Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

o James Manjackal - charyzmatyk

12345679»

Komentarz

  • I jeszcze jedno. Wiemy od św. Pawła jakie są owoce Ducha, a jaka jest kondycja tych, którzy Ducha nie posiadają. Powiedz mi Greg, jak to jest, że ludzie czują poój i radość w sercach z obecności na Eucharystii z jedności z Kościołem i swoim papieżem, a Ty jeden (wiem, nie wszyscy są zadowoleni, ale Ty jeden...)... prezentujesz taką zgorzkniałość czy wręcz nienawiść. To gdzie w tym wszystkim jest Boży Duch i Jego owoce? - łagodność, cierpliwość, wyrozumiałość życzliwość...
  • edytowano maj 2014
    @Winda_do_Nieba Owocem Bożego Ducha są profanacje i bluźnierstwa jak ta ostatnio w Santiago ? Za zezwoleniem lokalnego biskupa i przy milczącej aprobacie Stolicy Apostolskiej? Skoro to owoce Ducha, to raczej nie świętego. Dziękuję postoję.
  • Gregorius, ale Winda pyta o owoce Ducha Świętego u Ciebie, nie gdzieś-tam. Też będę rada usłyszeć, bo chybam ślepa... :-B
  • Niech Słowo Boże przemawia (akurat bieżące z lekcjonarza):

    Dzieje Apostolskie

     


    TAK ZWANY SOBÓR JEROZOLIMSKI



    Spory o zachowanie Prawa


    15
    1 Niektórzy
    przybysze z Judei nauczali braci: «Jeżeli się nie poddacie obrzezaniu
    według zwyczaju Mojżeszowego, nie możecie być zbawieni»1.

    2 Kiedy doszło do
    niemałych sporów i zatargów między nimi a Pawłem i Barnabą,
    postanowiono, że Paweł i Barnaba, i jeszcze kilku spośród nich uda się w
    sprawie tego sporu do Jerozolimy, do Apostołów i starszych. 3 Wysłani przez Kościół szli przez Fenicję i Samarię, sprawiając wielką radość braciom opowiadaniem o nawróceniu pogan.

    4 Kiedy przybyli do
    Jerozolimy, zostali przyjęci przez Kościół, Apostołów i starszych.
    Opowiedzieli też, jak wielkich rzeczy Bóg przez nich dokonał. 5 Lecz
    niektórzy nawróceni ze stronnictwa faryzeuszów oświadczyli: «Trzeba ich
    obrzezać i zobowiązać do przestrzegania Prawa Mojżeszowego». 6 Zebrali się więc Apostołowie i starsi, aby rozpatrzyć tę sprawę.


    Mowa św. Piotra


    7 Po długiej wymianie
    zdań przemówił do nich Piotr: «Wiecie, bracia, że Bóg już dawno wybrał
    mnie spośród was, aby z moich ust poganie usłyszeli słowa Ewangelii i
    uwierzyli2. 8 Bóg, który zna serca, zaświadczył na ich korzyść, dając im Ducha Świętego tak samo jak nam3. 9 Nie zrobił żadnej różnicy między nami a nimi, oczyszczając przez wiarę ich serca. 10 Dlaczego
    więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo,
    którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać. 11 Wierzymy przecież, że będziemy zbawieni przez łaskę Pana Jezusa tak samo jak oni».

    12 Umilkli wszyscy, a
    potem słuchali opowiadania Barnaby i Pawła o tym, jak wielkich cudów i
    znaków dokonał Bóg przez nich wśród pogan.


    Mowa św. Jakuba


    13 A gdy i oni umilkli, zabrał głos Jakub i rzekł: «Posłuchajcie mnie, bracia! 14 Szymon opowiedział, jak Bóg raczył wybrać sobie lud spośród pogan. 15 Zgadzają się z tym słowa Proroków, bo napisano:

    16 Potem powrócę

    i odbuduję przybytek Dawida,

    który znajduje się w upadku.

    Odbuduję jego ruiny i wzniosę go,

    17 aby pozostali ludzie szukali Pana

    i wszystkie narody, nad którymi wzywane jest imię moje -

    mówi Pan, który to sprawia.

    18 To są [Jego] odwieczne wyroki4.

    19 Dlatego ja sądzę, że nie należy nakładać ciężarów na pogan, nawracających się do Boga, 20 lecz napisać im, aby się wstrzymali od pokarmów ofiarowanych bożkom, od nierządu, od tego, co uduszone, i od krwi5. 21 Z dawien dawna bowiem w każdym mieście są ludzie, którzy co szabat czytają Mojżesza i wykładają go w synagogach».


    Dekret Apostołów


    22 Wtedy Apostołowie i
    starsi wraz z całym Kościołem postanowili wybrać ludzi przodujących
    wśród braci: Judę, zwanego Barsabas, i Sylasa i wysłać do Antiochii
    razem z Barnabą i Pawłem. 23 Posłali
    przez nich pismo tej treści: «Apostołowie i starsi bracia przesyłają
    pozdrowienie braciom pogańskiego pochodzenia w Antiochii, w Syrii i w
    Cylicji. 24 Ponieważ
    dowiedzieliśmy się, że niektórzy bez naszego upoważnienia wyszli od nas i
    zaniepokoili was naukami, siejąc zamęt w waszych duszach, 25 postanowiliśmy jednomyślnie6 wybrać mężów i wysłać razem z naszymi drogimi: Barnabą i Pawłem, 26 którzy dla imienia Pana naszego Jezusa Chrystusa poświęcili swe życie. 27 Wysyłamy więc Judę i Sylasa, którzy powtórzą wam ustnie to samo. 28 Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. 29 Powstrzymajcie
    się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od
    nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie
    zdrowi!»

    30 Wysłannicy przybyli więc do Antiochii i zwoławszy lud, oddali list. 31 Gdy go przeczytano, ucieszyli się z jego pocieszającej treści. 32 Juda i Sylas, którzy byli również prorokami7, w częstych przemówieniach zachęcali i umacniali braci. 33 Po upływie pewnego czasu wyprawili ich bracia z pozdrowieniami pokoju od braci do tych, którzy ich wysłali. <34 >8 35 A Paweł i Barnaba przebywali w Antiochii, nauczali i razem z wielu innymi głosili słowo Pańskie.
  • Gregu, nie marudź. Papa właśnie wykopsał z Kościoła heretyków z "Wir sind Kirche". Nie jest taki zły.

    http://www.kath.net/news/46028
  • Ekskomunikuje tych którzy de iure już byli poza Kościołem?  Na wykładach z logiki to Bergoglio chyba spał.
  • Ratunku...
  • Dobrze, że mamy dla równowagi Gregoglio, który jest zawsze przytomny, logiczny, obeznany, a co najważniejsze - nieomylny
  • No własnie, ratunku nie ma. Z nikąd
  • Winda_do_nieba radzę skonsultować własne wyobrażenia z rzeczywistością.
  • Napisałem "Ratunku", bo Twoje zacietrzewienie antypapieskie zaczyna mi przypominać to, co obserwuję u znajomych protestantów.
  • Maciek nie mam nic do papiestwa, ale papolatrą to raczej nie jestem. Rozrózniam też urzad od osoby, popełniającej karygodne błedy przeczace powadze urzędu.
  • Siedem sposobów wyrażania miłości do Kościoła

    Jak powinna więc wyrażać się nasza miłość do Kościoła, do trwającej w agonii naszej Matki?

    1. Przez gorącą modlitwę za papieża, a także za biskupów, według zasady, że im większą u nich widać skłonność do modernizmu i liberalizmu, tym gorliwiej powinniśmy się za nich modlić.

    2. Przez wielki respekt wobec papieża i biskupów z powodu wielkiej godności sprawowanych przez nich w Kościele urzędów. Podobny szacunek dzieci winne są swemu ojcu: mają go szanować, ponieważ jest ich ojcem, nawet wówczas, gdy postępuje przeciw wierze lub moralności. W takich wypadkach dzieci są zwolnione z obowiązku posłuszeństwa, ale nie są zwolnione z obowiązku szacunku wobec osoby ojca.


    Tak więc nie kłapiemy na forach, tylko się modlimy.
  • @Gregorius chętnie bym zweryfikowała swoje wyobrażenia o Tobie z rzeczywistością, w kontekście tego co pisali inni Twoi ziomale
  • edytowano maj 2014
    ..............
  • @Maciek ; Być może jest to metoda.
  • Jeszcze jeden przykład z owoców: http://espresso.repubblica.it/attualita/2014/05/21/news/guerra-santa-per-un-buffet-1.166232

    Czytamy, że Franciszka bulwersuje koszt imprezy. Ciekawe, czemu go nie bulwersuje profanacja Najświętszego Sakramentu podczas tej imprezy? Czyżby szacunek do Najśw. Sakramentu nie był głównym priorytetem?

    Ktoś to potrafi SENSOWNIE wytłumaczyć?
  • Tak. Franciszek jest takim samym grzesznikiem i słabym człowiekiem jak Ty, ja, Maciek, Marek Jurek i pani z warzywniaka.
  • To jest wytłumaczenie braku szacunku do Najświętszego? Po papieżu spodziewałbym się nieco więcej.
  • Po sobie też pewnie byś się spodziewał. Po mnie również.

    Nie poradzisz. Maciek dobrze pisze. Modlitwa za papieża i praca nad sobą. Tylko tyle i aż tyle.
  • edytowano maj 2014
    http://gosc.pl/doc/2012718.Pastor-Ulf-Ekman-jest-juz-katolikiem

    "- Nasza decyzja jest efektem kilkuletniego procesu. Przez 3 lata mieszkaliśmy w Izraelu i poznaliśmy tam wielu katolików. Dopiero ten bezpośredni kontakt sprawił, że zaczęliśmy czytać katolickie książki i weryfikować naszą wiedzę o Kościele Katolickim – mówią Ulf i Birgitta Ekman."

    Świadectwo, świadectwo i jeszcze raz świadectwo. Życia.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.