Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Świąteczne Zrób to Sam i Przeżyj Dobrze Święta

1141517192034

Komentarz

  • mozaika wymiata !
    3 lata temu robiliśmy w trakcie Adwentu tryptyk mozikowy ( stajenkę z pasterzami i królami) Każda z części miała format A0 ( coś koło tego) i składała się z 8 tys kwadracików 5mm na 5mm
    Wzór stajenki przerobiliśmy z projektu na haft krzyżykowy...Pracowaliśmy średnio 2 godziny każdego wieczoru w 4-6 osób....ale nie mam fotografii :(
  • kiedyś - witraże na okna zajmowały nam czas przygotowań - takie robótki z dziećmi ( jeżyki jak kto woli)
  • Co do jedzeniowych cudów nie macie tak że dzieci pomocmicy w trakcie połowę wyjadają??? Bo u nas to tak jest no mydel nie rusza chyba ale taki domek z piernika nie ma szans żeby cały powstal:-)
    no u nas wyżerają....lukier podczas malowania pierników...więc robię z zapasem ;)
    pierniki - zakaz!
    hihihi
    czekają do Świąt....
    ale zakazy są po to....no wiadomo po co są zakazy....
  • A jak te witraże się robi????Baaaaaaaaaaardzo mi się podobają.
  • witraże zaprojektował kiedys mój teść jako kartki świąteczne....my tylko powiększyliśmy...ten ostatni - panorama Betlejem - autorstwo mego męża...prosty...On wyciął z czarnej tektury panoramę, a dzieci kleiły wprost na okno paski bibułki na mąkę z wodą.....potem było mycie okna...ale za to dopiero miesiąc po Świętach...a nie przed....największe balkonowe okno mi odeszło hihi.....te mniejsze były robione na dużej powycinanej tekturze i wkładane w okno ( mieliśmy wtedy podwójne szyby) To na dzień je ściągałam, by nie było za ciemno w domu, a wkładalismy na wieczór....
  • słaba fota...ale tak to z podwórka wygladało w całości...ta panorama
  • nie wiem czy system....

    ale mieszkaliśmy wówczas na dość kameralnym osiedlu w TBSach....i zaczęliśmy być rozpoznawalni...przez ludzi nie tylko z osiedla 
    :-B

    zawiązało się kilka miłych znajomości...na kolędowanie do naszego 50metrowego mieszkanka zszedł się prawie cały 16-to rodzinny blok ;)
  • To poszukaj @Haku , bo ja już sama ten artykuł znalazłam :) Tylko właśnie załączników mi brakuje :D
  • będę to miała na drugim laptopie - jak mąż wróci to tam pogrzebię :)


    PS. a teraz opracowuję plik rozmaitych arkuszy tygodniowych i miesięcznych :D
  • Haaaakuuu @Haku Ty wiesz :> :> :>

    A ja Ci w ogóle powiem, że też pracuję nad swoim systemem :D

  • A ja Ci w ogóle powiem, że też pracuję nad swoim systemem :D
    Phi, dopiero pracujesz? ;))
  • Przepis na domowy marcepan:

    http://mojepasjekrakow.blogspot.com/2011/11/marcepan.html


    @Katia

    lepiej późno, niż wcale?
  • @Haku

    Haczyku Kochany , znalazłaś załącznik :> ?
  • Jestem dumna bo zrobiłam własnoręcznie wieniec adwentowy, pierwszy raz w życiu :-)

    Robiliśmy też własnoręcznie kalendarz adwentowy.

    Jupi!!!!!

  • Fotki poprosimy.
  • Zwykły, prosty bez fajerwerków. Trochę posypałam brokatem, a w środku są złote gwiazdeczki (zasłaniają gąbkę) :-)
  • Piękny:) Robiłaś z cyprysika?
  • Bardzo ładny i delikatny.
  • @Hania - sama nie wiem z czego robiłam :-)

    Wysłałam męża i przyniósł ;-)

  • Wygląda na cyprysika:) Wybór męża bardzo trafny - bo cyprysik po pierwsze jest bardzo plastyczny, a po drugie się bardzo ładnie zasusza i nie zgubi "igieł".. I koloru raczej też nie straci- trochę może przyszarzeje.
  • asia zainspirowalas mnie i tez wlasnie zrobilam, bo sie galazki juz od tygodnia na mnie patrzyla. Ale pytanie mam: czy jak to polezy teraz tydzien w cieplym domu, to nie zacznie mi sie sypac?
  • Nie mam pojęcia  :-/
  • edytowano listopada 2013
    asia zainspirowalas mnie i tez wlasnie zrobilam, bo sie galazki juz od tygodnia na mnie patrzyla. Ale pytanie mam: czy jak to polezy teraz tydzien w cieplym domu, to nie zacznie mi sie sypac?
    To zależy z czego zrobiłaś - generalnie posypią się świerki. Pozostałe mogą raczej przyschnąć, stracić kolor. Na ten tydzień to bym np.na balkonie zostawiła.
  • Kalendarz adwentowy z zeszłego roku, na chybcika robion.... ;) Niepracochłonne....
    (na kolorowych karteczkach były zadania, typu: dzień modlitwy-np. wybrana modlitwa, dzień postu- np.rezygnacja z z podwieczorku, dzień pracy-jakies prace domowe, dzień milczenia -mój ulubiony-cisza od 20.00...;) 
    Jesli zadanie zostało wypełnione- mozna było zawiesić własnorecznie wycietą śnieżynkę.


  • Zrobione!

    Kalendarz wisi!

    W środku zadania i co drugi dzień jakiś przysmaczek :)
  • Podoba mi sie :)
  • Kalendarz adwentowy wersja 1 - kieszonki na dobre uczynki
    kal1.JPG 147.6K
  • wersja 2 - drabina i żłóbek - czeka na Dzieciątko Jezus.
    kal2.JPG 275.9K
  • A jak "działa "ta drabinka, znaczy coś będzie się na niej działo?Będziecie umieszczać kazdego dnia stopien nizej jakiś symbol czy odcinac stopnie?
    ps Mam taki sam lawendowy zegar:)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.