Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

194959799100370

Komentarz

  • Jak tyle śpi a gorączki nie ma, to bym pokazała lekarzowi.
  • U nas cała rodzina przechodzi infekcje wirusową, gardło, kaszel i właśnie osłabienie. Dzieci nawet nastoletnie, które trudno było zagonić do łóżka o 23, śpią po 16 -20 godzin na dobę, właściwie co chwilę i tak od 3 tyg. Czy osłabienie po infekcji może tak długo się utrzymywać, czy mam zrobić jakieś badania?
  • Mamy problem z Zo-4 miesiące- chora,kiepskie gardło,zafluczona,gorączkująca momentami-no ogólnie cierpiąca. Wrzeszczy na ibum,co gorsza chyba połowę ulewa,wypluwa.No histerii dostaje. Kupiła czopki paracetamol i nurofen,żeby ew.na zakładkę podać.i Co?3 minuty po aplikacji czopka-kopa. Jestem zdołowana.Co robić w takiej syt?Zaraz podać kolejny czopek?
  • Bardzo wysoką ma gorączkę?
  • nie pozwalamy urosnąć za mocno,szczerze mowiac, przy 38 podajemy
  • To w końcu podajesz skutecznie, czy nie?
    Te 38 to jak mierzone?
  • i my te leki dajemu tez przeciwbólowo,bo widac ze się męczy...........dzis kilka godzin krzyczała....podejrzewam,ze głowa ją boli i uszy i całe ciałko-bo my to z mężem mamy,a cała familia poległa naraz na to samo,plus Mary w bonusie zapalenie uszu i gardła:(
  • słabo....płacze przy jedzeniu czesto,generalnie dużo śpi i rzadziej je-niz zwykle..
  • a czy budzic ja na jedzenie?czy niech śpi ile potrzebuje?
    trochę boję sie odwodnienia
  • Katarzyna,nie zauważyłam Twojego wpisu
    mamy elektroniczny termometr
    dziś w dzień pierwszy raz nam całość połknęła
    wcześniej nie było temp.,ale chcieliśmy dać przeciwbólowo
  • @agnieszkamama

    Elektroniczny w pupę,czy do czoła?
  • Wysypka kaszka na całych plecach i klatce piersiowej- bardzo swędząca.
    Pytanie do mam alergikow - co moze dawać takie objawy? Alergia na co?
  • edytowano marca 2016
    Na wszystko.U nas dwa razy na banany ,za każdym razem po żelkach ,oraz sporadycznie po proszku ,płynie jeśli śpi w ubraniu w tym pewnym.Po żelkach dochodzi łzawienie,opuchlizna gardła i oczu.Trzeba prześledzić ostatnie 48 godzin zwykle.
  • do ucha, mam dość tego term,pokazuje jak chce
    właśnie mi kolejny czopek wykupkała
    podałam doustnie i nawet pojadła,a teraz spi.
    ale ma juz zdarte gardło od płaczu, chrypie :(
  • @anulaczarnula,raczej nie powinno się plukac rany po usunięciu,musi tam się wytworzyć skrzep,inaczej może dojść do czegoś takiego,co się zwie "suchym zębodołem ",poczytaj w necie.
    Mnie stomatolog uczulał,bym nie wyplukiwala ranki.
  • Dokładnie tak,jak pisze Attena.
    Nie wolno 'bulgotac',mozna pozwolić zeby delikatnie obmyć buzie,ale nie żadnego mocniejszego płukania.

    Ale suchego zębodołu nie da sie ominąć -ból straszliwy
  • @anulaczarnula - skonsultuj z dentystą. Niech zajrzy i oceni, jak się goi.
  • też się dziwię,że kazała płukać,mi po usunięciu 8mek nie pozwolono i mężowi teraz jak uswał ząb tez nie-dwoje różnych dentystów.
  • masz Ty się z tym zębem :(
  • Agnicha, już nieaktualne z tym spaniem, dziś byłam z nią u lek.i nie oznak odwodn.plus częściej już je,troszkę,ale popija.
  • @anulaczarnula fajnie, że się wyjaśniło, ale chciałam dopisać, że mi kazano nie płukać, a po prostu trzymać w ustach eludril przez pierwsze dni i pamiętam, że pomagało mi smarowanie policzka altacetem w żelu (tylko zmywać trzeba delikatnie bo to zasycha, zmywalam gazikami/wacikami namoczonymi w letniej wodzie nie pocierając mocno) - pomagało i na opuchnięcie i na ból trochę też(choć mentol trochę szczypał i przy wrażliwej skórze może być niewskazane to i tak u mnie się sprawdziło)
  • Moj chudziutki pieciolatek znowu codziennie mowi ze boli go brzuch :-(

    Nie wiem juz co mam zrobic. Na jesieni robilam badania, z krwi, na pasozyty, na nietolerancje, na celiakie ( jedne przeciwciala tylko).
    Nic nie wyszlo.
    Dostal tylko debridat na lepsze trawienie ktore mam dawac gdy boli go brzuch :-(

    Gdzie mam szukac...? Do jakiego lekarza jeszcze pojsc?
    Juz sie zastanawialam czy on tasiemca jakiegos nie ma. Jako jedyny z czterech synow jest chudzina. Zupelnie inna budowe ciala ma. Szybciej sie meczy niz starszy gdy byl w tym wieku.

    Wychodzi mu regularnie suchy placek naokolo ust- jakby reakcja alergiczna. Tylko nie wiem na co.. Czy brzuch tez moze go bolec jesli ma jakas alergie pokarmową?
    Czy mozna w tym okresie zrobic jakies testy alergiczne?

    Please heeeeeelp
  • @anulaczarnula - jak masz głóg, to herbatki z głogu się napić.
  • Annabe, a usg kiedy bylo robione?
  • No na jesieni. Listopad chyba. Nie znalezli nic, stanu zapalnego zadnego. Nic no :-(
  • Annabe moze tez byc tak ze ten bol nie ma żadnej uchwytnej przyczyny.
  • Moze tak byc.
    Ale moja intuicja mowi mi co innego :-(
    Mlody jest ze wzrostem i wagą miedzy 3-10 centylem podczas gdy bracia Od dziecka byli pow 50 teraz sa w 50. Wazy tyle co 2 lata mlodszy brat. Na jesieni jak bylismy u gastrologa to mial szczeline odbytu ale chyba zaleczylismy bo krwi nie widze. Czesto sie wyproznia. Ze 3 razy dziennie. Czesto ma wzdecia.

    Zeswiruje jak nie znajde przyczyny. Juz mi jakies choroby Lesniowskiego krazą w mozgownicy...
  • No to tez prawdopodobne. A masz możliwość zrobienia usg z ocena jelit? To musi byc bardzo dobry radiolog plus super sprzęt.
  • A może w kierunku helicobacter lub jakiegoś stanu zapalnego żołądka?
  • Pomyslalam ostatnio o helicobacter. Jak sie ją wykrywa?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.