Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1959698100101370

Komentarz

  • Każde laboratorium robi, chyba 20-30 zł, nie pamiętam już. Synek mial, z objawów totalny brak apetytu, anemia, marudnosc. Malutki był, to nie powiedział, że boli, ale właśnie marudzil, płakał, odwracal główkę od jedzenia
  • Albo z kupy. Jeśli był leczony często antybiotykami, kupa lepsza
  • Jedne przeciwciała zleciła mu gastro, gdy zobaczyła ze w normie to uznała ze dalej nie trzeba spr pod katem celiakii. Choć wiem ze z jednego to nic moze nie wyjsć..
  • edytowano marca 2016
    Annabe u nas identico wszystkie objawy,co do jednego.U Adama na dwa latka (wtedy waga 9.600przy przyjęciu na oddział) helicobacter z nadzerkami i ogólną masakra w przewodzie pokarmowym, za to w kale i krwi helicobacter nie było!Wycinek ujawnił duże nasilenie helicobacter. No i po zaleczeniu zestawem masakrycznym bo metronidazol, duomox i coś jeszcze było,nic się nie poprawiło.Ma napadowe bóle brzucha,boli go wokół pępka ,oblewa go pot ,wije się,temp skacze do 38 i po 15-20 min mija.Temperatura spada a on zasypia wykończony.Przeleczony debridatem ,dostał skierowanie na oddział.Idziemy 4 mają.W chwili obecnej nie odczuwa głodu,je na siłę bo ja mu karze.Od 7,30 do 15 potrafi nie zjeść nic.Celiakia wykluczona,testy skórne na zero.Prawdopodobnie może mieć późniejszą reakcje na alergen a że skóry nie wyjdzie.Skóra za uszami pęka i ropieje.Jeśli do mają nic u was nie ruszy to mogę Ci napisać czego szukali.AA miał też badana krews utajoną. Tylko w szpitalnym labku wychodzi pozytywny chem-check.Przeleczony debridatem i enterolem i po tym krew znika.Tsh w normie.
  • ja takie napadowe bóle kiedyś miałam w nocy masakra - nie diagnozowałam bo szybko przechodziło, obstawiam jakiś skurcz jelit czy coś
  • @annabe Pomyśl też o zakażeniu lambliami. To bardzo powszechne zakażenie.
    Poczytaj na lamblioza.blox i zrób badanie kału na lamblie.

  • W kierunku lamblii nic nie wyszło.
    Ale moze jeszcze do felixa dam próbki po świętach. Robiłam w laboratorium medicover.
  • Mojemu synowi pomogła kuracja przeciwpasożytnicza zalecona przez doktora Ozimka.
    5 dawek Zentelu dla wszystkich + dieta i probiotyki przez 56 dni + obsesyjne wyparzanie wszystkiego co się da. Skutki uboczne leku jakich doświadczyliśmy to wyjałowienie jelita. Probiotyki dla całej rodziny kosztowały tele co Zentel czyli 500 zł ;;) Ale nie żałujemy. Syn w 6 tyg przybrał 600g!!!
    A objawy miał takie: słabo przybierał 3-10 centyl, obfite, częste, jasne, kupy o rzadkiej konsystencji. Badania alergologiczne z krwi nic nie wykazały. Badań kału nie robiliśmy.
  • Z corka mialam problemy z brzuchem, bolalo ja wokol pepka i po bokach, miala napady skorczow. Pierwsze USG nie wykazalo nic, w drugim wyszly powiekszone wezly chlonne krezkowe i wtedy dostala Biseptol i dwa probiotyki i diagnoza yersinioza. Ale nie zrobili badan z krwi i z kalu. Po biseptolu przeszlo, mam nadzieje ze nie wroci. Ale pani pediatra nasza na kontroli stwierdzila, ze corka udaje i zalecila corce dawac jakis syropek homeopatyczny (!!!!!!) uspokajajacy. Podziekowalam a karteczke wywalilam do smieci, nawet nie wiem co to bylo.
  • @annabe lamblia wychodzi tylko u 30% ludzi ja mających, u nas też nie wyszło w felixie a Ozuimek i tak twierdził, że jest i trza leczyć
  • o czym może świadczyc przeciągający się ból uda u 6-latki? zaczął się tydzień temu, myśłałam ze to bóle wzrostowe, budziła się w nocy z płaczem, w dzień bolało mało, albo wcale. Od niedzieli ból pojawia się często w dzień (cały czas to samo udo), dziś bolało ją cały dzień, mocno kuleje. Na 17.00 idziemy do lekarza, a ja w głowie mam same czarne wizje. Nie przechodziłyśmy żadnej grypy czy poważnej infekcji.
  • Kitek nalegalabym na rtg. Jedyne vadanie które rozwieje czarne myśli.
  • byliśmy u lekarza, dostaliśmy na cito skierowanie na rtg i badania krwi. Zdjęcie zrobione, opis będzie w piątek. Nie mamy jeszcze wyników ze wszystkich zleconych badań krwi, ale z morfologi wynika wysoki poziom leukocytów i neutrofili - czy poza ostrym stanem zapalnym takie wyniki moga o czymś świacczyć (reszta wskaźników w normie)?nie pytam zeby się straszyć ale żeby wiedziec czego ewentualnie oczekiwac od pediatry.
  • edytowano marca 2016
    są kolejne wyniki:
    fosfataza zasadowa : 268 (noma 35-104)
    crp: 0,8 (norma 0,0 - 5,00)
    ob: 6 (norma 2-15)
  • edytowano marca 2016
    Proszę pomóżcie bo nie wiem z czym łączyć te dolegliwość. Spuchl mi kciuk. Nie wiem od czego. Nie uderzyłam się. Kilka dni temu ropa podchodzil mi jeden, teraz z niego jakoś dziwnie niby schodzi paznokieć, a drugi kciuk mocno spuchl i generalnie boli. Objawów innych nrąk. To znaczy brak innych objawów . Czy to może mieć związek z jakimiś niedoborami ? Bo z ciążą trudno to łączyć. Ten spuchniety kciuk jest taki mocno na brzmiały i bolacy .
  • zanokcica?
  • Ojej. Co to jest?
  • no właśnie nabrzmiały czerwony palec zwykle jakoś zakażony np od zadrapanej skórki czy orazu, mój zyn to miał w wakacje bo grzł łapy i wsadzał do piachu na plaży, trzeba było nacinać u chirurga. i zaczyna się u nasady paznokcia ale może być opuchnięte dużo dalej

    nie zacięłaś się z ten palce albo nie miałas zadrapanej skórki czy coś?
  • edytowano marca 2016
    Może miałam ale wiesz na pewno nie jakoś dramatycznie. To jest możliwe w obu kciukach naraz? I może mieć to jakiś wpływ na ciążę? No i jak to leczyć?
  • Moja babcia miała.Antybiotyk dostała i minęło.
  • u syna było przecięte bo był ropień i jeszcze nadkażone opryszczką i minęlo same
  • Uff. Czyli można to jakoś pokonać i żyć dalej :) bo wygląda średnio :)
  • mocz w szarym mydle albo w sodzie, dobrze też pozaparzać wrzątkiem, do wrzątku wsadzasz na ułamek sekundy i wyciągasz i tak kilka razy
  • Dzięki :)
  • @kitek jak się czuje córeczka?
  • dalej kuleje i boli ją noga. RTG wyszło ok, badania krwi niejednoznaczne, jest podejrzenie zapalenia stawu biodrowego. Ma leżeć i nie nadwyrężać nogi, a po świętach mamy pilne skierowanie do ortopedy.
  • Uff, dobrze, że rtg ok:) myślałam o was intensywnie, bo naszych przyjaciół syn mial podobne i inne też objawy, tam niestety diagnoza była bardzo niepomyslna, właśnie mija rok, jest po chemiach i kilku operacjach, ale tam na rtg ewidentnie, bez wątpliwości było widać, co jest. Cieszę się bardzo, że u córeczki twojej jest ok:)
  • A zapalenie stawu biodrowego diagnozuje się na podst usg, nie chcieli zrobić? Zresztą leczenie polega właśnie na oszczędzaniu nogi, lezeniu i ewentualnie podawaniu leków przeciwzapalnych, u nas w rodzinie był to ibuprom:)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.