  • Ja jak bardzo wymiotowałam od wirusówki i zaczęłam mdleć to zawieźli mnie na SOR, dali środek przeciwwymiotny i kroplówkę nawadniającą. Różnica była ogromna. Z godziny na godzine czułam się lepiej.
    Nie ma co się wstrzymywać od dzwonienia.
  • Jadą.....na SOR nie chce bo Józio....mam nadzieje na zastrzyk.
  • Możesz pojechać na 3-4 godziny.
    Jak kroplówkę się skończy wołasz że chcesz do domu się wypisać.
  • @Agnieszka82 mojej Lusce badali stawy w taki sposob, ze jak lezala na plecach, to jej nozke skrecali za stope do srodka, lekko, bez przymusu i od razu wiedzieli co jest grane.
  • @mamuma dzięki. dziś Franu od rana fika i bryka i po wczorajszych dolegliwościach ani śladu, nawet w raczkowaniu przyśpieszył. więc póki co czekamy, narazie wypad do lekarza odwołany.
  • Mam obawy o corke. Ma 5,5 roku. Od wrzesnia okolo w dzien zachowuje sie niefajnie (kloci sie, bije, jest zlosliwa, no ogolnie zbuntowana) ale sa i dni kiedy idealnie da sie z nia dogadac. Uwazam, ze taki okres przechodzi, mozliwe ze tez jest to zazdrosc (ma dwojke mlodszego rodzenstwa).
    Ale niepokoi mnie noc. Dosc czesto wstaje w nocy, ale jej mozg chyba dalej spi, biega po domu w amoku, nie bardzo wie gdzie jest i co sie dzieje, placze, jest nieobecna jakby, ma dziwny wzrok. Jak ja poprzytulam, to zasypia.
    A do tego kazdej nocy sie budzi i idzie do siostry do lozka spac, bo sie boi (zlodzieja, ciszy, tego ze jest sama w lozku - ale jej siostra spi na gorze w pietrowym lozku nad nia).
    Czy to bieganie po domu ma mnie niepokoic? Czy cos zlego moze sie z nia dziac, warto cos skontrolowac u niej, jak tak to co?
    Ja sie nie znam, ale bardzo mi sie to nie podoba. Moze to jakis rodzaj lunatykowania?
    Oczywiscie rano corka nic nie pamieta.
  • No wlasnie tym dniem sie nie martwie, napisalam zeby przyblizyc profil corki ;)
    Dziekuje za utwierdzenie mnie w tym, ze to normalne.
    Martwie sie tym lunatykowaniem czy co to jest.
  • @mamuma
    Odetnij małą CAŁKOWICIE od TV i bajek. Tv nie może grać nawet w tle. Zobacz czy przejdzie po 2 tyg. Mojej identyczne nocne objawy przeszły.
  • @mamuna, a do Przedszkola/zerówki chodzi corka od wrzesnia?
    U nas jedyny czas lazenia w nocy, Krzyczenia przez sen, to wtedy gdy syn chodzil przez miesiąc do zerówki. Przestal Chodzić do placówki, przestał Wrzeszczec w nocy i ogólnie się ugrzecznil na powrot.
  • Corka do przedszkola chodzi juz 3 rok. Teraz nie chodzila ponad 3 tyg i bylo to samo.
    Co do tv to postaram sie, ale jak mnie nie ma w domu, to maz wlacza dzieciom tv, zeby miec spokoj, nie mam wtedy niestety zadnej kontroli.
  • Czy niemowlaki też podlegają zmianom pogodowym?
    Moja Z. dziś jakaś inna,więcej śpi,marudna,oczy jej lecą-ciśnienie?
  • Niemowlaki ponoć bardziej bo mają więcej wody w organizmie i są bardziej podatne na zmiany ciśnienia.
  • @agnieszkamama u mnie na 4 dzieci jedno spektakularnie reagowało na pogodę. Każde też trochę, ale druga córka w taką pogodę jak dziś potrafiła cały dzień przespać.
  • Adam miał przewlekłe wysiękowe zap uszu ,raz skończyło się perforacją (przebiciem błony) i co dziwne ucho go nie bolalo ,tylko jak sciagalam bluzkę przez głowę to syknal .Sprawę naprawiony tuby,dreny założone podczas operacji z usunięciem trzeciego migdałka.Tuby po 2 latach same wypadły i historia się powtórzyła z perforacją.Gdy jest wyciek z ucha wtedy że tak powiem już po ptokachb bo błona została przebita.Niestety nieleczone wysiękowe zap z perforacją może prowadzić do zap opon mózgowych .Mamy sensownego laryng. który jest dla mnie niesamowitym wsparciem i dzięki niemu wiem kiedy mogę zwlekac a kiedy już jest źle.Zazwyczaj mi na kartce rysunków tłumaczy na czym polega dany problem.Ps.zwykle przy pęknięciu nie boli samo ucho jako takie a tylko dotyk.Często w tym momencie czuć jakby ulgę.Wydzielina nie napiera,nie ma ciśnienia a ropą wypływa.
  • Myślałam ze moje dzieci sie przejadły bo wczoraj u znajomych sporo słodkiego zjedli. Mamy gości z Hiszpanii a oni od rana maja bóle brzucha. Jeden wysoko gorączkuje powyżej 39 st i wymiotuje. Ale jak mój niespełna roczny prze chwila zwymiotował to chyba nie jest to wina słodyczy bo on ich nie jadł!
  • Annabe, u nas są takie objawy - wszyscy po kolei. Najpierw wymioty, trochę gorączka i duże osłabienie. Do tej pory nikt z nas nie miał rota ani tym podobnych chorób.
  • Swedzi ;) mam problem ze skóra, ale chyba powinnam iść do dermatologa. Czy w koncu sa potrzebne skierowania, czy nie?
  • Potrzebne niestety...
  • To fatalnie. A moze znacie jakiegos sensownego w W-wie, nawet prywatnie? Albo laboratorium, gdzie mozna zrobic badanie, czy to nie pasozyty (czesc objawów mi nie pasuje) lub jakaś grzybica? Ostatecznie moge podejść do weta moich psów i kotów ;), ale wolałabym jednak ludzkiego lekarza ;)
  • Droga Redakcjo, mam taki problem. Mojej Zuzce (8 miesięcy) przy ujściu odbytu zrobiło się takie coś. No właśnie , nie wiem jak to opisać. Jest to taki jakby dzyndzelek nieduży. Podejrzewam hemoroidy, ale nigdy nie miałam z nimi do czynienia i nie wiem jak to wygląda. To "coś" jest raczej twardawe;zbiegło się też z robieniem bardzo twardych kup przez Małą. Mieliście taki problem? Co sądzicie?
  • Należałoby zapobiec twardym kupom.
  • Od kilku dni już kupka luźniejsza (jabłka, sok ze śliwek), ale ten dzyndzelek nie znika. Będę obserwować i w razie czego - udam się do jakiegoś mądrego pediatry...
    @Katarzyna, dzięki!
  • Czy jest jakiś zamiennik cleksane w tabletkach?Przemek ma dość tych zastrzyków.Ponad 60już miał a tyle znów do wzięcia.
  • Chyba nie ma zamiennika, można spróbować w inny sposób zapobiegać zakrzepom, np. acardem, ale nie wiem na ile daje to radę.
  • Pociesz go,że ja 3 ciąże brałam, w tym dwie donoszone,praktycznie od początku,niech sobie policzy ile to było :D Ale rozumiem go,też już,za przeproszeniem, rzygałam,jak widziałam te strzykawki.
  • Ale czy konieczna jest heparyna, jak się Przemek zaczął ruszać? Zawsze mi się zdawało, że to dają chorym leżącym, jak będzie codziennie chodził, to nie można pomału tej heparyny odstawić?
  • @Katarzyna, a jak to jest z Clexanem po cc? Konieczny?

    Intrygujące dla mnie. Raz mi nakazali raz nie.

    A tam gdzie nakazali, to poród mialam łatwiejszy i lepsze parametry moje i dziecka.
  • Teraz standardowo raczej zalecają po każdej operacji. Konieczny nie jest, bo nie umarłaś nie przyjmując ;-) ale widać jakieś mądre głowy wybadały, że korzystnie działa i warto po operacji przyjmować.
  • No właśnie to mnie zastanawia...bo Przemcio już od dziś chodzi o kulach.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.