Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

szkoła gotowania

1272830323337

Komentarz

  • To i tak pachnieć będzie. :)
  • W piątek tylko pokoje i surowe do lodówki :).
    Podziękowali 1Bridget
  • @MonikaN jakiego postu? chłopcy maja mniej niż 14 lat
    no chyba że o mężu myslałaś :dizzy: 

    moja córa lat 11 w piatek wyjadła kabanoski
    w sobotę chłopcy zdziwieni ze już nie ma hehehe

    a tak w ogóle to ona też w większości pości w piątki
    tylko te kabanosy ją uwiodły ;)
  • A ja nie rozumiem dlaczego dziecko (nawet kilkuletnie) miałoby nie poscic w piątki???
    Zasady wpaja sie od najmłodszych lat.
    A bez tego miesa w piątek pewnikiem nie umrze.
  • Nasz z natury miesozerny pieciolatek nie ma z tym problemu. Od dawna wie, ze w pistek miesa sie nie je.
    Podziękowali 2Dorotak OlaOdPawla
  • u nas też dzieci mięsa w piątki nie jedzą od zawsze i wiedzą i traktują to normalnie. Przecież głodni nie są jak zjedzą coś niemięsnego.
  • Nasze dzieci tez nie jedza miesa w piatki. Starsi (11 i 6 lat) sa zaskoczeni gdy zauwaza ze ktos ma jakies mieso w szkole.
  • Proszę o pomoc z burakami... mam siatę buraków i wszystkie duże gary zajęte .... bo pekluje mięso na kiełbasę.... jak to było  z tymi burakami w piekarniku.... na pewno umyć obrać i pokroić w plastry.... tak chyba pamiętam ... czy można piec bez przykrycia, czy z termoobiegiem, w jakiej temperaturze i jak długo....pomożecie....proszę
  • ja , nikogo się nie radząc, piekę w całości , po umyciu- na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia
  • edytowano październik 2016
    @babka4, moi poszcza w piątki od urodzenia. 
  • musze szybko wykorzystac drożdze i jabłka - co mozna z nich zrobić oprócz ciasta drożdzowego?
  • edytowano listopad 2016
    Najłatwiej drożdżówkę z jabłkami (ale nie pytaj jak i o przepis, nigdy nie robiłam).

    Albo z drożdży chleb/pizza.

    Z jabłek kompot, szarlotka, ryż z jabłkami, jabłka pieczone tak zwyczajnie.

    Jeszcze kiedyś widziałam pieczone pierogi, to chyba z drożdżami trzeba i można dać jabłka do środka, tylko pewnie trzeba z nich gęsty mus zrobić.
  • kitek powiedział(a):
    musze szybko wykorzystac drożdze i jabłka - co mozna z nich zrobić oprócz ciasta drożdzowego?
    Z obu razem?Najpewniej cydr ;)
    Z drożdży to najlepiej właśnie drożdżówkę,albo pizzę,albo chleb,albo racuchy,albo pączki.
    A z jabłek szarlotkę,albo uprażyć i w słoiki,albo obrać,wyciąć środki na przestrzał bez rozkrajania jabłka,umoczyć krążki jabłkowe w cieście naleśnikowym,usmażyć w głębokim oleju i gorące obtaczać w cukrze z cynamonem.
  • Chalka z drozdzy, a z jablek dzemik i bedzie na sniadanko. :)
  • Za godzinkę muszę podać obiad. Nie mam chęci i pomysłu.
    Czy makaron z kozim serem typu twarogowego pasuje?
  • Wiesia. Nie dziwię Ci się;) w tym stanie w ogóle bym o obiedzie nie myślała;) na słodko ten makaron? Z jakimiś owocami byłby super, ja w tskich syt wyciagam truskawki z zamrażarki i jest obiad;)


    A pytanie mam inne. Robicie czasem burger y? Takie okrągłe i płaskie, wołowe lub wol-wieprz.? Jak to zrobić żeby się nie rozlatywaly po smażeniu ? Żeby się kleily? Dodaje jajko do środka.
    Podziękowali 1wiesia
  • ja nie dodaję, tylko bardzo długo mieszam z porcją wody, by się zrobiły kleiste jak farsz na kiełbasę i piekę albo grilluję, nie smażę :)
    i koniecznie bułeczki wg przepisu z Moich Wypieków http://www.mojewypieki.com/post/buleczki-hamburgerowe-hamburger-buns tylko my dodajemy wody z łyżką-dwiema śmietanki, bo mleka w domu nie mamy :)
    Podziękowali 1Dorotak
  • Też robię te bułki:D a mięso na suchej patelni smaze, wytapia się ładnie cały tłuszczyk. Tylko się średnio klei. Właśnie. A właściwie to się rozpada czasem, a czasem nie, dziś mi się kruszylo...
  • chyba to mogła byc @Wanda
  • Dziękuję @Dorotak... zjadły rozgotowany makaron z tym kozim serem i dziekowaly że taki super obiad ;)

    A podpowiecie gdzie znajdę przepis na latwe pierniki lub ciasteczka korzenne?

    Dziękuję :)
    Podziękowali 1Dorotak
  • Na pierniki jest chyba nawet kilka na mojewypieki.
    Podziękowali 1wiesia
  • @wiesia jakbya chciała taki przepis na pierniki co w tym tyg trzeba ciasto wstawić a piecze się tydzprzed świętami to daj znac;) generalnie łatwy i nie dużo z nim roboty. Nie więcej niż przy innych ;)
    Podziękowali 1wiesia
  • mam kryzys kulinarny, najchętniej kupiłabym mrożonek na 2 tyg i tylko wyjmowała i podgrzewała. Mam wrażenie, że non stop gotuję i piekę chleby.

    To trochę pokłosie imprez, w ciągu niecałych 2 miesięcy mam 4x urodziny, i 2 x imieniny. Przy czym do niektórych urodzin mam po 2 imprezy.

    Ile bym nie nagotowała to i tak to jest raz dwa pożarte i lodówka znowu pusta. I tylko non stop gotuję i kupuje i gotuję i kupuję i piekę i przygotowuję... Ja nie wiem co to będzie w okresie dojrzewania - chyba 50 litrowy garnek kupię, bo 10 litrowy czasem ledwo daje radę.
    Ogólnie bardzo lubię gotować ale ostatnio mam już dość.
  • ciasto marchewkowe - podrzuci mi ktoś sprawdzony prosty przepis? :) 
  • Dziekuję :) za pomysły co do jabłek też. Zrobiłam krążki jabłkowe w cieście naleśnikowym, jutro będzie ryż z jabłkami. 
  • @Aneczka08, a tolerujecie wszystko czy ktoś ma alergie jakąś? Może na pizzę jutro pójdziecie, chwilowo odetchniesz.

    Ja, mam za to dzis jakąś zacme kuchenna, przypalilam dwa razy pieczarki, wstawilam kawę bez wody, cuudny smród się rozszedl po mieszkaniu. Kolejno rozsypalam full mąki, na blaty, siebie i podłogę.

    Chyba powinnam isc na obiad do baru + kawę, bo dość niebezpiecznie się robi ;).

    A w planach jest pizza :).
    Podziękowali 1AgaMaria
  • My mamy ten problem.ze u nas nikt nie lubi kupnej pizzy.. już z miliona pizzerii probowalismy i niestety
     Wola domowa


    I to jest kłopot. Podchodzi im tajskie ale jest okropnie drogie.wszelkie inne powodują u nas jazdy z brzuchem...
  • @Aneczka08 witaj w klubie.
    u mnie dochodzi jeszcze ciążowa awersja do jedzenia i gotowanie z myślą o diecie małego. Przerasta mnie to. Mam ochotę płakać jak znowu muszę co dzień planować posiłki.. 
    Dzis robię odstępstwo bo naprawde nie wiem co mam mu dawać do jedzenia :( 
    Beda placki ziemniaczane z surówka z marchwi. Zupa była warzywna wiec wyrzut sumienia będzie mniejszy... 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.