Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

19293959798370

Komentarz

  • @Elunia - ja skrobię otwartymi nożyczkami płytkę paznokciową od macierzy do wolnego brzegu. Kilka energicznych skrobnięć codziennie. Tak, żeby się zeskrobane opiłki paznokcia sypały. Szczególnie u moich niemowlaków efekty były spektakularne.
  • Skrobię po całej płytce. Nie tylko brzeżki.
  • Nikt nie ma pomysłu na mój palec?
  • Przyznam, że raczej nie sądzę, żeby ktoś coś z tym robił. Myślę, że uraz był drobny, więc samo przejdzie.
  • Jak długo czeka sie na nowy zab po wypadnieciu mleczka?
    6 latce wypadl kilka tyg temu.jedynka a wczoraj kolejna..czyli nie ma dwóch jedynek i nic nowego nie widac zeby wychodziło :|
  • Też się nad tym zastanawiam. Naszemu 4,5-latkowi wypadł....chyba na początku stycznia? Może w połowie? I nic. Jednak zdziwilabym się, gdyby to był szkorbut.
  • Myśmy na dwójki czekali dwa lata, także cierpliwości :)
  • A u nas na odwrót stale wychodzą a mleczne siedza.
  • niecaly trzylatek jest przeziębiony od około 3 tygodni. W miedzyczasie byl 1 dzien goraczki.
    Po 1.5 tyg od wczesniejszej goraczki - powtóka, ale jakby na tym samym przeziębieniu. Teraz trzyma go 39 st od kilku dni, nie kaszle, ma tylko katar taki gleboko zalegajacy, ktory staram sie katarkiem odciągac.
    Pytanie moje brzmi - czy w nawrocie gorączki nalezy pojsc z dzieckiem do lekarza?
  • Dzięki uspokoilyscie mnie
  • Kluska, teoretycznie tak bo należy wykluczyć podloze bakteryjne.
  • dzieki! to idę.
  • zgłupiałam, mały ma ciagle goraczkę 39 - 40 stopni :(
    uszy czyste, osłuchowo przyzwoicie.
    Zrobiłam mu badania moczu, morfologię i CRP.
    @Katarzyna, moglabys rzucic okiem na jego wyniki? wyslalabym Ci na maila..
  • Mój synek ma takie gorączki przy byle wirusie. Czasami tydzień bez szczególnych innych objawów. Ma początku szaleliśmy po lekarzach, dyżurach nocnych. Teraz przeczekujemy jak nic nie ma w moczu i nie kaszle.
  • hmmm... serio? troche to pocieszające.

    lekarka powiedziala ze jak gorączki nie miną do soboty to zinnat.Wolałabym tego syfu uniknąć ale z drugiej strony nie wiem czy mu sie nie pogorszy.
    na razie mocz ok, crp ok 50, morfologia ok..
  • Crp jest juz graniczne
  • co to znaczy?
  • crp 50 to chyba dużo.... ja przy silnej reakcji i obrzęku nacxzynioruchowym miałam 30... skoćńzyło się sterydami
  • Do crp różne laboratoria mają różne normy i w dodatku podają w różnych jednostkach. Się nie ekscytujcie samym 50 bez podanych norm.
    @kluska - mogę rzucić okiem, jeśli się poczujesz spokojniejsza od tego. Masz maila mojego, czy chcesz na priw?
  • u mnie norma była do 5 więc przy 30 lekarz jęknął tylkop
  • Jeśli wynik podany jest w mg/l to w zasadzie powinien się mieścić poniżej 5. Ale 30 mg/l wcale nie wskazuje na jakąś tragedię - jakiś łagodny stan zapalny, może być wirusówka. W ciąży, to nawet za prawidłowe można uznać. Trzycyfrowe wygląda słabo i wskazuje na infekcję bakteryjną dość jednoznacznie.
  • Katarzyna osmielilam sie wyslac maila
  • 50 do 100 potrafi byc w wirusowce ale zwykle jest mniej. W szpitalu przy 50 oceniają inne objawy czy podać antybola.
  • Pozwoliłam sobie odpisać i pytać o dalsze szczegóły.
  • edytowano marca 2016
    dziękuję Wam bardzo za cenne informacje

    @Katarzyna, odpisalam
  • Moja ostatnia wizyta u lekarza skonczyla soe awantura. Poszlam osluchac córkę bo wirusowke jakos miała ale kaszlala. Gorączki brak, generalnie wszystko ok tylko mocny kaszel. Pani po osluchaniu mówi ze czysciutko tylko gardło czerwone. Wpisala mi 6! Lekarstw w tym neosine, jakis bez z cukrem i inne bez sensu pseudo leki. Padlam. Wywalilam to do pierwszego śmietnika. Kupiłam dziecku dużo owoców i warzyw i mamy sie dobrze.
  • Neosine, ostatnio wszystkim zalecają, o co chodzi?
  • Pewnie jakiś "nowomodny nonsens". :bz
  • edytowano marca 2016
    Ale ciekawi mnie, mój mąż ostatnio mocno chorował i jeden z synów tez sie załapał na chorobę, i obaj otrzymali neosine.

    W sumie, ja pilnuje tylko, zeby cos na gorączkę mieć i jak oscyluje w okolicach 39, to podaję.

    A reszta tych syropow, nie wierzę w skuteczność, łóżko, duzo nawodnic, mało dawac jeść i się człowiek wychoruje :). Prawie zawsze działa, prawie ;).
  • Podmiot odpowiedzialny bardzo intensywnie promuje to Neosine. Nawet ma wyrok GIF nakazujący wycofanie kłamliwej reklamy. Widać, mimo że GIF ma wątpliwości, co do niezwykłej mocy specyfiku, lekarze w reklamę wierzą. A specyfik tani nie jest...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.