Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

pilnie - poszukujemy domku lub mieszkania 3 pokojowego do wynajęcia!!!

245678

Komentarz

  • Haku, a Józefów by Cię interesował?
    Właśnie znalazłam coś dla A82. Przekazałam namiar. I sama jestem ciekawa, co to za domek.
  • Józefów średnio - przeprowadzenie się do domku zwiększyłoby znacznie koszty dojazdu, a my średnio możemy sobie na to pozwolić. Pozostaje więc sensowne połączenie kolejką.
  • Ależ w Józefowie jest SKM!
  • To ja zaproponuję jednak Falenicę, aby pozostać w pierwszej strefie.

    Sprawdziłem w rozkładzie internetowym, że przejazd z Falenicy na Służewiec z jedną przesiadką zajmuje 50 minut.
  • To moze jednak bardziej gory, w strone Zakopca ;) a powaznie, znam to uczucie,az za dobrze i mega kase co miesiac w bloto wyrzucana, za nic....... Nie kupie bajki ,ze lepiej wynajmowac,niz splaca kredyt wlasnego.
  • Lepiej wynajmować niż spłacać kredyt własnego.

    Spłacam.
  • Oj, Promamo, różnie to bywa, naprawdę...
    No, chyba że w Polsce, bo wynajem pewnie  drogi. Ale nam się nie opłaca kupić, wynajem często jest tani, kredyt by nas zniszczył i w dzisiejszej sytuacji byłby nie do spłacenia. No, zalezy też od dochodów - przy niewielkich, jak u nas tylko wynajem. Tak się porobiło, że kredyt to połowa dochodu by była, a wynajem 1/6... Chora sytuacja, jeszcze nie tak dawno myśleliśmy z mężem o kupnie domu, a teraz to byłby jakiś absurd. Coś się porobiło z tymi kredytami chyba tu w UK, że jest tak drogo. A wynajem ma tu też pozytywne strony, jest po prostu bezpieczniej, bo  właściciel ma bardzo dużo zobowiązań wobec osoby wynajmującej.
  • Wynajem jest tańszy niż kredyt.

    Jest płynniejszy. Nie dostajesz w plecy, gdy chcesz sprzedać na bessie, czyli wtedy, kiedy jest bardziej prawdopodobne, że nie możesz spłacać. Łatwo możesz zmienić standard na wyższy gdy cię stać. I tak masz wyższy bo wynajem jest tańszy.

    Chyba że kupujesz dom za własne i tak. A kredytujesz pod inwestycje. To rzeczywiście dostajesz najtańszy $ rynku.
  • @Haku - Zalesie! Stąd masz na Służewiec poniżej pół godziny pociągiem :-D
  • Haku, a Józefów by Cię interesował?
    Właśnie znalazłam coś dla A82. Przekazałam namiar. I sama jestem ciekawa, co to za domek.
    no więc zdaję relację - domek jest 60 m2, ogrzewanie kominkowe, z jakimś kawałkiem ogrodu, opłata 1250 plus szambo (woda jest z własnego ujęcia ), prąd i ogrzewanie oczywista. Właściciel to wielodzietny ojciec 5 dzieci, czyli znający temat :) mój szanowny małżonek umówił się z nim na oglądanie domku na jutro wieczór, ale jest jeden znaczący minus - tam się na tej posesji buduje ich drugi większy dom, więc niewiemy, czy ten teren budowy jest jakoś zagrodzony, czy nie. Aaa i jeszcze cena do negocjacji.
    W każdym razie niewiem czy my akurat się na ten domek zdecydujemy ze względu na ten plac budowy.



    a u nas lipa za lipą, wszystko pioruńsko drogie, ja niewiem jak my sobie coś taniego znajdziemy..
  • @Haku - Zalesie! Stąd masz na Służewiec poniżej pół godziny pociągiem :-D



    Tylko u Was to trzeba jeszcze za KM płacić, ale wiesz, że sama bym się tam przeniosła :). Ładnie tam jest. 


    Ale żeby nie było @Haku już patrzysz na Sulejówek, to my tu w tym Pruszkowie mamy też SKM i tylko 23 minuty do Centrum :P. Chodźcie do nas. A no i Felkę mogę przypilnować w kazdy dzień, jak nie ja, to mój mąż, zawsze któreś z nas jest z Jasiem, to jak???? :)

  •  Nie kupie bajki ,ze lepiej wynajmowac,niz splaca kredyt wlasnego.
    Nam taniej jest wynajmować, niż kupić. Za możliwość mieszkania płacimy 900zł to mieszkanie jest warte jakieś 250 000zł (przynajmniej za tyle wystawiają takie same mieszkania w sąsiednich blokach). Przy takiej racie kredytu spłaciłybyśmy je... nigdy. Bo najniższa jaka wyskoczyła to 1400zł, za 900 to chyba z 60lat trzeba byłoby płacić - a tyle ten blok nie postoi.

    Poza tym zdolności kredytowej nie posiadam, więc i tak nie ma o co się martwić :)

    *Ponieważ jestem sama, to myślałam o kupnie mieszkania i wynajęciu reszty pokoi. Tak jak mieszkam teraz z koleżankami, tylko że płaciłyby mnie, a nie obecnemu właścicielowi.
  • @Haku,jakbym pracowała to bym miała wreszcie bezpośredni dojazd do roboty, bo właśnie tam mam biuro.
  • @MonikaN - co to jest KM?
  • Koleje Mazowieckie :)
  • Ja nie MonikaN, kolej mazowiecka. Ale Zalesie wchodzi w strefę aglomeracji warszawskiej więc cena miesięcznego by była jak do Sulejówka np.
  • A czyli tak jak u nas z KM i SKM trzeba bilet na dwie strefy kupić jedynie.

    Oj @Katarzyno myślałam, że Wy jesteście w kolejnej strefie, wybacz :), ale jak namieszałam biednej @Haku to moje :D ;).

  • My obliczalismy - ze wiecej placimy za wynajem niz za kupne.

    Widocznie potrzebujemy na zycie mniej, niz bank uwaza.

  • Hłe, hłe...my też. W kredycie jest malusi plusik...po "n"- latach mieszkanie jest w końcu twoje/twoich spadkobierców. W najmie- nadal zostajesz z niczym. Mieszkamy tu juz 15 lat, miałabym półmetek :/
  • Haku, a Józefów by Cię interesował?
    Właśnie znalazłam coś dla A82. Przekazałam namiar. I sama jestem ciekawa, co to za domek.
    no więc zdaję relację - domek jest 60 m2, ogrzewanie kominkowe, z jakimś kawałkiem ogrodu, opłata 1250 plus szambo (woda jest z własnego ujęcia ), prąd i ogrzewanie oczywista. Właściciel to wielodzietny ojciec 5 dzieci, czyli znający temat :) mój szanowny małżonek umówił się z nim na oglądanie domku na jutro wieczór, ale jest jeden znaczący minus - tam się na tej posesji buduje ich drugi większy dom, więc niewiemy, czy ten teren budowy jest jakoś zagrodzony, czy nie. Aaa i jeszcze cena do negocjacji.
    W każdym razie niewiem czy my akurat się na ten domek zdecydujemy ze względu na ten plac budowy.



    a u nas lipa za lipą, wszystko pioruńsko drogie, ja niewiem jak my sobie coś taniego znajdziemy..
    Trzymam kciuki!
  • Ludzie, w Łodzi mieszkajta, tu tańsze mieszkania...

    Kredyt mniejszy

    :-*
  • U nas po wstępnych rozmowach - mąż był oglądać.
    Domek mały, śmieszny, nieco warunki partyzanckie (ale jest wanna!) - jutro wieczorem mamy niby podpisywać umowę.
    Domek za mniej niż 1,5 tyś na Bemowie :)
  • @Haku, jeśli domek jest "śmieszny" to na pewno to Wasz domek:))
  • Haku, a czym ogrzewany? Bo przy całej fajności domków - ogrzewanie zimą może być paskudnie drogie.
  • CO gazowe (jest piec w piwnicy) mąż z panem wyliczali, że w miesiącach zimowych rachunki wszystkie łączne wychodzą maks 600zł a teraz mamy ok 400zł, zwłaszcza, ze u nas ogrzewanie też gazowe (jak się grzeje to ok 250-300zł miesięcznie). Zdaje się zatem, że bardzo dużego przeskoku być nie powinno.  (liczymy się ze zwiększonymi kosztami grzania zimą)
    Zaoszczędzimy na pewno na wodzie, bo tam jest z licznika, a u nas jest zużycie kamienicy dzielone na liczbę osób, co jest totalnie nieadekwatne do naszego zużycia obecnego.
  • @Haku - weź pod uwagę, że drożej może być ogrzać domek niż mieszkania, gdzie grzeje również ktoś nad, pod i obok. Nawet jeśli metraż będzie podobny. To tak, dla ścisłości.
  • Super, bardzo się cieszę, że udało się Wam znaleźć domek :D
  • @Haku - super! Tylko te rachunki zimowe brzmią zbyt optymistycznie...a może kominek można wstawić?
  • @Haku - weź pod uwagę, że drożej może być ogrzać domek niż mieszkania, gdzie grzeje również ktoś nad, pod i obok. Nawet jeśli metraż będzie podobny. To tak, dla ścisłości.
    Też myślę, że ogrzewanie wg pana właściciela brzmi zbyt optymistycznie. Biorąc jednak pod uwagę, że mam męża sknerę - który w zeszłą zimę wyłączył w lutym kaloryfery (mieliśmy jakieś 15-16 stopni) bo mu za drogo wychodziło, myślę, że damy radę tak grzać aby mieć te kilkanaście stopni w domu.

  • @Haku - i tu też - gratulacje :D udało Wam się znaleźć domek :) super! cieszę się jak neiwiem co!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.