Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Papież - abdykacja

18911131418

Komentarz

  • Tylko mam problem: ufać, ze Duch św wybrał kard. Ratzingera aby ten prowadził łódź Piotrową, czy podpowiedział mu, żeby wysiadł z kajuty kapitańskiej i poszedł na emeryturę? Bo jedno przeczy drugiemu.
  • "Ten wątek sieje jeszcze większy niepokój..."

    Bo internet to SAMO ZUO.

    PS. W 2010 r. Ojciec Święty Benedykt XVI udzielił wywiadu Peterowi Seewaldowi, w którym powiedział, że „jeśli papież dojdzie do wyraźnego przekonania, że nie może fizycznie, psychicznie i duchowo sprawować już swojego urzędu, wtedy ma prawo – a w pewnych okolicznościach wręcz obowiązek – ustąpić”.
  • na początku ten wątek był czysto informacyjnym....teraz gadaniem o falbankach baletnicy i naszych emocjach...może czas zamknąć i otworzyć wątek modlitwy o poddanie się mocy Ducha Św, za Benedykta XVI i następcę stolicy piotrowej??????
  •  Ja jestem jednocześnie
    Dobita
    Zgorszona chyba
    Opuszczona
    Wkurzona

    W sumie to jak zostawał paieżem to Go pytali o zgodę czy podoła
    Wiedział ile ma lat
    Świadomy był
    Zgodził się


    A teraz co?

    Dla mnie to opuszczenie

    Teraz z perspektywy kilku lat
    I po tym co zrobił Benedykt
    Mam jeszcze więcej szacunku do postawy Jana Pawła II

    Umiłował do końca, aż do utraty tchu, przy końcu życia już nie mógł mówić
    Był całkowicie niedołężny prawie
    Ale trwał do końca
    I szacunek, i świadectwo dla świata

    A teraz co to jest??

    Jestem stary, to wybaczcie, dziękuję

    O co chodzi??
    Pasterz zostawia i mówi wybierzcie sobie innego??

    Kurka , co się dzieje z Košciołem
    Z pasterzami

    Ps 
    I nie przekonał mnie , kurde , Ks Chrostowski w RM
    Komentujący decyzję papieską
    Nie przekonał ani na jotę


    Pasterz zostawił owce swoje ,
    Czujė się Opuszczona
    I zostawiono na łaskę świata


    Wiem, wybiorą drugiego
    I co
    Będzie dwóch ..??..........
    Bo tytułować bėdą nadal??



    Co się dzieje ??
    Nie ogarniam


    Wzrasta we mnie wzburzenie

    Przychdzą Trudności, choroba, to trzeba uciekać
    No Kurka

    Piękne świadectwo !


    Pierwszy z brzegu wpis Małgorzaty

    wybacz Maćku ale nie mam zamiaru dyskutować

    Pisanie w tym tonie o Papieżu jest co najmniej niestosowne.

    Ludzie kim Wy jesteście, że z taką lekkością przychodzi Wam ocenianie cudzych decyzji??????????


  • Tylko mam problem: ufać, ze Duch św wybrał kard. Ratzingera aby ten prowadził łódź Piotrową, czy podpowiedział mu, żeby wysiadł z kajuty kapitańskiej i poszedł na emeryturę? Bo jedno przeczy drugiemu.
    nie przeczy......na tamten moment był potrzebny...teraz po 8 latach może potrzebny jest ktos inny....poraża mnie brak zaufania ....
  • edytowano luty 2013
    "może czas zamknąć i otworzyć wątek modlitwy o poddanie się mocy Ducha Św, za Benedykta XVI i następcę stolicy piotrowej??????"

    Może czas nie wchodzić do wątków, które nas nie interesują?
  • edytowano luty 2013
    Greg, a może udaj się z tym problemem do samego Ducha Świętego... w mojej opinii nie ma sprzeczności, o czym pisano w tym wątku.

    Maciek, nie zawsze ZUO, co wielokrotnie się objawiło, ale uważam, że zarzucanie Asi focha, kiedy decyduje się nie uczestniczyć dalej wątku jest nie w porządku.
    Miłego dnia Państwu życzę. Piękne słońce nad Warszawą...

  • jak brak wiary, próbujemy ogarniać rozumem, jak nie ogarniamy rozumem - wątpimy....błędne koło....
  • "Ludzie kim Wy jesteście, że z taką lekkością przychodzi Wam ocenianie cudzych decyzji??????????"

    A Ty nie oceniasz cudzych decyzji? Jakoś nie mogę uwierzyć.
  • "może czas zamknąć i otworzyć wątek modlitwy o poddanie się mocy Ducha Św, za Benedykta XVI i następcę stolicy piotrowej??????"

    Może czas nie wchodzić do wątków, które nas nie interesują?
    o tym złośliwy Maćku było tu nie raz....obażało się innych a można było nie czytać jakiegoś wątku....( ale oczywiscie zawsze zależy od tego kto i jaki watek założył...nietykalny, czy szaraczek  ;)
  • @Emilia_K jakże się cieszę że ktoś odczuwa i patrzy na to wydarzenie jak ja!
  • "Ludzie kim Wy jesteście, że z taką lekkością przychodzi Wam ocenianie cudzych decyzji??????????"

    A Ty nie oceniasz cudzych decyzji? Jakoś nie mogę uwierzyć.
    jeśli wychodzi z tego więcej złego niż dobrego, to może lepiej zamknąć ????? ;)


    i się modlić....bo to akurat dużej ilości z nas wychodzi
  • "uważam, że zarzucanie Asi focha, kiedy decyduje się nie uczestniczyć dalej wątku jest nie w porządku"

    Jeżeli Asia uważa, że piszący źle odbierają decyzję Papieża, to powinna im to wyjaśnić. A zamiast tego oburza się, że ktoś wyraził rozczarowanie, czy przypisał jakąś złą motywację. Czy od tego coś się zmieni? Nie. Będą się jeszcze bardziej nakręcać emocje, doszukiwanie podtekstów i drugiego dna.
  • "uważam, że zarzucanie Asi focha, kiedy decyduje się nie uczestniczyć dalej wątku jest nie w porządku"

    Jeżeli Asia uważa, że piszący źle odbierają decyzję Papieża, to powinna im to wyjaśnić. A zamiast tego oburza się, że ktoś wyraził rozczarowanie, czy przypisał jakąś złą motywację. Czy od tego coś się zmieni? Nie. Będą się jeszcze bardziej nakręcać emocje, doszukiwanie podtekstów i drugiego dna.
    to do różańców????
  • Głosy tonujące w tym wątku nie zapobiegły szukaniu drugiego dna i nie zapobiegły nakręcaniu emocji.
    Więc może jednak lepiej zmilczeć. I to będzie dobra decyzja a nie foch.
  • edytowano luty 2013
    "o tym złośliwy Maćku było tu nie raz"

    Maciek jest złośliwy, bo nie chce zamknąć wątku tylko dlatego, że nie podobają Ci się wpisy innych?
  • Kurka wodna, póki co największą agresją w tym wątku wykazują się panie, które weszły po to, żeby powiedzieć, że wątek jest agresywny. I jeszcze swoje resentymenty muszą koniecznie wyrazić.

    Mnie jest źle, nie mam spokoju, i raczej normalne jest, że się zastanawiam, co się stało/stanie. Mam do tego prawo.

    Spekulować jednakowoż nie chcę, nie lubię. Ale jednak mnie rusza, kiedy się startuje z twarzą "zamknij się, zamknij wątek i modlić się, ale już". Nie wiecie, kto się modli i ile.
  • @Marcelina jeśli piszesz o mnie to proszę napisz, gdzie wykazałam się agresją i gdzie napisałam, że wątek jest agresywny.

    Poza tym mam prawo do wyrażenia swojej opinii o wątku.



  • Może czas nie wchodzić do wątków, które nas nie interesują?
    ale mnie zainteresował...nie słuchałam wiadomości...przypadkowo weszłam na forum...i to był miejsce z którego dowiedziałam się o tym fakcie...
    ja tylko wyraziłam moje rozczarowanie postawa niektórych.....( czy na wyrażanie rozczarowania też trzeba prosić o zgodę ? czy zaliczać się do tej lepszej kategorii???

    Skoro o abdykacji już wiem...a tu jakby więcej się nie dowiem, to też ( bez focha) wolę opuścić to miejsce....i juz tradycyjnie żegnam na cały Wielki Post.....będzie więcej czasu na modlitwę i medytację
    pozdrawiam
  • Jeśli ktoś pisze o Papieżu, że ucieka itp. to chyba mam prawo to skomentować.
  • edytowano luty 2013
    Marcela nie wiem jak inni, ale mi wcale nie chodzi o to, żeby się zamknąć, tylko żeby jednak poszukać perspektywy nadprzyrodzonej w tym wszystkim i tę perspektywę mieć przed oczami podczas dyskusji. Nie widzę tego, dlatego ten wątek mnie miejscami gorszy.

    I dlatego uważam za wartościowe to, co powiedział Terlikowski o pielgrzymkach do grobu św. Celestyna, dlatego uważam za wartościowe przypominanie nauczania Papieża, dlatego uważam, że warto przypominać, że Papież jest człowiekiem wiary i modlitwy. I oczekiwałabym, ze takimi rzeczami będziemy się jako katolicy dzielili.
    Ale: koniec, armagedon, jak on mógł, Jan Paweł II został do końca, zakłady bukmacherów, co będzie jak zostanie modernista, itp.? Oczekiwałam, że jednak na forum będzie trochę inaczej...
  • Dobra, załóżmy, że papież jest chory na demencję lub inną chorobę wieku starczego, która może powodować nieprzewidywalne skutki. W dawnych czasach kurialiści lub dworzanie  takiego papieża/króla/cesarza izolowali w ostateczności truli. Obecnie takie rozwiązania w grę nie wchodzą. Abdykacja jest jedynem słusznym posunięciem.
    Byłaby, gdyby jasno wyraził tenże powód.
    To znaczy co? Zaświadczenie lekarskie przedstawił? Nie Greg, jawność to tylko propagandowe hasło na użytek zakłamanej demokracji.
  • Ale: koniec, armagedon, jak on mógł, Jan Paweł II został do końca, zakłady bukmacherów, co będzie jak zostanie modernista, itp.?

    Dokładnie: jakieś listy, typowania - ja nie ogarniam

  • I gdybym nie rozeznała, że konieczne jest ograniczenie mojego bywania na forum w Wielkim Poście, to na pewno założyłabym wątek modlitewny. Nie robię tego, bo wiem, że nie będę go pilotować i się nim opiekować...
  • Koniec świata się zbliża ;) ... z każdym dniem się zbliża.
  • Koniec świata się zbliża ;) ... z każdym dniem się zbliża.

    I chwała Bogu!
    Ostatnio mam w sercu mocne wołanie "Marana tha!"
  • edytowano luty 2013
    Czyli okazuje się, że ludzie są różni i różnie reagują na te same zdarzenia. To cenne doświadczenie.

    Może więc zamiast mieć za złe, że inni nie dali mi tego, co chciałem otrzymać, postarać się podzielić swoją wrażliwością i przemyśleniami?
  • Sylwia1974, tak, tu trzeba prosić o pozwolenie na wszystko. Bez pozwolenia można się tylko rozmnażać. Co Ty masz z tymi kategoriami, lepszymi, szarakami itd?

    No, i ja też dałam się wciągnąć. Bez sensu.
    Idę się nie odzywać.
  • Nie pojmuję tej decyzji. Znaczy po ludzku tak, nadprzyrodzenie nie. Przecież od czasu początku pontyfikatu każda Msza Św zawierała modlitwę za Ojca Św. Czyżby te modlitwy były pustymi nabojami?

    W bukmacherstwo się nie bawię, obawiam się, że istnieje możliwość, iż papieżem zostanie człowiek który nie widzi moralnego zła aborcji, pozwala na Msze Św z błogosławieństwem dla par homoseksualnych, pozwala na bluźniercze wystawy w swym muzeum archidiecezjalnym i w końcu puszcza baloniki na Mszy Św.
  • Maciek - widzę, że wchodzisz w rolę dobrotliwego ojca karcącego z wyrozumiałym uśmiechem swoje dzieci... nie wiem czy czuję się dobrze gdy przybierasz tak protekcjonalny ton.

    I nie wiem czy jest ok, jak nasza mowa nie buduje, nie tonuje nastrojów, tylko wpisuje się w jazgot mediów. Człowiek po posłuchania radia czy przejrzeniu gazet wchodzi na forum (jak by nie patrzeć zdominowane przez katolików), gdzie widzi to samo...

    Ale przyjmuję ojcowskie napomnienie i definitywnie wyłączam forum ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.