Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Świąteczne Zrób to Sam i Przeżyj Dobrze Święta

17810121334

Komentarz

  • @manna a w jaki sposob ozdoby trzymaja sie na choince?
    Bardzo fajny pomysl!
  • Ha ha ja powtórzę za @manna ;

    Ja tam kreatywna nie jestem, ściągam pomysły od innych i przerabiam na swoje potrzeby i możliwości.  ;)
  • edytowano grudzień 2012
    edit. muszę dopisać tu pod zdjęciem nie idzie ;). Koszt wszystkiego 0 zł, wykorzystałam tylko to co miałam w domu.
    Tak póki co wyglada parapet.
    Pewno coś będę jeszcze zmieniać, bo to nie jest to co miało być.
    image
  • Hipolit, te choineczki to kawalki prawdziwego krzaka? Bo mam taki cos w ogrodku i moglabym tez takie cos zrobic. Boje sie tylko, czy to jakos strasznie sie nie syie ( juz jedne galezie jodlowe musialam wywalic po tygodniu, bo zupelne zeschly :( )
  • Maciejka, ale jodła nie sypie się. Zasycha i nie leci. My co roku mamy choinkę, stroiki z sosny. 5 igieł na podłodze aż do Trzech Króli. Zasycha i sypie się dopiero przy rozbieraniu.
  • @Maciejko, tak to żywe choineczki.
    Nie wiem co to choinka, czy też krzaczek choinkopodobny ;) ( mogę zrobić zdjęcie kawałka w przybliżeniu i Ci tu wstawić ), ale się nie sypie w ogóle. Ona po prostu zasycha ale po naprawdę długim czasie.
    Śnieg zrobiłam sama, pokruszyłam styropian ( jakiś fajny, bo nie skrzypiał i fajnie się kuleczki pojedynczo odkruszały ) do worka na śmieci, choinki wysmarowałam wikolem ( bo to jedyny biały klej jaki miałam w domu ) tzn, wilkol na rękę ( w rękawiczce ) i smarowałam z każdej strony tak aby pokryć jak najwięcej i potem choinkę do worka, ścisnęłam za końce i potrząsałam a styropian się sam kleił do nich.

  • Tak to wygląda jak zeschnie - choineczka z ub roku :D, nadal się nie sypie sama od siebie, chyba , że ściśniesz mocno w rękach wtedy tak, ale z drugiej strony ona jak wyschnie to b. mocno kłująca jest, więc lepiej jej nie ściskać :)
    Dokładam jeszcze fotkę szyszki.
    Szyszki sklejam klejem na gorąco z wykałaczką, bo takie mogę wykorzystać wiele razy jeśli nie mam potrzeby przyklejać ich do zcegoś na stałe, a jak już musze to i tak łatwiej się je klei z tą wykałaczką .
    image
  • Będę jeszcze robić świeczki z cynamonem, skórką pomaranczową i goździkami, pięknie pachnie jak się palą :)

    sorki za kilka postów raz po raz , ale nie mogę edytowac coś
  • Co będziesz topiła? Zwykłą białą świeczkę?
  • Piękne papiery do pakowania prezentów - tylko trzeba mieć  drukarkę.
    Ja wyklejam tym własnoręcznie robione pudełka.
    image   image   image
  • Predi - brawo, super ten kalendarz :)
    a co wkładasz do srodka? jakieś zadania czy słodkości?
  • Predi - brawo, super ten kalendarz :)
    a co wkładasz do srodka? jakieś zadania czy słodkości?
  • byleby nie rodzynki ;)


    MSPANC
  • edytowano grudzień 2012
    @uJa, my słodkości tylko w niedzielę i święta więc wkładam zadania (prościutkie, żeby niespełna trzylatek ogarnął), czasem jakiś balonik, naklejka etc. Ogólnie drobiazgi. Zadaniem na dziś było poczytać z mamą o św. Barbarze. Będziemy też w ramach zadań robić proste ozdoby na choinkę i kupować znaczki na poczcie :)

  • edytowano grudzień 2012
    U nas tez choinka z zadaniami . kazdy dzień ma swoją nazwę :dzień modlitwy- koronka np., dzień milczenia-okreslona pora..przyznam, ze wg potrzeb prywatnych ;) , dzień dobroci, dzień porzadków, dzień gorzki- zaoszczedzę cukru na świeta, dzień pierników...itp.
     Wykonane zadania nagradzane sa własnorecznie wykonana śnieżynką...


  • Co będziesz topiła? Zwykłą białą świeczkę?
    Tak, wkłady do zniczy, bo najkorzystniej cenowo wychodzą. W Biedronce widziałam białe i kremowe.

  • edytowano grudzień 2012
    A oto i moje okienko :)
    image
  • ale faaaaaaaaajne!
  • a cóż to za gałązki?
    Ja zrobiłam wianuszek na drzwi z brzozwych gałązek wg linka od uJi.
  • Hipolit, Twoje takie uporządkowane, świąteczne. :)
  • @agnieszkamama

    Brzozę mam za daleko coby podskoczyć po gałązki a i wczoraj dość zimno było. Myślałam o leszczynie, którą mam w ogrodzie ( no na drugim jego końcu  ;) )ale leń ze mnie i nie poszłam po nią z latarką w zębach ;)
    Więc wzięłam to co najbliżej drzwi wejściowych domu - jaśmin.
    Tylko musiałam pobielić trochę.


    No właśnie za bardzo uporządkowane wyszły, te z obrazka, który wklejałam bardziej mi się podoba :)
    No ale jak już zrobiłam i tak wyszło, to musi już tak zostać.

    Ale mam pomysł już na nowe okienka nieświąteczne .
  • brzozę ugłaskać i okiełznać trudno ;)
  • ciąg dalszy naszych lampionów
    przynajmniej zużyłam prawie wszystkie pałetające się po mieszkaniu słoiki
    nie ma to jak recykling ;)

    image

  • Jak zaczniesz odczuwać ich brak, daj znać, chętnie podeślę ;)
  • Wiem, że to na "po Świętach", ale właśnie znalazłam i mnie urzekło.
    http://www.catholicmothersonline.com: Collect all those cards people send you and pray for them throughout the year. We started doing this several years ago and it is THE highlight of the dinner hour.

    Już mam dwie rodziny do omadlania :D
  • edytowano grudzień 2012
    Moje choineczki (a raczej ich niewielka czesc, bo wpadlam w choinkowe szalenstwo ;) )
  • Jakie fajne! I nie sprawiają wrażenia BARDZO trudnych (tylko trochę ;) ) To ostrosłupy czy stożki?
  • Zdecydowanie stozki :) Sa proste, ale potworna ;) choinke szyje sie prosciej. Tu trzeba 3/4 okregu przyszywac do okraglej podstawy, wiec czasem cos nierowno, lub kanciasto wychodzi...
  • A jaki materiał polecasz? Bo ja całkiem niekumata :\">

    I co te kotki mają wszyte w środki :-/
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.