Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dieta bezmleczna, bezjajeczna i bezglutenowa też

1235758

Komentarz

• nooo... przydałby sie. Albo 2 ;)
  • AB wstawiłam do zamrażarki te ciasteczka kukurydziane. Dość miękkie to ciasto.. dobrze to? Bo ja jestem lekki talent ANTYkuchenny :( i mogłam coś spieprzyć :)

I zajadam na pocieszenie bezmleczne ale jajeczne ciasteczka od Promamy :D
  • z tym biszkoptem jeszcze pokombinuję, a mufinki zrobię w sobotę :) dzieci się ucieszą, chyba na stałe wejdą do użytku, słodycze bezglutenowe w sklepie są bardzo drogie. A produkty kupujecie przez internet czy raczej stacjonarnie? Z tortem jeszcze kombinuję, żeby połączyć kaszę z mleczkiem kokosowym i z tego jakiś krem zrobić. 
  • ten z ananasów jest smaczny, na prawde. 
    produkty- większośc stacjonarnie, niektóre z bezgluten.pl internetowo
  • @Monira, przechodzisz na dietę? ;)
  • Od dwóch dni mały paskudnie ulewa - tak jak dwaj moi chłopcy. Z dziewczynkami nie miałam takich problemów. Chcę przeczytać wątek - batoników też nie można??? Straszne. Spróbuję kilka dni wytrzymać - a potem zobaczę czy jest poprawa u małego.

• Z kupnych bezlmecznych i bezjajecznych to: czekolada gorzka z biedronki, ciastka digestive, i herbatniki marki san :) oczywiście te bez czekolady.
  • @AB, jesteście na diecie bezglutenowej, więc pewnie znasz odpowiedź. Nasz lekarz rodzinny mówi, że jeśli stosować dietę, to radykalnie, bez nawet odrobiny glutenu, bo inaczej nie ma to sensu. Co w takim razie z przyjmowaniem Komunii? Jak to u Was wygląda?
  • Moi jeszcze nie przyjmuja. Podobno są beglutenowe komunikanty: 

a z wykluczeniem glutenu...
    nie chce sie madrzyc, ale to zalezy od powodu. Przy celiakii dieta musi byc bardzo restrykcyjna. K. mam na diecie ze wzgledu na zapalenie jelita i obserwacje- ze gluten mu szkodzi, D z nadzieją na wpływ diety na zab. zachowania, koncentracje itp. . Czasem daje im owies. 
  • Ja jestem zielona w temacie bezglutenu. Też wydawało mi się, że wyjątkowo restrykcyjna dieta tylko przy celiakli, ale lekarz ma inne zdanie.  My chcemy wykorzenic jakieś choróbska, które zawalają stawy i są powodem dziwnych krost na plecach, których nikt nie umie zdiagnozować. Może więc ta Komunia nie zaszkodzi?
  • hmmm
    przez pierwsze miesiace stosowałam restrykcyjna diete...
    a ile córka ma lat? jak to jest z Komunia pod postacią wina?
  • U mojego syna alergia na pszenicę i żyto, nie celiakia. No i też jest problem bo nie wszystkie produkty bezglutenowe są bez pszenne. U syna na ścisłej diecie Komunia spowodowała wymioty i ból brzucha. Podobno komunikanty muszą być na pszenicy, nie wiem jak zareagował by na orkisz. Boję się spróbować. Z mąką pszenną to ogólnie występujący wypełniacz, nawet w Delmie jest. Przyprawy, suszona włoszczyzna, keczupy, budynie, wszędzie znajdzie się pszenica. 
  • Córka ma lat 14. Sama zdecydowała, że chce już zacząć tę dietę, bo ma dosyć swędzenia krost. Lekarz nagadał z tą restrykcyjną dietą, więc ona sama boi się cokolwiek odstępować.
    Pod postacią wina dają u nas Komunię w wyjątkowych okazjach. Pewnie trzebaby to z księdzem jakoś uzgadniać. Bezglutenowych hostii, jak dotąd w naszym kościele nie było. Śmiejemy się, że zamówimy hostie bezglutenowe i  ksiądz będzie podpisywał w kielichu, że to dla Uli :))
  • Zrobiłam dziś budyń z kaszy jaglanej, pyszny był :)
    szklankę ugotowanej gorącej kaszy, zmiksowałam z 3 łyżkami wody ( dobre by było mleko, ale nie miałam roślinnego a krowiego nie chciałam dać), dodałam pół banana ( lepszy by był cały ale nie miałam ;) ) łyżeczkę kakao, pół łyżeczki miodu
    wyszedł gęsty mus o smaku kakaowo bananowym, pyszny do zjedzenia z miseczki ( na ciepło) na kanapkę, myślę że do deserów lub ciast też by się nadał, tylko trzeba by ho dokładniej zmiksować
  • Dopisuję się do wątku. Szukam inspiracji, bo normalnie załamka mnie bierze. Ale cieszę się (może to źle zabrzmi), że nie tylko mój to problem.

• ;)

upiekłam muffiny czekoladowe- bez mleka i jaj, wczoraj był pyszny tort warzywny na obiad- bez wszystkiego;)
  • Właśnie zjedliśmy po kawałku ciasta dyniowego z tego przepisu:
    http://www.kwestiasmaku.com/desery/ciasta/ciasto_dyniowe/przepis.html
    Zamiast mleka krowiego dałam roślinne (orkiszowe), ale z wodą pewnie też będzie dobre.
    Ciasto nie zawiera jajek, ani masła.
  • a jakiej mąki używacie? Łucja nie może jeść pszenicy, więc mam teraz trochę problemów z ciastami... :(
  • gryczanej i kukurydzianej głównie
  • ale ona już nie jest taka "puszysta" co? 

też miksuję gryczaną ale kukurydziana to porażka u mnie... no ale ja nawet Twoje ciasteczka kukurydziane spieprzyłam :(((
  • @Taja, Łucja bezglutenowo je czy tylko bez pszenicy?
    Ja (mimo że nie muszę), to stosuję orkiszową zamiast zwykłej pszennej. Nikt nie wyczuwa różnicy w smaku. Ciasta są chyba tak samo puszyste.
  • tylko pszenica jej wyszła. Hm.. to muszę kupić orkiszową....

zna ktoś tani sklep w necie z mąką orkiszową?
    zaraz, zaraz... orkisz to pszenica? tylko nieoczyszczona?! ?! 

@Katarzyna można przy uczuleniu na pszenicę używać orkiszu? czy to trzeba sprawdzić?!
  • Orkisz to jakaś dawna odmiana pszenicy. Ma "lepszy" gluten.
  • @Taja - orkisz to inna odmiana pszenicy niż to, co jest obecnie masowo uprawiane. Nie ma nic wspólnego z oczyszczeniem. Moje dzieci nietolerujące pszenicy orkisz tolerują. Jak Łucja - nie mam pojęcia. Orkiszowa mąka bardzo dobra jest od Babalskich. Powinna być dostępna na Kołobrzeskiej. Tania nie będzie. Generalnie, prawdziwa mąka orkiszowa nie może być tania.
  • edytowano styczeń 2013
    Teraz pytanie jaki typ tej orkiszowej? im wyższy tym lepiej? A tych Babalskich to nawet w sieci Rast widziałam :D

może być?
  • 700, to chyba najwyższy numer na wypiekanie ciast, ja kupuję chyba 600 coś do wypieków z orkiszowej, a 2000 to zdecydowanie za gruba, do chleba ewentualnie, ale gruby orkisz ma często nieprzyjemne łuski
  • Ja lubię kupować z Bogutyn Młyn
  • Czy ja mogę dziecku:
    - z utrzymującymi się biegunkami (zmniejszonymi)
    - na antybiotyku działającym na układ pokarmowy (jeszcze jutro)
    - z dolegliwościami brzusznymi

Zafundować obiad z dodatkiem soczewicy i cebuli (duszone/ugotowane)?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.