Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dieta bezmleczna, bezjajeczna i bezglutenowa też

1333436383942

Komentarz

  • a czym zagęścić?
  • to jest gęste samo w sobie , bo wody jest ciut , a może zmiksować ?
    ja tym czymś nadziałam dziś paprykę i ugotowałam w sosie pomidorowym
    czyli u mnie było nadzienie
    a Tobie proponuje jako sos :)
  • Wszelkie sosy i zupy warzywne fajnie zagęszczanie cukinia.Duszona lub gotowana rozpada się i jest smacznie.
  • o! tak , jak pisze @Lome !
  • rany, jak dobrze ze jest to forum:)
    wyjśnijcie mi dobre kobiety, jak to jest z orkiszem? co strona to inna opinia i inne info. Mozna go jeść na diecie bezgltenowej? Mam w szafce paczkę makaronu orkiszowego i zastanawiam się czy mogę zaserwować go sobie jutro na obiad.
  • kitek- najpierw napisz jaki zrobiłaś sos i co było w kotlecikach z kaszy jaglanej :)
  • sosu jeszcze nie robiłam, przymierzam się na weekend wypróbowac przepis i zrobić sobie większe zapasy żeby nie kombinować codziennie z obiadami. Kotleciki robiłam kilka dni temu bo za dużo kaszy mi się ugotowało i zalegało w lodówce - wymieszałam z cebulką, jajkiem, słonecznikiem, dodałam przyprawy i usmażyłam - niebo w gębie:) Tęsknię za kopytkami czy innymi kluchami ale nie mam pojęcia jak zrobić je bezglutenowo:)
  • Orkisz to stara odmiana pszenicy. Zawiera gluten ale dużo mniej niż dzisiejsze odmiany. Na bezglutenowej wykluczony.
  • czemu wcześniej nie zajrzałam ?
  • Kruche bez margaryny lub masla to sobie jednak nie wyobrażam... Ale to co AB pisze jest bardzo ok
  • ale są margaryny bezmleczne.
    Sypię mąki ziemniaczanej trochę, bądź daję "gluta" z siemienia lnianego do kruchegi bez jajka.
    drożdżowe-mąka,trochę oleju, cukru bądź soli, drożdże rozpuszczone w ciepłej wodzie-nie wrzątku!- non stop robię,zawsze wychodzi.
  • Te najtańsze :) niebieska delma, chyba każda palma jest bezmleczna. Są też takie droższe porządne bez utwardzonych tłuszczów roślinnych, ale to tylko w jakichś eko sklepach.
  • Tortowa w biedrze, 1.30zł zdaje się.
    Stałam się maniaczką etykietek.Dziś się nawet okazało,że od nie wielm kiedy możemy M. posmarować chleb pod mięso,żeby się trzymało,bo smarowidło na chybił trafił kupiłam "bez" i to z dodatkiem oleju kokosowe między innymi,też w Biedrze.
  • Z serem to już przesadziłas; )
  • Do zapiekanek i tart @katarzyna radziła dawać podsmazona cebulę taka rozmoknieta wynieiszana z odrobiną mąki jaką możesz. Mam nadzieje ze nic nie pomyliłam ale ja tak robiłam dobre bo było.
  • Zapiekanki -jak musisz robić, to zlej gęstym sosem cebulowym.
    Sos można na podsmażonej cebuli i przyrumienionej bezglutenowej mące.
    Do zakwaszania może być lewoskrętna witamina C (kwas L-askorbinowy, do nabycia w sklepie chemicznym) albo sok z kiszonych ogórków lub kapusty, do barszczu kwas buraczany.
    Jak jej nie szkodzi soja, to możesz użyć śmietanki sojowej czasem do sosów i zapiekanek.
    Najlepiej zmienić jadłospis w kierunku tych potraw, które w naturalny sposób nie wymagają użycia zabronionych produktów - np. zupy są fajne.
  • Jest jeszcze śmietanka ryżowa ;) tez daje rade!
  • Zamiast pomidorów - genialny jest duszony por z papryką, zmiksowany. Ja lubię jesienią zamrozić sobie paprykę na wiosnę i wtedy jadamy to z porem. Jak nam zostaje, miksuję do spagetti.
  • Up

    Od tego czytania i analizowania juz kreci mi się w głowie.

    Malutki na piersi ma alergie na nabial, postanowilam wiec przy okazji rozprawić sie ze swoja alergia i przejść na te 3 miesiące jeszcze bez glutenu i cukru, no i cytrusów i innych których nie mogę. Widzę ze tu prawdziwa kopalnia przepisów. Dzięki. :)
  • Czy ktoś ma przepis na bezglutenowe i bezmleczne (mogą być z jajkiem) ciasto na naleśniki do krokietów. Ciasto nie może pękać w czasie zwijania. Dysponuję mąkąmi: gryczaną, ryżową, ziemniaczaną, z tapioki, kukurydzianą i schar mix C.
  • .... i jeśli to możliwe przepisem na ciasto pierogowe bezglutenowe.
  • Naleśniki z kaszy gryczanej, tylko kasza i woda na pewno było w tym wątku:) chyba @wanda robiła.
  • Uszka zrobiłam z miksu Schar C, częściowo zaparzonego wrzątkiem z jajkiem. Naleśniki z tego samego miksu nie zaparzonego z jajkiem i oliwą na wodzie, dosyć rzadkie ciasto i cienko wylewane. Podczas zwijania nic nie popękało. Panierowane w jajku i zmielonych płatkach Corn Falkes.
    Mąż kategorycznie zabronił używania mąki gryczanej na święta :-<
  • Czyj to blog?
    Bardzo ciekawy :)
  • Też mnie to interesuje, jeśli to nie tajemnica :) Ciasto na pierogi muszę wypróbować :)
  • A to przepisy na prosty chleb, muszę wypróbować. Sama gryka, woda i sól. Zero mąki, tylko kasza :)
    http://www.natchniona.pl/chleb-doskonaly-bez-maki-i-drozdzy/
    http://smakoterapia.blogspot.com/
  • Potrzebuję przepis na dobrą cytrynową babkę bez mleka. Już dwa razy piekłam i zawsze w środku zakalec. Nie mam typowej formy z dziurką na babkę ,tylko keksowki. Ma ktoś sprawdzony przepis? ??
  • Chcę zrobić tort dla córki na urodziny i większość dziecięcych gości jest na diecie bez mlecznej, a co poniektórzy też bez jajecznej. Macie jakiś sprawdzony przepis. Przynajmniej bez mleka. Biszkopt by mógł być, ale jaki krem bez masła i śmietany?
  • Galaretka z owocami w środek, a na wierzch druga?
  • Właśnie miałam się pytać czym można zastąpić masło w wypiekach. I jogurt, śmietanę bądź inny kefir. Mleko można roślinne, tyle wiem :-??
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.