Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dieta bezmleczna, bezjajeczna i bezglutenowa też

13637383941

Komentarz

  • @Bea zmiel płatki kukurydziane CornFlakes oryginalne. Bardzo smaczna choć niezbyt zdrowa panierka lub dodatek do mielonych. Możesz panierować w zmielonej ciecierzycy lub soczewicy czerwonej.
  • Czasem panieruje tez w platkach owsianych drobno zmielonych.
  • Jestem na takiej 90% bezmlecznej. Zalecenie lekarza. Nakazał natomiast jedzenie jednego jogurtu małego naturalnego rano a dwiema łyżkami otrąb. Tak czynię.

    Wydaje mi się, że odkąd nie jem twarożków, kawy z mlekiem itp. mam mniejszą skłonność do kataru itp.
  • Też ten efekt zauważyłam u dzieci. Na bezmlecznej nie miewają długich katarów
  • Mi się na bezmlecznej przestały przetłuszczać włosy. Mogę spokojnie myć co 3-4 dni. Wcześniej, od nastoletnich lat, musiałam myć codziennie.
  • dziś upiekłam po raz drugi i wyszedł jeszcze lepiej niż poprzednio :)
  • Czy w czelusciach wątku jest przepis na pierniczki bez bez? Z telefonu nie znajdę.
    Bez jaj bez mleka.
    Pszenica może być
  • edytowano listopad 2016
    Ja lubię przepis AniD.

    Pierniczki pełnoziarniste

    2 szklanki mąki pszennej pełnoziarnistej
    1 szklanka mąki żytniej pełnoziarnistej
    40 dag syropu słodowego lub miodu
    1 szklanka wody
    1/2 szklanki oleju
    1 czubata łyżeczka sody
    szczypta soli
    1 łyżeczka ziela angielskiego
    1 czubata łyżeczka goździków
    1 łyżeczka kolendry
    2 łyżki cynamonu
    1 czubata łyżeczka imbiru
    1/2 łyżeczki startej gałki muszkatołowej
    1 łyżka kardamonu
    1/2 łyżeczki kurkumy

    Zemleć w młynku do kawy lub blenderze ziele angielskie z goździkami i kolendrą. Wymieszać w misce mąkę pszenną, żytnią, sodę, sól, zmielone ziele z goździkami, kolendrą, cynamon, imbir, gałkę, kardamon i kurkumę. Rozpuścić w garnku syrop słodowy (lub miód), dodać olej, wodę i zagotować. Do wrzątku dodać wymieszane suche składniki, zamieszać. Mieszać drewnianą łyżką do dokładnego połączenia składników. Wystudzić i wyrabiać przez chwilę ciasto. Przykryć i odstawić w chłodne miejsce na co najmniej 1 dzień (może leżakować w lodówce kilka tygodni). Przed wałkowaniem ciasto powinno osiągnąć temperaturę pokojową (wtedy jest plastyczne). Wycinać pierniczki, układać na posypanej maką blaszce i piec w piecyku nagrzanym do temp. 180°C od kilku do kilkunastu minut (w zależności od grubości pierniczków).
    Smaczniejsze są grubsze pierniczki. Cienkie szybko się spiekają w piecyku i mogą być twarde.




    Podziękowali 1karolinamika
  • Robiłam je również w wersji bezglutenowej.
  • edytowano listopad 2016
    hej anulowałam.
  • edytowano listopad 2016
    Good night.
  • Macie jakies fajne przepisy na ciasta bezmleczne i bezjajeczne? I bez czekoladowe, hlip? Takie fajne na Swieta nadające sie? Bo mi się zlasowal mozg i nie umiem nic wymyślić. A jak sobie pomysle ze mam znów szarlotkę robic to mnie się cos robi w środku, taki potwór coby se brzydko zaklął no.
  • Pierniczki pelnoziarniste Ani D
  • Szukam rarytasów świątecznych dla mojego bezglutenowca.
  • Mam pytanie o dietę w Hashimoto - czy chodzi o dietę ściśle bezmleczną (i bezglutenową) czy dopuszczone są produkty oznaczone jako "bez laktozy"?
  • całkowicie bezmleczną
    Podziękowali 1aqq
  • Dziękuję :) 
  • szukam przepisu na dobry chleb,  najchętniej taki,  który by mógł parę dni poleżeć,  bez glutenu i bez mleka.  Zakwasu nie mam,  ale jak trzeba to zrobię... Możecie coś podpowiedzieć? 
  • Były już tu polecane
  • Mam pytanie do bezmlecznych ;) czym zastępujecie ser na pizzy? Czy nie jecie,.czy jecie bez 'sera'?
    Podziękowali 1AgaMaria
  • ser do pizzy można zastąpić np. tofu wędzonym startym na grubych oczkach. Można też posypkę zrobić z płatków drożdżowych nieaktywnych. To daje taki posmak serowy. Albo wogóle pizzę bez sera. My lubimy foccacie robić.
  • Ostatnio jadłam pizze bez bez, byl użyty zamiennik sera chyba z mleka kokosowego. Ale to chyba droga impreza
  • Tylko z sojowym trzeba uwazac, bo czasem bardziej niz krowizna uczula. Mojego bezmlecznego syna zalatwilo chyba na miesiac- płonące policzki i koszmarne swedzenie.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • No to up up:) niestety musze sie przywitać z wątkiem:/
  • Z ciast, które łatwo upiec w wersji bg, polecam sernik. Mam b.prosty i sprawdzony przepis.

    Więcej chyba nie pomogę, bo moje dzieci najchętniej, a zwłaszcza, jak jest okazja, jadłyby jagniecinę. Goście niekoniecznie  ;) .

  • czy ktos moglby mi podac przepis na pierniki bg,  ktore bylyby bez mleka?????? Wiem ,że AniD jest przepis ale ja musze dokladnie wiedziec jaka mąkę bg użyć, bo pierwszy raz będę robić.  

    Poza tym robicie jakies ciasto drożdżowe BG z mrożonymi owocami ( śliwki  itp) 
  • jukaa powiedział(a):
    uff. nie mogę znaleźć przepisu na ciasto  bez glutenu, jajek i masła, najlepiej w typie ucierane z owocami. istnieje takie w przyrodzie?
    Pewnie istnieje ale żeby zaraz je ciastem nazywać :P
  • Jaglane z galaretka;) i truskawkami
    Podziękowali 1AgaMaria
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.