Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Świąteczne Zrób to Sam i Przeżyj Dobrze Święta

1246734

Komentarz

  • a ja się zastanawiam nad wersją kalendarza adwentowego dla dorosłych...? lepiej przygotowującego do świąt.
    Może jakieś rozważania biblijne na każdy dzień?
  • Haku - myślę, że będę wstanie Ci pomóc :D ale poczekajmy do 2 grudnia...
  • to samo pomyślalam !
    dziecię za małe, ale może samemu warto by było się lepiej przygotować do Świąt?
  • Mam,mam,mam!!!!!

    Kalendarz z tekstem dla dzieci:
    http://budysie.republika.pl/kalendarz_adwentowy_2010.htm

    Inne wersje w menu po lewej. Rewelacja!
  • U nas najpierw wspólnie robiliśmy kalendarz - Szopka, a wokół Anioły (suknie robione z połówek białych kopert były jednocześnie schowkami na zadania). W każdym Aniele zadanie na każdy dzień - jeden z "gatunku" dobrego uczynku, dobrego nawyku lub modlitewne. Wykonane zadania zbieraliśmy jako prezent dla Pana Jezusa na jego urodziny.
    k,

  • My robiliśmy w Wielkim Poście baranka wyklejanego watą - za każdy dobry uczynek. Ale to nie działało. Teraz mam zamiar do kalendarza dać zadania (czyli "wymusić" dobry uczynek) ...
    ale młody kocha czytać, więc czytanie zadania to już jest frajda :) tak myślę :)
    Niemniej jednak pomysł Moniry to ideał, do którego będziemy dążyć :)

    A może połączyć jedno i drugie? Kalendarz adwentowy z zadaniami i wieczorem ten kto wykonał zadanie przyozdabia Szopkę?
  • Dzięki za inspiracje dziewczyny :) już sobie zaplanowałam ten kalendarz mniej więcej, @MonikaN - padam do stóp za pomysł z tymi częściami szopki i innymi :) coś takiego będzie pasowało! tylko teraz do roboty, wymyśliłam sobie że mężu zakupi mi pudełka zapałek, które wykorzystam na każdy dzień Adwentu - no, torebeczek mi się nie uda uszyć bom noga do szycia. dobre dobre :)
  • a ja się zastanawiam nad wersją kalendarza adwentowego dla dorosłych...? lepiej przygotowującego do świąt.
    Może jakieś rozważania biblijne na każdy dzień?
    Może zadania do wykonania - Ty lubisz takie :)
    "Umyj okna"
    "Umyj szafki w kuchni"
    "Zapakuj prezenty"

    @Rosea, masz jakiś tutorial jak zrobić wieniec adwentowy? Okrągły, z igliwia, z czterema świecami nie na gąbce florystycznej. Zawsze postanawiam sobie, że zrobię i zawsze przypominam sobie o tym w sobotę przed adwentem.
  • Dwa lata temu zrobiliśmy Szopkę i tak wyglądało okno przy stole jadalnym:

    image

    image

    image

    I bawiłam sie w robienie karczochów:

    image

    image

    poszukam zdjęć bombek ozdabianych filcem...
  • szopkę to my mamy prawie rzeczywistych rozmiarów... ale klimatyczna jest, kto był u nas w ubiegłym roku ten wie.
  • szopkę to my mamy prawie rzeczywistych rozmiarów... ale klimatyczna jest, kto był u nas w ubiegłym roku ten wie.
    Bez zdjęć się nie liczy
  • Savia - a te figurki z plasteliny, czy gliny? fajne są, moje panny uwielbiają zabawę z plasteliną, coś byśmy wykombinowały
  • @ProMama - zarzuć zdjęcia z naszej szopki 2011 :D
  • Savia - a te figurki z plasteliny, czy gliny? fajne są, moje panny uwielbiają zabawę z plasteliną, coś byśmy wykombinowały
    Gliniane.
  • Przez okienkoimage

  • My co roku gramy tez św. Rodzinę.

     

  • @Olesia

    @asia

    @Aneta

    znajdziecie swoje ozdoby na naszej choince? ;)

  • edytowano listopad 2012
    Ło rany... (Wzruszona...)
  • edytowano listopad 2012
    @ProMamo z Waszym metrażem, to sobie można taką szopkę postawić, ehh zazdrosna jestem ;). Może dane mi będzie w tym roku obejrzeć Waszą szopkę, a syn mój to chyba oszaleje na jej widok. Pogodzicie z destrukcją w zwiążku z tym, że będzie chciał wchodzić do środka, żeby Dzidzię pogłaskać?
  • @MonikoN

    My na święta i po świętach cheni jesteśmy do bycia przy tej stajence z każdym kto nas odwiedzi.

    Każdy głaskać może, ale kto wyjmuje Jezuska z szokpi, Wychodzi za karę na balkon ;)

     

  • PS. Jestem przekonana, ze Janek da sobie z tym rade!

    Ba! Jestem pewna!

    A jak chce, to moze tam spac.

     

     

    PS. 2 - brakuje nam Matki Jezusa i sw. Jozefa

  • PS. Jestem przekonana, ze Janek da sobie z tym rade!

    Ba! Jestem pewna!
    A jak chce, to moze tam spac.
     
     
    PS. 2 - brakuje nam Matki Jezusa i sw. Jozefa

    poczyniłem już w związku z tym pewne kroki.

    Matka Boża i św. Józef są w Poznaniu, wprawdzie nieumalowani, ale to nie problem :)

  • :-w

     

    Foch.

    Bez kwiatow nie wejdziesz do domu! 

  • @DOE i @Pro myślałam, że jak już Jankowi pozwolicie wejść do szopki, to będzie mógł odgrywać św. Józefa.

    Wyjmować raczej nie będzie. A kara wyprowadzenia na balkon, oo to Go nawet ucieszy :D.

  • Też miałam napisać, że z taką karą to Dzieciątko przy A. Ma gwarantowane wycieczki :D
  • Też miałam napisać, że z taką karą to Dzieciątko przy A. Ma gwarantowane wycieczki :D
    To mamy Maryję i św. Józefa ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.