Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

o James Manjackal - charyzmatyk

1235789

Komentarz

  • Maciej, mam jej tak dużo, że tu dłuższa Boża terapia jest potrzebna. Ale Pan Bóg powoli otwiera mi oczy na wiele spraw i leczy. :-)
  • Nooo...zwyczajnie... :) 

    były różne sytuacje ,takie że stare jakieś grzeszki przez nie Pan Bóg pokazywał. 
    No i wstyd Ci było?
  • Nie Brydzia, o czym innym piszę. Pan Bóg (po mojej wyraźnej i świadomej prośbie) stawiał mnie w życiu w takich sytuacjach, ze widziałam jak w zwierciadle własne cechy charakteru + stwarzał sytuacje, które ciężko było przełknąć (chociaż to nie był mój błąd, byłam np. oskarżana, a gdybym dochodziła swego musiałabym mówić o kimś źle). Tak oględnie tylko skrobnęłam, ale mam nadzieję wystarczy by zrozumieć.
  • @Savia
     rozumiem ,wiem o co chodzi.
  • Pewien paulin mówił mi:
    "Jak prosisz o pokorę nastaw się na upokorzenia. Innej drogi leczenia pychy nie ma. A Pan Bóg zawsze odpowiada na tę prośbę, więc uważaj, o co prosisz".
  • że też ja wcześniej tego paulina nie "spotkałam" ;)
  • No, mnie też po fakcie dopiero pouczył ;)
    Ale za to do dziś pamiętam, a tak bym pewnie nie uwierzyła.
  • Dzisiejsza Ewangelia. Ze szczególną dedykacją dla tych, co mają wątpliwości...

    (J 14,7-14)

    Jezus powiedział do swoich uczniów: Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i
    mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście. Rzekł do Niego
    Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy. Odpowiedział mu Jezus:
    Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie
    zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: Pokaż nam Ojca?
    Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych,
    które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie,
    On sam dokonuje tych dzieł. Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec
    we Mnie. Jeżeli zaś nie - wierzcie przynajmniej ze względu na same
    dzieła. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie
    także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od
    tych uczyni, bo Ja idę do Ojca.
    A o cokolwiek prosić będziecie w imię
    moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. O cokolwiek
    prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię.

  • poza tym u protestantów często spotykamy się z cudami np. "Krzyż i sztylet", bo tam Pan Jezus też działa. To nie jest wina współczesnych protestantów, że nie są w KK, a kochają P. Jezusa.
  • @Aniela  
    co to ,,Krzyż i sztylet''? 
    pytam bo nie wiem.
  • David Wilkerson, Krzyż i sztylet - książka o pastorze, który prowadzi misję w jakimś amerykańskim dużym mieście i dochodzi do nawrócenia przywódców młodzieżowych gangów, m.in. Nicky Cruza, który też napisał o tym wspomnienia "Nicky Cruz opowiada".
    Znany jest film nakręcony na podstawie tamtych wydarzeń.
    W latach 80-tych byłam w Warszawie na spotkaniach z tymi panami.
  • Dzięki!
  • edytowano maj 2014
    @Aniela x. prof Guz twierdzi, iż protestanci nie wierza w chrystusa. Wysłuchaj sobie wykład.
  • Słuchałam, on mówi, że Luter nie wierzył w Chrystusa, a nie protestanci w ogóle, szczególnie ci pobożni, którzy żyją teraz.
  • x. prof Guz twierdzi, iż protestanci nie wierza w chrystusa
    --------------------------------------

    to Chrystusa z małej literki można, a jak ktos napisze Jezus zamiast Pan Jezus to pouczanko???
  • @argi biore przykład ze stolicy apostolskiej
  • To jest przecież stolica antyapostolska, bo nie ma papieża, a antypapież, c'nie?
  • edytowano maj 2014
    @Aniela gdyby protestanci wierzyliby w Chrystusa, wierzyliby róniez w jego słowa o Kosciele. Skoro nie wierzą, to znaczy, że traktują Chrystusa wybiórczo,
  • @PawelOdoli SA była już tyle razy bez papieza, a Ty twierdzisz, ze to nie istniało.
  • Nie twierdzę. Pytałem.
  • @Gregorius to nie wierzą w Chrystusa, czy Ty wnioskujesz, że nie wierzą w chrystusa? Pamiętam, jak mówiłeś, że przyjmownie Jezusa Chrystusa, jako PANA i Zbawiciela, które jest praktykowane m.in. w Oazie, jest naleciłością protestancką... Chłopie, masz jakieś odloty? Ogarnij się! I rzuć piwo, Panu Jezusowi na pewno się to spodoba.
  • biore przykład ze stolicy apostolskiej
    -------------------

    Greg, Ty chłopie bierz przykład z Jezusa i Maryi...pokora, prostota i miłość do wszystkich ludzi...to takie proste ale jakże trudne...
  • Fragment z dzisiejszej Ewangelii: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni,"
  • @Aniela
    gdyby protestanci wierzyliby w Chrystusa, wierzyliby róniez w jego
    słowa o Kosciele. Skoro nie wierzą, to znaczy, że traktują Chrystusa
    wybiórczo,
    ---------------------------
    Trudno, nikt ich inaczej nie pouczył, zabrakło w ich życiu misji katolickch.

     Jednak nie zaprzeczysz temu, że Pan Jezus u niektórych protestantów okazuje Swą moc. Mogę wymieniać różne przykłady. Teraz przychodzi mi do głowy świadectwo życia Johsa McDowella, syna alkoholika, który własnie ze względu na Pana Jezusa zmienił swoje życie.
  • Powiem tak - gdybym była protestantką i na swojej drodze spotkała Grega lub jemu podobnych, utwierdziłabym się w przekonaniu, że Kk albo nigdy nie poznał lub zagubił przesłanie Ewangelii, że katolicy są impregnowani na działanie Ducha Swiętego.
  • @Klarcia, ale Ty nie spotkałaś Grega, Ty spotykasz się tylko z absurdalnymi jego wpisami na tym forum.

    Greg jako konkretny człowiek, uformowany przez katolicyzm musi byc bardzo fajny.
  • i taki jest @Aniela ...tylko tu taka zrzęda i maruda upierdliwa z niego...
    B-)
  • No właśnie, tak sobie Go wyobrażam.
  • @Aniela
    Nie rozumiem - jak w realu można być chrześcijaninem , napełnionym radością Ducha Swiętego, zarazem wirtualnie będąc zgorzkniałym, wiecznie narzekającym marudą?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.