Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dieta bezmleczna, bezjajeczna i bezglutenowa też

1356742

Komentarz

  • Macie może jakiś pomysł jak zrobić bezglutenowe batony musli?? Syn woła przekąsek do szkoły, bo koledzy ciągle coś podjadają i mu źle z tym. On nie może glutenu i orzechów głównie. 
  • A owies je, czy nie toleruje?
  • Dorunia tu znalazłam fajny przepis, ale z płatkami owsianymi:
    http://pinkcake.blox.pl/2012/11/Batoniki-zbozowe.html
  • edytowano listopad 2012
    Ja się zastanawiam nad batonem z amarantusa  ekspandowanego, rodzynek, suszonych śliwek, otręby gryczane i płatki kukurydziane, wiórki kokosowe no i czymś to zlepić by się razem trzymał. 
    A owies je, czy nie toleruje?
    Owies to gluten niestety. 

    Wykończą mnie te diety. Wczoraj upiekłam dwa ciasta - roladę z bita śmietaną bezglutenową i biszkopt z jabłkami. Ja i młodszy jem roladę, reszta biszkopt. Ja mam ostrą alergię na jabłka.  



  • Wiem, że owies zawiera gluten ale ten owsiany gluten niektórzy chorzy z celiakią tolerują. Stąd moje pytanie.
    A zlepić można: jaglanką, bananem, marchewką, dynią, miodem tudzież mieszanką powyższych.
  • ja się chciałam pochwalić, że zrobiłam ciasteczka jaglano-marchewkowe i są naprawdę... PYSZNE :) i jakie zdrowe... :D
  • ja się chciałam pochwalić, że zrobiłam ciasteczka jaglano-marchewkowe i są naprawdę... PYSZNE :) i jakie zdrowe... :D
    A czym by można marchewkę zastąpić. Mój bezglutenowiec to i bezmarchwkowiec i bezorzechowiec 
  • dynia?
    O dynia to mogło by być to... 
  • niedawno gdzieś znalazłam super szybki przepis na "zdrowe"ciasteczka: rozgniatamy banana,dodajemy szklankę amarantusa i łyżkę oleju.no i można suszone owoce dodać,ja robię z rodzynkami.tworzymy ciastka o formie podobnej do kotleta mielonego i pieczemy(nie na srebrnej folii,bo się przyklejają).
    Są pyszne,robota na pół godziny(z pieczeniem!)
    Wybaczcie, ale zielona jestem w temacie. Amarantus widze pierwszy raz na oczy. Do ciastek jakoś specjalnie się go przygotowuje?
  • nie, nie, kupuje się już ekspandowany(nie wiem czy nie przekręciłam wyrazu)-taki "nadmuchany7" jak np. ryż.
    image
  • Będe dziś po raz pierwszy robić ciasto bez mąki, mam nadzieję, ze wyjdzie i będzie dobre :)
  • Bezglutenowe Kukurydziane Muffiny

    Składniki:

    1 szkl. mąki kukurydzianej,
    1/2 szkl. mąki ryżowej,
    1 łyżeczka proszku do pieczenia,
    1/2 szkl. cukru,
    1 szkl. mleka (może być ryżowe, sojowe) 
    1/2szkl. oleju,
    2 łyżeczki ekstraktu z wanilii,
    1/2 banana,

    2 garście suszonej żurawiny.

    Wykonanie:
    Zacząć nagrzewać piekarnik do 180st C. Mąkę kukurydzianą, mąkę ryżową, proszek do pieczenia oraz cukier wymieszać ze sobą. Dodać mleko, olej, ekstrakt z wanilii i wymieszać wszystko. Ciasto przelać do natłuszczonej formy na muffinki lub do formy, w której umieścimy papilotki. Na wierzch wyłożyć kawałki banana pokrojone w plastry i wyłożyć żurawiną.
     Całość piec ok 20 minut w piekarniku nagrzanym do 200st. C

    Wczoraj syn upiekł, dziś już nie ma śladu, bili się rano o resztki. 

  • U nas była wersja bez banana, z cukrem waniliowym i żurawina na rodzynki zamieniona. 
  • Szukam przepisu na tort urodzinowy bezglutenowy i bezmleczny :)
  • piekłam ostatnio biszkopt z mieszanki na biszkopt "bezgluten". krem robiłąm jak do ananasowca- ananasy z puszki, budyń w proszku, margaryna.
      
    nie wiedziałam, że są takie mieszanki specjalnie na biszkopt - dzięki :) od nowego roku dzieci na diecie więc dla mnie jest to pewna nowość, jedno nie może mlecznych, drugie bezglutenowe a trzecie, które ma urodziny jeszcze nie wiem ... szukam i szukam, żeby coś takiego zrobić, co będzie przypominało torty, które do tej pory znali, dopóki jeszcze jedli wszystko. Tak sobie myślę, że może w drodze wyjątku .... ten jeden raz ... dać im tort taki 100%
  • Ja robię biszkopt bezglutenowy tak - 5 jaj, 5 łyżek cukru, 5 łyżek czubatych mąki ziemniaczanej, 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia (używam z Alediego na skrobi kukurydzianej). Ucieram białka z cukrem dokładam żółtka i delikatnie mieszam, a potem po łyżce mąki z proszkiem i mieszam delikatnie. Wszystko do tortownicy i do pieca nagrzanego na 180 stopni, piekę około 30 -40 min. 

    Potem przekładam np. jabłka (takie ze słoika mam na zimę) ugotowane z budyniem i przekładam placki biszkoptowe. Na wierzch polewa czekoladowa (masło, cukier, kakao) i ozdabiam białym pisakiem do tortów (gotowy ze sklepu), żelkami np. rusałki są bezglutenowe. 

  • AB wstawiłam do zamrażarki te ciasteczka kukurydziane. Dość miękkie to ciasto.. dobrze to? Bo ja jestem lekki talent ANTYkuchenny :( i mogłam coś spieprzyć :)


    I zajadam na pocieszenie bezmleczne ale jajeczne ciasteczka od Promamy :D
  • z tym biszkoptem jeszcze pokombinuję, a mufinki zrobię w sobotę :) dzieci się ucieszą, chyba na stałe wejdą do użytku, słodycze bezglutenowe w sklepie są bardzo drogie. A produkty kupujecie przez internet czy raczej stacjonarnie? Z tortem jeszcze kombinuję, żeby połączyć kaszę z mleczkiem kokosowym i z tego jakiś krem zrobić. 
  • Od dwóch dni mały paskudnie ulewa - tak jak dwaj moi chłopcy. Z dziewczynkami nie miałam takich problemów. Chcę przeczytać wątek - batoników też nie można??? Straszne. Spróbuję kilka dni wytrzymać - a potem zobaczę czy jest poprawa u małego.

  • Z kupnych bezlmecznych i bezjajecznych to: czekolada gorzka z biedronki, ciastka digestive, i herbatniki marki san :) oczywiście te bez czekolady.
  • U mojego syna alergia na pszenicę i żyto, nie celiakia. No i też jest problem bo nie wszystkie produkty bezglutenowe są bez pszenne. U syna na ścisłej diecie Komunia spowodowała wymioty i ból brzucha. Podobno komunikanty muszą być na pszenicy, nie wiem jak zareagował by na orkisz. Boję się spróbować. Z mąką pszenną to ogólnie występujący wypełniacz, nawet w Delmie jest. Przyprawy, suszona włoszczyzna, keczupy, budynie, wszędzie znajdzie się pszenica. 
  • Zrobiłam dziś budyń z kaszy jaglanej, pyszny był :)
    szklankę ugotowanej gorącej kaszy, zmiksowałam z 3 łyżkami wody ( dobre by było mleko, ale nie miałam roślinnego a krowiego nie chciałam dać), dodałam pół banana ( lepszy by był cały ale nie miałam ;) ) łyżeczkę kakao, pół łyżeczki miodu
    wyszedł gęsty mus o smaku kakaowo bananowym, pyszny do zjedzenia z miseczki ( na ciepło) na kanapkę, myślę że do deserów lub ciast też by się nadał, tylko trzeba by ho dokładniej zmiksować
  • Dopisuję się do wątku. Szukam inspiracji, bo normalnie załamka mnie bierze. Ale cieszę się (może to źle zabrzmi), że nie tylko mój to problem.


  • a jakiej mąki używacie? Łucja nie może jeść pszenicy, więc mam teraz trochę problemów z ciastami... :(
  • ale ona już nie jest taka "puszysta" co? 


    też miksuję gryczaną ale kukurydziana to porażka u mnie... no ale ja nawet Twoje ciasteczka kukurydziane spieprzyłam :(((
  • tylko pszenica jej wyszła. Hm.. to muszę kupić orkiszową....


    zna ktoś tani sklep w necie z mąką orkiszową?
    zaraz, zaraz... orkisz to pszenica? tylko nieoczyszczona?! ?! 

    @Katarzyna można przy uczuleniu na pszenicę używać orkiszu? czy to trzeba sprawdzić?!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.