Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dieta bezmleczna, bezjajeczna i bezglutenowa też

13638404142

Komentarz

  • Ja mufinki robiłam z mixu mąk jaglanej ,ryżowej, quinoa, amarantusa i chyba kukurydzianej , można troszke maki ziemniaczanej dac. Za kleik służył banan. Zjadliwe było.
  • Dziś zrobilam ciasto marchewkowo-bananowe, z mixu mąki ryżowej i kukurydzianej,bez jaj i mleka, fajne wyszło.Następnym razem dodam trochę wiórków kokosowych, z ciekawości,jak będzie smakowało.
  • Znalazłam przepis na świetną pastę!
    Zblendować białą fasolę z kilkoma ząbkami upieczonego czosnku(do miękkości), sokiem z cytryny, oliwą,solą,pieprzem i majerankiem(w przepisie był rozmaryn,ale nie miałam).
    Py-cha!
  • Dawaj przepis!
  • mój m.tez zrobił dla Marysi
  • dziewczynym w przepisie jest mleko sojowe(chlebek banannowy)-mogę zastąpić wodą?ewentualnie trochę wody i mleka kokosowego zamiast tej soi?
  • Nie ma problemu, każde mleko możesz zastąpić innym mleczkiem czy wodą.
  • dziękuję !
  • AniaD,czy ja dobrze pamiętam,że już nie sprzedajesz nasion dyni? Polecisz jakiegoś dobrego sprzedwcę?
  • @Bea się poleca!
  • Tak, już nie sprzedaję. Ale bardzo polecam @Bea Nie wiem, czy wstawiać linka do jej aukcji, czy ona sama napisze.
  • Ciasto bez cukru i pszenicy które może udawać tort? Poratujcie!
    Tylko bez stevi i ksylitolu.
  • No skoro AniaD już tu weszła, to szkoda nie spytać ;)
  • Ha, zajrzałam, bo od piątku jestem na
    a. jaglance
    b. ryżu
    c. soczewicy
    d. gryczanej niepalonej

    Aż chciałoby się napisać wstrząśnięta niezmieszana ;)
  • Jestem na sterydach i nic mi nie smakuje.
  • Podrażnione śluzówki i nie chcę jeszcze dokładać. Słone drażni, a słodkie napawa wstrętem. Warzyw surowych na razie nie bardzo, z powyższych powodów.
    Trochę pieczywa, jakiś ser, próbuję.

    Herbata jest trochę za ostra.
    Takie tam.

    Polekowe atrakcje.

    Przynajmniej schudnę.
  • Dziewczyny,czym mogę zastąpić 3 łyżki mąki kukurydzianej w mufinkach? Ją się miesza z wodą i olejem,nie wiem w jakim celu,zagęszczacza? Czy ziemniaczana zastąpi?
    @Taja,może Ty wiesz,bo to Twój przepis.
  • Ale tam się już daje mąkę do suchych produktów i ta kukurydziana idzie do mokrych,więc podejrzewam,e w jakimś celu.i Jest jej tylko 3 łyżki, to mnie zastanawia, po co? wtedyv łatwiej zamiennik dobrać.To są muffinki marchewkowe.
  • ech,moje muffinki pojadą do kaczek i łabędzi =))
    cos nie tak zrobiłam,najbardziej szkoda mąki....
  • Nasiona chia z woda ja czasem daje albo babka plasznik tez z woda .
  • Jakieś takie mokre,ciężkie i za bardzo sodę czuć.
    ale zrobiłam za to wieczorem naleśniki z ryżowej bez jajek, z mlekiem ryzowym własnej roboty i były su=per!
  • Racuchy z kaszy jaglanej

    1 szklanka ugotowanej kaszy jaglanej
    1/2 szklanki mleka (użyłam migdałowego)
    15 g. drożdży
    1 łyżka cukru trzcinowego
    1 laska wanilii
    1/4 łyżeczki esencji waniliowej
    1/4 szklanki mąki ryżowej
    3 łyżki mąki ziemniaczanej
    2 duże jabłka

    olej do smażenia

    Drożdże rozrabiamy z odrobiną mleka - pozostawiamy do wyrośnięcia.
    Przestudzoną kaszę przekładamy do miski dodajemy drożdże, mleko, mąki, cukier, laskę wanilii i esencję waniliową - całość blenderujemy na jednolitą masę - w razie potrzeby, gdy ciasto będzie zbyt rzadkie dosypujemy mąkę ryżową.
    Całość odstawiamy do wyrośnięcia na 20 minut. W tym czasie obieramy jabłka i ścieramy na tarce na grubych oczkach - dodajemy do lekko wyrośniętego ciasta - wszystko mieszamy i odstawiamy do wyrośnięcia na kolejne 20 minut.
    Po tym czasie smażymy partiami placuszki na rozgrzanym oleju. Podajemy
    z ulubionymi dodatkami.

    znalazłam na fejsie
    w ogóle polecam grupę dla bezglutenowców,fajne przepisy i porady
    a te racuchy to chyba jutro na desr będą :)
  • czytam z zapartym tchem "Jaglany detoks" dużo tam przepisów
  • 6 jajek - bezjajeczne :D
  • edytowano marzec 2016
    czy jest na forum gdzieś watek od czego zacząć bezglutenowa dietę?
    się przymierzam.

    edit. nie ma to jak zacząć od konca watku. znalazłam na początku - wszystko jest. @Jadwiga napisała :)
  • brawo jukaa!
  • MAcie jakieś wielkanocne hity?
    Planuję zrobić sernik z jaglanki,znalazłam fajnie wyglądajacy przepis.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.