Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Prawo Jazdy - wątek dla zdających, odświeżających i marzących aby je mieć! :)

1373840424358

Komentarz

  • Gratulacje!
  • Gratuluję!
  • Gratulacje!
  • Gratulacje♡♡♡
  • Dzięki dziewczyny...
    Jak to jest z odbiorem prawka..niech ktoś napiszę co teraz odbierał.
    Bo wyczytałam że trzeba wcześniej zapłacić przez internet, czy jak tam na miejscu. Czy ja muszę zgłosić czy word to robi?
    Podziękowali 1AgaMaria
  • edytowano marzec 2018
    Opłata w starostwie i potem czekasz na odbiór. 
    Mlody zdał w 23.02  a we wtorek miał do odbioru 
  • Dzięki, to jutro czeka mnie wycieczka..
    100,50 zł czy więcej??
  • Mój Tata dzisiaj ma 1. jazdę. Zdał w 1980 roku. Nie jeździł. 
    Podziękowali 3nowa aqq madzikg
  • @jan_u ale to jazda kursowa???W sensie przypomnieniowa... :smiley: 
  • madzikg powiedział(a):
    @jan_u ale to jazda kursowa???W sensie przypomnieniowa... :smiley: 
    Tak.
    Podziękowali 1madzikg
  • @jan_u a samochodem szkoły czy samochodem rodziców/Taty?  Szukam instruktora w Warszawie,  który zgodzi się na jazdy przypomnieniowe zwykłym samochodem
  • @aqq samochodem szkoły, ale poszukam, b o miałem instruktora, który pewnie by się zgodził (policjant z warszawskiej drogówki ;-)
    Podziękowali 1aqq
  • Dziękuję! 
  • Wczoraj męża autem wjeżdżałam na podwórko..to nie na moje nerwy:(
    Zaczęłam szukać auta dla mnie..i nie wiem jakiego szukać..może coś zaproponujecie, nie drogie..
  • @jan_u to ja się przypomnę w sprawie tego kontaktu,  jakbyś miał chwilkę 
  • @aqq ;
    http://www.rongiers.pl/starter.php?tresc=kontakt
    Instruktor nazywa się Paweł Rongiers, szkołę prowadzi jego żona (ona uczyła moją żonę, a on mnie), możesz się na mnie powołać. Chyba lepiej poprosić o kontakt z nim, a w razie oporów przedstawić żonie sprawę.
    Podziękowali 1aqq
  • Mamamalwina - jakikolwiek, byle nice zal bylo potluc. W pierwszy samochod w jaki wsiadlam po zdanym egzaminie, to byla Toyota previa, taki wielki siedmioosobowy. Raz parkowalam miedzy wielkie kwietniki, wszedl na wcisk;) Ale to byl firmowy samochod. Tak wiec nie musi to byc jakis mikroskopijny samochod, nawet lepiej wiekszy. 
  • Dziękuję! @jan_u ;
  • @szczurzysko  A ja właśnie myślę o jakimś malutkim. Zbliżony do Toyoty Yaris. Chodź najbardziej bym taki chciała.. Właśnie jakiś stary by nie żal było porysowanie czy stłuczenia..
  • Jak szlam kupowac pierwszy samochod dla siebie to patrzylam po cenie. Wzielam najtanszy, a i tyle mialam pieniedzy. No i kupilam toyote carine, 10- letnia. To byl duzy samochod, dosc dlugi.
  • mama_malwina powiedział(a):
    Wczoraj męża autem wjeżdżałam na podwórko..to nie na moje nerwy:(
    Zaczęłam szukać auta dla mnie..i nie wiem jakiego szukać..może coś zaproponujecie, nie drogie..
    Zaczynałam od Opla omegi w kombi. Wiedziałam ze będę większym jeździć to odraz wolałam na większym "ćwiczyć w terenie". Stary model kupiony za grosze. Odtluklam lusterka przy wyjeżdżaniu z podjazdu choć brama szeroka na kombajn ;) 
    obtluklam o pachołki na parkingu, wysokie krawężniki i koniec końców zajechałem auto waląc w drzewo " na czołowe" 
    potem kolejna omega w kombi tylko miedzy model i jyz mnie była obtłuczone ;) 
    jak się przyzwyczaiłam to zmieniłam na ciut mniejszy ale za to z ponad 250 koni pod maska i to było najlepsze do tej pory auto moje. W automacie, z dużym przyspieszeniem, wygodne tylko..... paliwożerne wiec na nasze częste pracowe wyjazdy mało ekonomiczne a i sama jeżdżąc po mieście ( uczylam się ekonomicznej jazdy ;) ) poteafilam
    miec spalanie ( zima ) do 15l/100 :( 
    teraz mam terenowe, w automacie trochę "muliste" bo silnik mniejszy i w dieslu :( ale jeździ się baaaardzo komfortowo 


    teraz wyjeżdżając chcieliśmy zostawić Młodemu auto, żeby sobie ćwiczył jazdę w terenie ale.... nie chciał :D 
  • cenna gra najważniejszą role..
    ale też chce na gaz. Bo jednak to taniej się jeździ.
    A moc silnika to ja nie mam pojęcia..:(
    Teraz za to ma inny problem w Toyocie tak fajnie pokazywało kiedy trzeba bieg zmieniać i nie powiem super to ułatwienie..A w tych starych tego nie ma:(
    A chyba w automacie nie ma jakiś tanich??Bo nie powiem też bym takie chciała.
    Tak maks będę miała 4 tysiące..
  • Jak teraz wsiadziesz w automat to sie.oduczysz.biegow. Ja raz do roku wsiadam w zwykly i daje gaz zapominajac o sprzegle. Ale po jakims czasie jest ok. Ale ja.dlugo jezdzilam manualnymi samochodami.
  • Eeee, tez die tego bałam, ze wsiądę w manuala i nie będę wiedziała co i jak, gorzej szło mi przystosowanie do automatu, bo chciałam dźwignie zmiany biegów wyrywać przy każdym hamowaniu, zatrzymywaniu się czy przyspieszeniu :wink: 
  • Ja lapalam za nieistniejaca dzwignie tylko na jezdzie probnej. Sprzedawca sie zasmiewal. Ale jak wyjechalam z salonu bylo ok.
  • Co wy z dużymi autami..to nie dla mnie...duże dużo pali. Trudniej się parkuje..mnie interesuje małe.
    Sprzęgło wybitnie nie przeszkadza..ale jak wiadomo będzie inne auto  to ciężko będzie mi wyczuć i zawsze boje się czy nie zgaśnie..:(
    A co sądzi o gazie??? maż ma i jest zadowolony..
  • Po zdanym egzaminie dostałam w spadku opla astre 95r. Mały, poręczny,wygodny i na tyle stary, że nie żal byłoby obtłuc. Ani jednej ryski odrobię nie dostał.To było 5 lat temu.Teraz jeżdżę Leonem. Gabaryty podobne. Jak na hatchbacka całkiem pojemny bagażnik. 
  • mama_malwina powiedział(a):
    Wczoraj męża autem wjeżdżałam na podwórko..to nie na moje nerwy:(
    Zaczęłam szukać auta dla mnie..i nie wiem jakiego szukać..może coś zaproponujecie, nie drogie..
    Jak w PL to Prius (może na siedem osób), bo nie ma ładowarek. Może być starszawy, to nie przeszkadza, nawet niech nową baterię wstawią i pojeździ.
    mama_malwina powiedział(a):
    Co wy z dużymi autami..to nie dla mnie...duże dużo pali. Trudniej się parkuje..mnie interesuje małe.
    Sprzęgło wybitnie nie przeszkadza..ale jak wiadomo będzie inne auto  to ciężko będzie mi wyczuć i zawsze boje się czy nie zgaśnie..:(
    A co sądzi o gazie??? maż ma i jest zadowolony..

    Istnieją hybrydowe Yarisy, Aurisy - do wyboru do koloru.
  • @Song_Hongbing wez zejdz na ziemie moze? Proponujesz hybrydowe Yarisy, Aurisy do wyboru do koloru - gdy @mama_malwina szuka auta do 4 tys. Piszesz o 7- osobowym Priusie, jak wyraznie pisze, ze chce cos malego!
    Podziękowali 2NC500 uJa
  • joachm powiedział(a):
    To to małych i tanich i mikropalących jest do wypęku fiacików seicento. Nawet i zagazowane bywają acz nie wiem po co bo to ani smok ani mocy nadmiaru aby mu trochę odebrać nie ma.
    a możesz bardzie po polsku??? ja  nie kumata jak chodzi o samochody..
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.