Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

szkoła gotowania

1212224262737

Komentarz

  • @Dominikaa, takie wątki gdzieś tu są, tylkoktopamięta tytuły? :-/
  • @Elunia @Skatarzyna jesteście niesamowite :D
  • A jak widzicie dodanie kefiru do kruchego ?
  • Kiedyś robiłam bułki z przepisu tu z orga i nie pamiętam nawet gdzie go szukać
  • @Jadwiga dziekuję.... jak zawsze na ORGa można liczyć
  • szaszłyki z pieczarkami, z cukinią, z papryką :) kotlety pewnie też ok.
  • Też mieliśmy ostatnio takie wyzwanie. Były szaszłyki z warzyw, dwie sałatki i bagietka z czosnkiem z grila. Wegetarianką zadowolona:)
  • oscypki z żurawiną :) albo i bez :D
  • ola g podawałam gdzieś linka do najlepszych wege burgerów, i faktycznie brzmiały smacznie, a takie z grila z bułką i warzywami mniam !
  • wegeburgery z jadłonomii rzeczywiście są najlepsze na świecie, baaardzo polecam :D
  • @Elunia, teraz już za późno, ale mam następny przysmak z grilla!
    maż kupił w Lidlu dość duże płaskie kapelusze pieczarek, coś trzeba było wymyśleć na szybko, to tylko zostały lekko posolone, popieprzone, posypane drobno pokrojoną natką pietruszki i do każdej trafiło pół krążka sera pleśniowego, takie mniejsze te serki od standarowych- ale te nie pamięta, czy też z Lidla, czy z Biedronki- w każdym razie pasujące idealnie we wgłębienie w pieczarkach. To wszystko. Wyszły wyśmienite, śmiało powiem, że najsmaczniejsze pieczarki faszerowane jakie jadłam.
  • O dzięki za pomysł @Skatarzyna
  • Szukam pomysłu na jakieś ciepłe danie na chrzest za tydzień. Najlepiej coś sezonowego, macie może jakiś pomysł?

    I jeszcze może na jakieś zimne napoje domowe (jakby było gorąco)?
  • Napoje to różne wariacje NT wód smakowych -cytrynowa z mięta i limonka, arbuzowo-truskawkowa z ogórkiem, brzoskwiniowa,
    I może letnie leczo podane z pieczywem/ryzem/kluseczkami?
    Albo mój ukochany pulled pork-czyli mięso czesane długo marynowane i długo pieczone. Z sezonowych warzywami, domowymi ciabatkami lub nawet plackami pizzowymi, sosami -idealne na lato
  • Momencie @ola_g zaraz poszukam
  • Co z tym przepisem? Teraz wakacje, można w kuchni posiedzieć.
  • Ekstra! Dzięki! :)
  • edytowano czerwca 2016
    @kociara Hmm co to ten pulled pork ? Bo u Nas w przyszłą sobotę będzie mała imprezka rodzinna - nasz najstarszy synek Mikołajek będzie miał 3 lata 28 czerwca :x właśnie próbuje wymyślić jakieś menu ;) @Hope co do napojów u Nas furorę robi arbuz ) kupujemy cały mąż robi otwór i miksuje środek i już -napój z arbuza :) podpatrzone na necie
  • @monia3 - puled pork to wieprzowina marynowana co najmniej 8 godzin i pieczona tyle samo, w zasadzie ok 10 h w niskiej temperaturze. Jest doskonałe, kruche, aromatyczne, dobrze doprawione. Hit imprez i uroczystości rodzinno-towarzyskich

    Najbardziej lubię z tego przepisu:
    http://www.chillibite.pl/2013/07/doskonay-pulled-pork.html

    I w zasadzie nie zmieniam zestawu przypraw, czasami dodaję trochę cynamonu.
    Jak nie mam akurat pasty paprykowej-dodaję ajwar lub więcej tej słodkiej w proszku.

    Robiłam tez w ten sam sposób pierś indyka i wołowinę

  • U nas pulled pork to tez hit, chociaz czesciej jakiegos indyka wrzucam. W zasadzie pasuje kazde mieso. Najlepiej od razu zrobic dwie porcje, bo dobre, no i piekaenik cala noc chodzi, wiec bez sensu z jednym kawalkiem miesa zawracac gitare.
  • Daj znać, jak wyszlo
  • @Maciejka - podzielisz się przepisem na indyka?
  • @mama_asia robie dokladnie tak samo jak pulled pork (i tez dodaje cynamonu, czy innych dziwnych przypraw), tylko mieso inne. Z tego przepisu kiedys nawet calego kurczaka upieklam.
  • szukam pomysłu na ciasto z okazji imienin do zaniesienia do pracy
    podzielne, efektowne, nie musi być bardzo pracochłonne :D
  • Polecam rafaello, jesli nie bedzie mega upalow. Bo jak tylko cieplo, ro moze byc. U nas to wlasnie ciasto pracowo- urodzinowe (sierpien). Robie w ksztalcie prostokata, juz w domu tne na kwadratowe kawalki, kazdy kawalek dekoruje (ostarnio np. pol truskawki, trzy jagody, listek miety). Bardzo efektownie wyglada i tez smakuje.
  • z biszkopta?
  • Nie, to sie tylko herbatniki przeklada kremem, posypuje kokosem i wstawia do lodowki. Bez pieczenia zupelnkie.
  • aaaa to jest myśl ! :) herbatniki i krem budyniowy
    upał nie ma dużego znaczenia bo mąż i tak na 7 do pracy jedzie (kilka minut) aa koledzy i koleżanki wszystko zjadają do pierwszej kawy :D
  • Zamiast zwykłych herbatników ja dodaję krakersy też bardzo smaczne.
  • Dobre sa herbatniki pelnoziarniste w tej kombinacji, troche substancji daja. No i chocby odrobna alko musi byc (w przepisie jest szklanka ajerkoniaku, ale to sporo), tak do smaku, dla przelamania mdlego posmaku.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.