Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

o James Manjackal - charyzmatyk

edytowano październik 2012 w Ogólna
Przeczytajcie sobie historie księdza, który księdzem został dla kariery i  dopiero w stanie kapłańskim przeżył prawdziwe nawrócenie:

http://www.jmanjackal.net/pol/polpers.htm
«13456789

Komentarz

  • edytowano październik 2012
    Teraz ten ojciec był w W-wie. Nie było mnie, ale byli przyjaciele.

    Opowiadał o trzech ciekawych sprawach:

    1. do wielkiego zła zaliczał: judo, jogę i harrego pottera
    2. opowiadał o swoim przyjacielu, któremu poświęcił klinikę homeopatyczną. Po jakimś czasie ten przyjaciel przybył z pretensjami że przez niego leki nie działają (!)
    3. Mówił jak to bursztyny przeszkadzają w modlitwie. Mówił, że był nad morzem, głosił rekolekcje i w ogóle nie mógł modlić się nad ludźmi. W końcu go olśniło i poprosił by wszyscy zdjęli (czy zostawili w domu) bursztyny. Problem zniknął. Od tamtej chwili gdy a problem z modlitwą nad kimś - pyta czy ma bursztyn przy sobie.

    Kwestia bursztynów jest dla mnie szokująca. Ale może to jak pierścieniem atlantów? Może są "omodlone" i przeznaczone do czegoś?

    W sieci znalazłam:
    Jest to kamien o wysoce leczniczych wlasciwosciach. Najlepiej dziala nieoszlifowany - w stanie surowym.
    Pomaga
    nam w momentach, gdy nasz rozwój w pewnych aspektach jest zahamowany.
    Dotyczy to zarówno fizycznych dolegliwosci, jak i psychicznych problemów
    z samorealizacja.
    Ze wzgledu na swoja barwe bursztyn silnie
    oddzialuje na czakre splotu slonecznego: rozwija w nas ufnosc, pozbawia
    leków, aktywizuje nasza wewnetrzna energie.

    Bursztyn zawiera w sobie element
    minionego czasu (rosliny, owady) i dlatego tez moze byc pomocny w
    odkrywaniu i przywolywaniu poprzednich wcielen. Potrafi pomóc nam poznac
    nasza osobista tajemnice czasu.

    Bursztyn ma moc pochlaniania negatywnych energii,
    odczarowywania, likwidowania zlych zaklec. Kadzidla bursztynowe sa
    idealne do okadzania pomieszczen i oczyszczania ich z nagromadzonych
    negatywnych wibracji.

  • Przez ostattnie cztery dni uczestniczyliśmy wraz z mężem w rekolekcjach tego charyzmatyka.
    I szczerze polecam! Chociaż nie ukrywam, że klimat rekolekcji bardzo taki odnowowy, co nie akceptuje.
    Ale przekaz bardzo bardzo pozytywny.
  • Małgosiu, co on mówił o judo?
  • Savia, mówił ogólnie, że złe.
    A z bursztynem też mnie nieco zaskoczył. I jeszcze wieloma innymi rzeczami...W kwestii okultyzmu oczywiście.

    Za tydzień mam spotkanie z egzorcystą, to dopytam...



  • Za to mówił sporo o Bożym nakazie rozmnażania :D
  • Savio, co do tych bursztynów... Myślę sobie tak: wierzymy, że cały świat, wszystko, co na nim jest, stworzył nasz Pan Bóg. Drzewa, rośliny, ptaki, ludzi... "a wszystko, co Bóg uczynił, było bardzo dobre". Więc jeśli nosisz jakąś biżuterię, bo ci pasuje do sukienki, to raczej nic złego nie robisz. Skoro Pan Bóg stworzył ładne kamienie i dziewczyny robią z tego ozdoby, dziękując Mu, że ładnie wyglądają, to nie widzę problemu. Natomiast jeśli ktoś nie wierzy w Boga, to przypisuje magiczne moce nie wiadomo czemu. I jeśli teraz taka osoba podarowała komuś wisiorek "na szczęście"... to rzeczywiście mogą być potem jakieś nieciekawe oddziaływania duchowe. 
  • W kwestii judo to sprawa mnie mocno dotyka...
    Nasze dzieci chodziły, zapleniłam w naszym przedszkolu, a potem zrobiłam odkrycie, że jest złe...

    s. Michaela Pawlik, egzorcysta x.Cyran też mówili, że jest złe. I myślę, że tym bardziej złe, bo w białych rękawiczkach. Nasze dzieci jedyne nie chodzą na judo w przedszkolu. Nie jest to łatwe...
  • edytowano październik 2012
    @Jinia - zgodziłabym sie z tym, ale.... nie muszę wierzyć w moce by pierścień atlantów miał na mnie zły wpływ. Po prostu pierścienie atlantów są omadlane. Może tak samo jest z bursztynami. Są szczególnie umiłowane przez okultystów, więc mogą być bardzo naładowane. Posiadanie amuletu (nawet bez wiary) to jak wejście na terytorium wroga. Podobnie z homeopatią - bez wiary w gusła, dalej jest naładowane tajemną mocą.
  • Wczoraj byłam u spowiedzi u ks egzorcyzty. Otworzył mi oczy na wiele spraw. Trzeba być baaaardzo, bardzo ostrożnym w kwestiach okultyzmu.
    W ogóle podczas tych rekolekcji sporo sie działo w nas. Ale i wokól nas...Naprawdę nieprawdopodobne rzeczy.Nie chcę pisać o szczegółach. Ale ostatecznie wylądowałam u egzorcysty ze łzami w oczach. To ewidentne znaki, jak zły się wścieka...

    Ale na szczęście Pan Bóg jest ponad całym złem swiata.

  • Małgosiu, jedziemy na tym samym wózku.
    Przez rok kapłan przygotowywał mnie na spotkanie z ks. egzorcystą. Byłam w styczniu. :-)
    Ale tak naprawdę mój proces przemiany i oczyszczania trwa juz 5 lat.

    Dlatego też jestem BARDZO ostrożna.
  • Nie wiem, kiedy bedę mieć wiecej czasu, raczej nie predko.
    Ale chciałabym się z Wami podzielić kilkoma myslami wyniesionymi z tych rekolekcji- dla mnie bardzo cennych.

    Ogólnie rekolekcje pod hasłem: "Moc Pańska była w Jezusie, że mógł uzdrawiać" (Łk 5,17)

    Dużo tematów i modlitw dotyczących uwolnienia, uzdrowiena wewnętrznego, wybaczenia, grzechów pokoleniowych, zniewoleń...
  • To są trudne, ale i piękne tematy!
    I wszystko sprowadza się do tego, że Bóg jest największy i ogromnie nas kocha!
  • edytowano październik 2012
    A ojciec Manjacal jak dla mnie bardzo autentyczny. Bo po pierwsze każde swoje zdanie popiera cytatem z Biblii. A po drugie przytacza tyle przykładów z zycia własbnego i nnych, które świadczą, że Bóg jest Bogiem rzeczy po ludzku niemożliwych i, że Duch swięty działa.
  • Pierścień atlantów to nawet nie jest ładny...
    Nie wydaje mi się, żeby kilogramy różnych kulek, kamyczków, pastylek itp., dostępne w hurtowniach dla osób robiących biżuterię, były omadlane przez okultystów. Oczywiście, mogę się mylić... Tym bardziej, że jak ostatnio robiłam trochę własnych kolczyków, to nagle mnie tak naszło, coby się pomodlić za osoby, które będą je nosić - żeby chwaliły Boga. Taka głupawka osóbki z Odnowy :). Może od twórcy też trochę zależy...
    Zresztą niektórych rzeczy z hurtowni i tak się nie kupi, bo rozpoznaje się pewne znaki, których nie będzie się używać (np. czaszka, pacyfka).
    A judo to są wschodnie sztuki walki i lepiej nie wchodzić.
  • A judo to są wschodnie sztuki walki i lepiej nie wchodzić.
    Ano, ale kamufluje się pod eleganckim hasłem - "Nie przesadzaj, to tylko sport, w judo nie ma ideologii".
    :(
  • edytowano październik 2012
    Savia, a tak w ogóle, to polecam Ci do wysłuchania:

    To był cykl wykładów w ramach przygotowań dio tych właśnie rekolekcji.


  • Dodam, że Ojciec James bedzie ponownie w Warszawie w przyszłym roku.
  • @Małgorzata32 - to już trzeba się zapisywać (gdzie?). Tylko co z dziećmi?
  • Na razie nie ma terminów. Będąznane na początku przyszłego roku. To rekolekcje zamknięte. i zdecydowanie bez dzieci.
    A odnośnie zagrożen...Na złe moce można się otworzyć zupełnie nieświadomie. Dotyczy toi np dzieci leczonych homeopatią.
  • Nie moge pissac. .Komputer mi szaleje.
  • Savia, czy w tytule jest literówka, czy też specyficznie oceniasz tego księdza? :-/
  • Wszyscy chwalą w tym wątku a nie zauważaja jak podmiot watku przeczy ortodoksyjnej nauce Kościoła o piekle. Zastanawiające.
  • Gregoriusie, a jakieś konkrety, linki?
    Chętnie zgłębię temat.
  • edytowano październik 2012
    Savia, czy w tytule jest literówka, czy też specyficznie oceniasz tego księdza? :-/
    O! Rzeczywiście! Dziękuję.
  • Gregoriusie, a jakieś konkrety, linki?
    Chętnie zgłębię temat.
    Wałkowaliśmy na forum. Nie mam czasu szukać, jestem zawalony robotą dziś. Urzyszkodnicy mi dupę zawracają.
  • Może kogoś zaiteresuje ta informacja:


    Szanowni Państwo,

    z radością informujemy, że w dniach 8 - 11 maja 2014 roku w Warszawie odbędą się Rekolekcje prowadzone przez o. Jamesa Manjackala. 

    W związku z tym, iż nie jest możliwe, aby o. James prowadził rekolekcje z częstotliwością jak miało to miejsce wcześniej, będą to jedyne jego Rekolekcje w Polsce w tym roku i pierwsze po przerwie spowodowanej jego chorobą. 

    Miło nam również poinformować, że o. James osobiście zaproponował, a wręcz nalegał, aby pierwsze Rekolekcje po chorobie odbyły się w Polsce. Pragnie on w ten sposób szczególnie podziękować nam Polakom za wsparcie modlitewne i finansowe, którego doświadczył. 

    Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu.

    Bardzo prosimy o rozpowszechnianie tej informacji wśród możliwie największej ilości osób.  Osoby mające możliwość, prosimy o informowanie o tym wydarzeniu na szerszym, np. parafialnym, forum. W razie potrzeby będzie możliwośc przesłania plakatów do powieszenia w odpowiednich miejscach, np. w parafialnych gablotach.   

    Szczegóły dotyczące Rekolekcji (w tym rejestracja) dostępne będą od dnia 13 stycznia na stronie internetowej: www.parafiamiedzeszyn.pl

     



  • Kwestia bursztynów jest dla mnie szokująca. Ale może to jak pierścieniem atlantów? Może są "omodlone" i przeznaczone do czegoś?

    Ja mam kilka rozancow z bursztynu przeznaczonych na prezenty. Zostaly poswiecone na JG.
    Ogolnie bursztyn bardzo lubie i nigdy nie slyszalam o tych specjalnych "wlasciwosciach". Wlasciwie to w pierwszym poscie przeskoczylam czesc mowiaca o tym, do czego ten bursztyn ma niby sluzyc, zeby sie nawet minimalnie nie sugerowac. @Savia, mysle, ze nie powinnas tego wklejac albo ewentualnie jakos skrotowo napisac, sama nie wiem
    :-/
  • @Milagro a czemu miałam nie napisać skoro tak mówił? Jak ktoś będzie chciał więcej info - będzie szukał szczegóły. A jak ktoś nie widzi w tym problemu - przeczyta i pójdzie dalej.
  • edytowano styczeń 2014
    Nie, nie pisalam o tym. Chodzilo mi wlasnie o te "magiczne wlasciwosci" bursztynu, druga czesc pierwszego posta. Ktos moze nawet w googlu szukac wlasciwosci bursztynu i trafic tutaj, watek jest na glownej..

    Edit: W samym trafieniu tutaj pewnie nie ma nic zlego. Gorzej z tym, ze taka osoba je tutaj znajdzie.

    Ale moze przewrazliwiona jestem. Prosze o tolerancje, stres przed podroza..
  • chodziło na pewno ze ludzie wierzyli w bursztyn  ze ich uleczy a nie w Jezusa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.