Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

18990929495370

Komentarz

  • Nie jestem lekarzem, ale chyba to jedna z przyczyn wyższego cukru - leczenie sterydami.
  • Już w tej chwili sterydów nie biorę.
    Mimo alergii do lekarza nie idę, bo co mogą zaproponować? Sterydy?
    Wycisza się.

    O, to mam dużą motywację do poszczenia w tym Wielkim Poście.
    Mam nadzieję, że to się ureguluje.
  • Zaraz sobie zaparzę herbatkę z morwy.
  • Mam pytanie odnośnie 3 letniego dziecka znajomej. W badaniu kału wyszły drożdżaki i kuleczki tłuszczu nieliczne. Lekarka mówi że to normalne (w sensie powszechne) i nic się z tym nie robi. Rzeczywiście rzecz należy "olać", bo mama spanikowana i nie dowierza lekarce? A kuleczki tłuszczu to oznaka dobrego trawienia niby. I to samo dziecko i od czasu do czasu drżą mu rączki jak jest głodny np. nie doje dobrze na noc i się budzi w nocy i wtedy ręce drżą lub jak obiad się odwleknie. Badanie glukometrem w porządku wyszło. Dziecko zdrowo odżywiane, alergiczne.
  • Tak, sprawdziłam w necie. Faktycznie może być uboczny skutek sterydoterapii podwyższony cukier.
  • edytowano marca 2016
    Zatwardzenie u rocznego maluszka.
    Pierwszy raz sie stykam.
    Płacze od rana. Cierpienie wypisane na twarzy ma. Jak sie wyproznia to z ogromnym bólem i wychodzą takie zbite kulo placki.
    Jak mu pomoc?
    Niewiele mam w domu a do sklepu dopiero wieczorem sie uda..
    Rumianek zaparzyć? Śliwek nie mam :(
    @Katarzyna ?
  • Buraki masz? Zje ? U nas to zawsze działało. Duzo picia i jablko w kawałkach do gryzienia.
  • @annabe, duzo picia, kompot jablkowy, potarte jabluszko?
  • Właśnie ponoc niestarte jablko. Starte powoduje zatwierdzenie. Musi byc w kawalkach takich jakie maly człowiek sam pogryzie.
  • Myslalam na odwrot ;).

    I tak plyny najwazniejsze
  • Jabłko nie powinno być gotowane. Moze być tarte. Sok z marchwi, sok z jabłka. Byle surowizna.
  • Tartę jabłko mu dałam. Zobaczymy...
    W kawałku mu nie dam bo mam uraz.. Ostatnio byłam bliska dzwonieniu na 999 bo dusił sie po jabłku...
  • Czopek glicerynowy i dużo cierpliwości.
    Tych twardych bobów już nie rozpuścisz, musi wydalić. Trzeba pilnować na przyszłość.
  • Annane sa takie fajne siateczki do jabłka i innych miękkich owoców. Wkladasz do środka a maluch sobie wysysa.
  • Mam czopek!
    Ale nie do końca wiem jak uważać na przyszlosc :/
    Jadł to co zwykle..
  • Annabe, spróbuj dla siebie zapisywać wszystko, co dziecko zjada i wypija. Czasem się można zdziwić sądząc, że dostaje dużo bogatobłonnikowych rzeczy, a tymczasem bywa, że jest dużo zapychaczy. Warto też popatrzeć na pszenice, uczulenie na nią może się objawiać zaparciami.
  • Dzięki za radę @Ania D. :-)
  • edytowano marca 2016
    Czy zapalenie pęcherza może pojawić się bez bólu (nigdy bez bólu nie miałam) u dziecka ?(22msc) Młoda duuzo sika a duuuuuzo mniej pije.Dziś siusiala już 16 razy ale moczu bywa zwykle kilkadziesiąt ml ,nie kropelkuje.Odpampersowana w nocy i w dzień już dawno, wczoraj zmoczyła łóżko 3razy,dziś w nocy raz.Nie jest płaczliwa podczas siusiania ,nie zgina się i pytana czy coś boli odpowiada że nie.Lekarz dopiero jutro o 15.Jak jej pomoc ??

    Edit.Zapomniała o najważniejszym -przyjmuje augmentin es 7 dzień bo miała kaszel męczący i wszystkie migdały max powiększone ,zaslanialy gardło podczas badania .
  • Nasza 5latka wogóle bólu nie miała albo tak twarda ,że sie nie przyznała a było bardzo żle.
  • Jak ja mylam to zobaczylam ze ma uplawy.Niestety po mamie odziedziczyla poddatnosc na grzybki przy antybiotyku :( na mnie tez enterol nie dziala a właśnie jego dostaje oslonowo.W aptece nie polecili nic bo sam żurawit od 3 rz wiec za mloda jest. Bridget no to pieknie :( czyli jednak to mozliwe :( Czym Corcie leczyliscie?
  • A sok żurawinowy niesłodzony ?
  • Corke od prawie 3 tyg boli brzuch, pierwsza wizyta na SOR nie wyjasnila nic, USG ok, po tygodniu znow ja bardziej bolal, zwijala sie (nie boli ciagle, tylko jakby skurcze miala), znow SOR, powtorka USG, wyszly powiekszone wezly chlonne krezkowe, padla diagnoza- zakazenie yersinia, dostala biseptol na 10 dni, probiotyki i przez 3 dni ibuprofen 3 razy na dobe. Bol jest nadal mocny, biseptolu 2 dawki dostala na razie, ale doszedl bol stawu w nadgarstku.
    Czy warto jej zrobic jakies badania, zeby ta yersinie potwierdzic?
  • Disominę ( 1000 mg) przy karmieniu można? (duze dziecko - 2 latek, karmienie tylko nocne)
  • Syna lat 6 ma na powiece z 8-10 małych kaszaków. Jeden z czoła usunęłam igłą ale to jest na powiece on nie współpracuje, no nie chcę mu wbić igły w oko...

    robi mu się tego coraz więcej, taka kasza manna na powiece. NIe wygląda to łądnie.

    Czy to można czymś potraktować? zetrzeć złuszczyć sama nie wiem,

    @Katarzyna @MartynaN @inni?
  • @Aneczka08 - mądremu lekarzowi bym pokazała. Nie dłubałabym igłą dziecku przy
  • @Aneczka08
    przy oku to ogromne ryzyko z igłą, niech zobaczy lekarz
  • @Aneczka08, problem też jest taki, że jak się tylko wyciśnie , a nie wyłyzeczkuje, to on się na ogół odtwarza, bo zostaje wewnętrzna torebka produkująca ten łój.

    wiesz, wiele zależy od dziecka, ja bym nie miała pewności, że moje się nie poruszy.
  • idę z nim do okulisty w przyszłym tygodniu to pokażę, ale to chyba nie okulista łyżeczkuje?

    boję się, że on sobie z powieki tego nie da wyłyżeczkować a narkozy bym nie chciała
  • No może być i tak. Okulista się raczej nie weźmie.
  • a to nie zniknie po jakiś czasie? bez sensu na kaszaki leżeć w szpitalu i narkozę dawać, bo to (chyba i tylko) defekt kosmetyczny
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.