Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Świąteczne Zrób to Sam i Przeżyj Dobrze Święta

1151618202134

Komentarz

  • Dzieciątko Jezus będzie schodziło każdego dnia o stopień niżej :-)
  • Dziewczyny, proszę pomożcie mi.

    Miałam problem w zeszłym roku z każdym dniem, co włożyć do kieszonki dla 3 i 4 latka?

    Nie chcę wrzucać słodyczy. Pod koniec kalendarza wrzucam figurki do szopki ale to tylko kilka dni wychodzi.

    No nie mam inwencji w ogóle.

  • My do kieszonek wkładamy dobre uczynki. Później, w pierwszy dzień Świąt robimy z nich ładną paczuszkę i po Mszy Świętej "podrzucamy" Jezusowi do szopki. Taki nasz prezent urodzinowy dla Niego. Zawsze maja frajdę.
  • Fajny pomysł Asiu, z tymi uczynkami muszę w tym roku coś zrobić, bo rozpuściłam trochę dzieci ;)

    Ale też będą oczekiwać czegos dla siebie.. codziennie rano będą biec i szukać w kieszonce czegoś fajnego..

  • Zależy w jakim wieku, może ciekawe naklejki?
  • @chabrowa - to jest na 3 komputerze, starym - mąż podpowiada
    Znajdę dziś może jak go z szafy wygrzebię

    @annabe - może kupić coś z drewna do składania jakąs układankę drewnianą lub element szopki i każdego dnia kawałek tego dawać? A potem razem składać?
  • np takie coś ma chyba 7 elementów - złożone będzie po tygodniu ;)
    http://www.drewniaczek.eu/product-pol-526-Drewniane-puzzle-swiateczne-Szopka.html


  • To jest dobra myśl. A myślicie że jeden element wystarczy w kieszonce, czy dla każdego po jednym. Bo z kolei kłótnie będą.. ech. Co za problemy mam.

     

    Wczoraj mi do głowy przyszło żeby jakieś takie prace ręczne robić, byłam w empiku i zwariowałam :) Tyle jest zestawów żeby coś robić razem.
    I tak jak na co dzień przysłowiowych już jeżyków ;) nie robię, tak atmosfera nadchodzących Świąt aż prosi się o prace ręczne.

    Kupiłam jeden zestaw- powycinane elementy z takiej pianki, do zrobienia bałwanków. Myślę że dla moich maluchow odpowiednie.

  • edytowano listopada 2013
    wersja 2 - drabina i żłóbek - czeka na Dzieciątko Jezus.
    mi się regulamin domowy spodobał i zainspirował wow!

    edit ( wypatrzyłam na fotce po lewej...)
  • Tak się właśnie zastanawiałam, czy ktoś wypatrzy, co tam jest napisane ;-)

    Na zdjęciu nie widać, ale obok wisi druga taka tabliczka, na której jest napisane - "Mój dom lśnił czystością tydzień temu, szkoda, że wtedy nikt nie przyszedł" :-)

  • Opcja puzzli bardzo mi się spodobała i chyba wydrukuję 5 różnych szopek potne na 24 elementy i każdy będzie miał inną do ułożenia i przyklejenia :)
  • A tekst o lśniącym domu sobie w kuchni powieszę :)
  • edytowano listopada 2013
    Ja dla mojego niespełna trzylatka też wymyśliłam naklejki (ale czekoladki też) . W lidlu sa fajne naklejki świateczne. Myslałam o postaciach do szopki i nawet mam ale chyba dla niego to za trudne, myślę że nie zrozumie. W tym roku ten pierwszy  kalendarz adwentowy taki mało religijny będzie - powieszę choinkę wyciętą z bristolu i codziennie oprócz czekoladki  i zadania będzie naklejka z jakąś ozdobą choinkową, do świat choinka będzie przystrojona. A w ramach zadań będziemy czytac o Bożym Narodzeniu, św Mikołaju, ustawiać szopkę, dekorowac dom, piec pierniczki, robic kartki , prezenty (pachnące kule do kąpieli), wycinać skórki z cytrusów, robić łańcuch i aniołki, ozdabiac okna serwetkami, sztucznym śniegiem-obrazki z szablonów, pomagać w sprzątaniu.
    A kalendarz adwentowy w tym roku kupiłam w  tchibo  za 45 zł, na sznurku 24 lniane woreczki ozdobione motywami świetcznymi i numerami. Zamówiłam tez materiały (filc) i na przyszly rok będę szyć ręcznie kalendarz na ścianę.
  • pamięta ktoś, gdzie jest taki pomysł na kalendarz adwentowy z obrazkową historią Jezusa? ktoś go już to podawał, ale znaleźć teraz oczywiście nie mogę...
  • już znalazłam, dzięki św. Antoni, chodziło mi o drzewko Jessego :D
  • świetne te wasze wieńce :)

    dziś zrobiłam wianek na drzwi z filcowymi gwiazdami betlejemskimi
    a jutro zamierzam zrobić adwentowy, tylko po gałązki do lasu muszę się wybrać :)
  • U nas to gałązka cudem zerwana z miejskiej sosny ;) Tutaj jeszcze nie sezon na choinki/gałęzie itp.
    A i poprosić nie ma kogo :)

    Chciałabym zrobić wianek na drzwi, ale boję się, że nie znajdę niczego, co się nada.
  • Ja też jeszcze nic nie mam :( może jutro się wybierzemy na spacer i mąż mi wytnie kilka gałązek.
  • ten na drzwi zrobiłam inspirując się zdjęciem które tu kiedyś wkleiłam

    styropianowe kółko (może być słomiane, lub skręcone z gazet) obwinęłam paskiem płótna, wycięłam z filcu 3 gwiazdy przyszpiliłam do niego, kilka listków, koralików i już :)
    jutro zrobię zdjęcie
  • O! To akurat mogę miec ;)
  • ooooooooooo,uJa,podoba mi się ten pomysł.
  • @chabrowa
    ja w ub. roku zrobiłam taki na drzwi 

    image

    ładniej wygląda z gałązek brzozowych,ale najbliższe brzozy mam dość wysokie, dość dlaeko, zeby "nocą" pójść i pozrywać ;), więc ratowałam się tym co rośnie pod domem
    jaśmin (chyba) dopadłam  :D
    na stykach skleiłam klejem na gorąco i obwiązałam sznurkiem
    dokleiłam bombki, pomarańczki suszone, czerwone koraliki do gałązek 
    pobieliłam na szybko farbą w spray'u , poprzecierałam gąbką i już :)

    Nie miałam zupełnie pomysłu na jakiś bardziej wyszukany wianek

    W tym roku użyję koła z wikliny, czy tam innych suchych gałązek ( nie znam się )
    podoklejam ozdoby, dodam wstążki 

    coś mnie w tym roku wzięło na czerwień i zieleń po wielu latach bieli, bieli z zielenią, turkusem
    cały czas szukam inspiracji :)
  • to chyba makowiec
    image
  • edytowano listopada 2013
    matko, szaleństwo !! 


    chyba zanabędę mak :D
  • Podziel się @Sylwunia jakimś przepisem na makowiec.
    Takim,żeby ciasto było takie plastyczne jak na tych zdjęciach :)

  • image




    Ja mam w polubionych na FB CreativeIdeass

    i stamtąd wkleiłam :)
    Po tym drugim zdjęciu, myślę, ze to bardziej ciasto z nutellą aniżeli makowiec
    Choć przy dobrym cieście - plastycznym- pewno wyszedłby i makowiec :)


  • Cudo! poćwicze przed Świetami, czy sie uda.... ;)
  • edytowano grudnia 2013
    Prostego wzoru na lampion roratni szukam. 
  • Nie mam wieńca, ale stroik adwentowy i też jestem szczęśliwa :) 4 fioletowe kokardki, kilka słomianych ozdób i co tydzień będę dokładać świeczkę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.