Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Papież Franciszek.

1356755

Komentarz

  • Salezy do świetny duszpasterz, biskup i obrońca Kościoła, czy mistyk?... ciężko mi stwierdzić
  • No to kogo masz na mysłi. Tylko proszę nie serwuj mi żadnych duchaczy albo oazowiczów.
  • w sumie ja się na mistykach też nie wyznaję... za prosty na to jestem.
    Nie każdy musi być mistykiem, tyle.
    A Filoteę gorąco polecam - Franciszek nieźle tam daje :)
  •  św Jan od Krzyża stoi na półce ciągle nie ruszony
    A Klarcia Dzieła nie tylko przeczytała, ale przez dłuższy czas formowały jej duszę. :)
  • Do tego aby nawiązać osobistą relację z Jezusem niekoniecznie trzeba by mistykiem - w tradsowskim rozumieniu tego słowa.
  • ale nie każdy kto ma osobistą więź z Chrystusem jest mistykiem
  • @DOetata: ty się tu nie wykręcaj. Napisałeś, że doktor mistyk inie na początek, to ja się pytam co na początek.
  • zresztą jak to w sensownych dyskusjach powinno być: dawać definicje mistyka najpierw. o!
  • @DOetata: ty się tu nie wykręcaj. Napisałeś, że doktor mistyk inie na początek, to ja się pytam co na początek.
    Greg ale jaki masz cel? zostać mistykiem, czy poczytać klasykę świętych?
  • Św.Teresa od Dzieciątka Jezus?
  • a co to nie ma mistyków poza Karmelem?;)
  • a co to nie ma mistyków poza Karmelem?;)
    Najwyraźniej.
  • @DOetata: ty się tu nie wykręcaj. Napisałeś, że doktor mistyk inie na początek, to ja się pytam co na początek.
    Greg ale jaki masz cel? zostać mistykiem, czy poczytać klasykę świętych?
    Poczytać  i poznać mistykę.
  • zresztą mistycy to działka Pro, ja jak już to w hagiografii mam upodobanie
  • Greg: może zacznij od jakieś antologii?
  • edytowano czerwiec 2013
    Antologia mistyków? Daj tytuł
  • na pewno o. M. Zawady OCD jest.
  • zresztą macie w Poznaniu Karmel i nawet chyba wydawnictwo Flos Carmeli...
  • Tak, to sanktuarium św. Józefa. Kiedyś się tam regularnie spowiadałem. Teraz mam niezłego wikarego na parafii.
  • a wiesz, że macie tam kopię naszego cudownego obrazu? :)
  • W kaplicy bocznej, tam gdzie jest też konfesjonał.
  • chyba raczej ten w głównym ołtarzu, ale nie wiem nie byłem tam nigdy
  • w głównym ołtarzu jest św. Józef.
  • @DOEtata: dośc. Offtopujemy na maksa. Dobrej nocy.
  • No o tym Józefie mówię - taki sam jak u nas na Rakowickiej (patrz poniżej)


    http://rakowicka18.pl/swiety-jozef-patron-miasta-krakowa.html
  • myślałem, ze mowa o obrazie NMP. Tak to ten sam Józef.
  • Racje, żeby wrócić przez Józefa do Franciszka cieszy mnie dodanie obowiązkowego wspomnienia św. Józefa do kanonu :)
  • edytowano czerwiec 2013
    > ale też nie chciał aby zniekształcać jego naukę i zniechęcać istniejących katolików do jego Kościoła <

    Dokładnie - lecz nikt chyba bardziej nie zniechęca, jak ci. których określam "tradycjopaci".
    weźmy statystycznie - kto ma większy zasięg i siłę rażenia ?

    katolicy nurtu tradycyjnego i tak egzystującego już tylko prawie w katakumbach, więc niewidoczni dla statystycznego ludzia - coś mniej niż 0,5 %, a "tradycjopaci" to promil promila tej grupy

    czy katolicko-reformowana hierarchia z mediami, seminariami, episkopatami czyli cała reszta 99,5 %  ?
  • @DOetata: ty się tu nie wykręcaj. Napisałeś, że doktor mistyk inie na początek, to ja się pytam co na początek.
    A dlaczego nie?  Jan od Krzyża... a jesteś gotowy porzucić swoje wyobrażenia o Bogu, Kościele, papieżu, soborach, doktrynie, sobie samym? Nic. Nada.

    Ja polecam. Tylko zacznij od Pieśni duchowej.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.