Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

szkoła gotowania

1252628303137

Komentarz

  • Surówka z kalafiora: czysty kalafior (ja lubię go wymoczyć w wodzie) zetrzeć na tarce, dodać koperek, posolić. Dodać olej lub oliwę lub majonez. gotowe. W wersji bogatszej dodać pomidora i/lub kukurydzę. Teraz w sezonie lubię dać kukurydzę gotowaną, nie puszkową. surowy kalafior jest pyszny.
    Podziękowali 1Dorotak
  • do tej surówki obowiązkowo szczypiorek i kukurydza ! rodzinnie uwielbiamy :)

    jeszcze na stronie winiary widziałam kalafiora zapiekanego z mięsem mielonym
    Podziękowali 1Dorotak
  • Gofry, goferki.
    Szukam dobrego przepisu bazy, choc opcje dodatkowe rowniez mile wwidziane. :smile: 
  • @Katarzyna , @Ania -mam pytanie. Czy zupa krem dniowa, z ziemniakami, batatami i cebula dziś ugotowane może stać w lodówce do niedzieli? Czy wekowac/mrozic ?
  • Od razu schłodzić w zimnej wodzie i jak lodówka dobrze mrozi, czyli wyjmowane jedzenie jest naprawdę zimne, to może stać.
    Podziękowali 1kociara
  • Dostałam mięso z dzika.  Niezbyt ładne,tłuste ścinki. Pokroiłam w kostkę i usmażyłam licząc,  że wyjdzie gulasz. Niestety tłuszcz nie wytopił się i całość nie jest apetyczna. Co mogę zrobi ? Może zmielić i do czegoś dodać? To jest 4 kg mięsa.
  • Gołąbki z dzika? :smirk: 
    Podziękowali 1AleksandraB
  • zmiel, dodaj wątróbkę i co tam zwykle dodajesz do pasztetu i upiecz :)
    Podziękowali 2AleksandraB hipolit
  • Na telefonie nie wyszukam innego wątka wiec tu poproszę o pomoc -
    jak zabrać dziecko na ścisłej diecie bezmlecznej i bezcukrowej i mało węglowodanowej na 4 dniowy wyjazd..? 
    Przekaski, śniadania, ew kolacje jestem w stanie ogarnąć - zabrać produkty, zupę na dwa dni tez zrobię ale co z pozostałymi posiłkami? Nie mam dostępu do kuchni. 
    Nigdy nie wyjeżdżałam w miejsce z gotowymi posiłkami z dzieckiem na diecie..
  • a nie da się z nimi pogadać? i ew ppomyśleć czy to jak to co proponują da się ew zmodyfikować pod dziecko. U nas na rekolekcjach jeden bezglut był i my bezmleczni i dali jakoś radę poza pieczywem.
  • zrób posiłki w słoiki , powekuj jakieś pulpety, zupy, gulasze
    i poproś o podgrzanie
    słoiczki typu gerberki w szanowanych restauracjach podgrzewają matkom
    Podziękowali 1annabe
  • @annabe nie wiem gdzie jedziecie ale teraz to już standart że dopasowują posiłki do diety klientów, czy to mała agroturystyka czy duży hotel. Spisz tylko listę rzeczy zakazanych, ewentualne wskazówki, wydrukuj kilka razy i wręcz kucharzowi, niech kombinuje ;) teraz po sezonie to ma dużo czasu :D
    Podziękowali 2annabe Bridget
  • @annabe domyślam się, że kuchnia dla dużej grupy osób gotuje, na tym wyjeździe :wink: i ty tez za bardzo czasu na gotowanie mieć nie będziesz, jeśli o tym samym październikowym wyjeździe myślimy. Przyszedł mi do głowy pomysł z Termomixem, może masz, albo możesz pożyczyć? On ugotuje, zmiksuje, chwilę ciepło utrzyma, wystarczy podłączyć do prądu i zabrać produkty, które maluch może jeść. I mało zmywania, a jeszcze dobrą kawke sobie zrobicie :)

    Podziękowali 1annabe
  • @Milamama zgadza sie ;) Jedna znajoma zabierała rok temu termomix. Ja nie mam tego sprzętu i nie mam czasu zeby ogarnąć funkcjonowanie i pożyczyć.. 
    To jest wojskowy ośrodek i beda gotować dla dużej grupy, nie wiem czy dietę mozna zgłosić. Moge poprosić o bezmleczną, ale w to ze cukru nie będzie to nie uwierzę. Bo w wędlinie nawet jest. No ale wędlinę i pieczywo wezmę sama. Zupę ew mógłby tam zjeść ale mam 90% pewności ze dodają kostki. Z mięsa najcześciej podają wieprzowinę a tej nie moze. 
    Tak okropnie mi sie nie chce przygotowywać całego jedzenia ze wolałabym nie jechać.. No ale chyba w słoiki powsadzano rzeczywiście. Najlepsza wersja. 
    Podziękowali 1Milamama
  • Jak zaprawić dynie dla niemowlaka???
  • dyniową zupe do słoika i zawekować
    Podziękowali 1Karolinka
  • @Karolinka, dynia lubi się w słoikach psuć. Musisz mieć nowe wieczka i wszystko wyparzone. Jak kiedyś robiłam dynie, to albo wszystko stało i dwa lata albo większość się psuła. Teraz już nie sadzimy dużych dyń, więc nie muszę przerabiać tego, co nie zjemy. Dynie po prostu leżą w piwnicy i czekają na swoją kolej.
    Podziękowali 1Karolinka
  • U nas hitem są tartinki .
  • edytowano październik 2016
    .
  • Nie ,tartinki.Zagniatam ciasto -kostka masła ,pól kg.mąki troszkę soli.W foremki mufinowe tak do pól wkładam.Właściwie wykladam dno i boki.Podpiekam 15min.Potem kroje w kostke papryke,dodaje puszkę kukurydzy ,puszkę groszku o czerwona cebulke.To farsz taki.Podsmazam z ziołami i na koniec robie taki beszamel delikatny i mieszam z farszem.Nakładami na mufiny i zapiekam.
  • kup se matka wolnowar i ryżowar i pewnie od płyty będziesz mogła całkiem odwyknąć - chyba, że lubisz smażyć, wtedy taka mała jednopalnikowa kuchenka indukcyjna styknie ;)
  • To zwykłe zapiekanki,kawałek chleba na to przegląd lodówki i na wierzch ser.
  • e, byłam w Twojej kuchni! wlezą, pd stół je, jak nie używane w danym momencie ;)
  • Kanapki pieczone, musi mi mąż zrobić, niezdrowe, a pyszne.
    Kromka chleba, na to masło, cebulka, ser zolty, i zapiekasz kilka minut. Pychotka!


  • Mozna mini pizzerki, ale to trochę roboty, ciasto jak na pizzę i formujemy małe piZzerki, do tego ulubione dodatki i pieczemy.

    Warzywa pieczone, tez dosc szybko jak się lubi na śniadanie warzywa, do tego sos czy jogurt i ok.
  • Tarty wszelkie.
  • omlety i naleśniki pieczone
    pieczona owsianka (pycha !)

    (na blogu filozofia smaku znajdziesz)
  • Zapiekanki na śniadanie :) z ryżem, makronem, oscypkiem :P:P

  • Bridget powiedział(a):
    To zwykłe zapiekanki,kawałek chleba na to przegląd lodówki i na wierzch ser.
    Cholercia, u mnie musiałyby to być zapiekanki z żelem pod oczy :lol: 
    Podziękowali 1MAFJa
  • Upiec warzywa, zmiksować na zupę krem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.