Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co dziś jedliście na obiad?

1247248250252253265

Komentarz

  • A raczej na ogrodzie by coś jeszcze znalazl nie tylko cukinię
  • Rejczel powiedział(a):
    "Warzywa na patelnie" z Biedronki na patelni z Rossmana.
    Lubię te warzywa ,sama nie umiem skomponować zebż było takie smaczne
  • Grochowke
  • @nowa mam wyprobowane te takie z sosem miodowym i posypką słonecznikową. Jest w nich m.in. mloda cukinia i malenkie kolbki kukurydzy. Ten bukiet smakowy jest taki chyba najbardziej roznorodny i kolorowy :)
    Ostatnio na wyjezdzie sprobowalam takie trzy warzywa, tez z Biedrony: rozyczki brokula, kalafiora i malenkie marchewusie. I to tak srednio nam szlo, bo w tym konkretnym bukiecie brokuly sa w formie takich duzych fragmentów i zanim one dojdą to juz by pasowalo wylaczyc, bo sie marchewki i kalafiorki rozpapciają. Mozna ewentualnie powyciagac z torebki te wieksze kawały brokuła i wrzucic je na patelnie jako pierwsze, wtedy bedzie pewnosc, ze cala kompozycja bedzie mniej wiecej tak samo al dente :)
    Maaatko.....jak ja przynudzam :o
  • Dziękuję wcale nie przynudzasz
  •  ;) moze odrobine :)  
  • Wcale to wcale 
    Podziękowali 2Rejczel Rien
  • u nas też cukinia cukinię pogania
    i jest zupa z cukini (w tym roku wychodzi mi naprawde pyszna)
    spagetii z cukinki
    cukinia duszona z czosnkiem
    i risotto z cukinią i boczkiem
    będzie też grilowana a na niedzielę pewnie ciasto czekoladowe :)
    Podziękowali 1kowalka
  • @uJa, dawaj przepisy na zupe, spagetti i risotto.
    Ja robię dobrą zupę, ale może twoja lepsza :)
  • żadna filozofia :) smaże 3 cebule i 2 zabki czosnku na oliwie/masle/oleju na to daje 2 srednie cukinie tez smażę, zalewam wodą i gotuję. Miksuję z solą i pieprzem, ostatnio dałam 2 łyżki śmietany i była jeszcze lepsza. i 2 przeciśniete ząbki czosnku.
    Na stole do posypoania grzanki, starty oscypek i przesmażony boczek.

    spagetti to poprostu pokrojona cukinia w cienkie paski jak makaron i ugotowana 2 minuty w wodzie a sos jak zwykle


    osobiście uważam że nic tak dobrze nie komponuje się z cukinią jak boczek :)

    Podziękowali 1kowalka
  • @nowa , chodź no tu... cukinia na tapecie :smiley: 
  • Moi na cukinie się patrzyć nie mogą nie mówiąc o jedzeniu tego,
  • Ale zaglądam cały czas 
    Podziękowali 1madzikg
  • edytowano lipca 2018
    @uja, ja Ci powiem, że mnie się boczek z WSZYSTKIM dobrze komponuje... I na tę zupę to bym się skusiła, tylko ja okrutnie czosnku z kolei nie lubię. A bez czosnku, to juz nie będzie TO, prawda?
  • He he...
    A ja sobie dzis znów ziemniaczków ugotuję
    :)
    One są PRZEPYSZNE!

    Wybieram takie malenkie i skrobię.
    Jak dla mnie poezja smaku.
    Z maselkiem
    Z koperkiem
    Albo ze zsiadłym mlekiem
    Podziękowali 2In Spe Leli
  • Rien powiedział(a):
    @uja, ja Ci powiem, że mnie się boczek z WSZYSTKIM dobrze komponuje... I na tę zupę to bym się skusiła, tylko ja okrutnie czosnku z kolei nie lubię. A bez czosnku, to juz nie będzie TO, prawda?
    myslę ze będzie ok, dodaj tylko wtedy może bazylie i tą śmietanę :)
    Podziękowali 1Rien
  • a noi placki cukiniowe tez były :) mniam chyba dziś zrobię
    Podziękowali 1madzikg
  • uJa powiedział(a):
    Rien powiedział(a):
    @uja, ja Ci powiem, że mnie się boczek z WSZYSTKIM dobrze komponuje... I na tę zupę to bym się skusiła, tylko ja okrutnie czosnku z kolei nie lubię. A bez czosnku, to juz nie będzie TO, prawda?
    myslę ze będzie ok, dodaj tylko wtedy może bazylie i tą śmietanę :)
    @Rien albo inaczej-bez bazylii i śmietany ale za to z papryką w proszku.Trochę ostrej,trochę słodkiej.
    Podziękowali 1Rien
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    He he...
    A ja sobie dzis znów ziemniaczków ugotuję
    :)
    One są PRZEPYSZNE!

    Wybieram takie malenkie i skrobię.
    Jak dla mnie poezja smaku.
    Z maselkiem
    Z koperkiem
    Albo ze zsiadłym mlekiem
    @Małgorzata32 proszę ,powiedz, że chociaż mleko nie od "prawdziwej krowy",bo się ślinić zaczęłam znacznie.
  • uJa powiedział(a):
    a noi placki cukiniowe tez były :) mniam chyba dziś zrobię
    Jak robisz placki?
    Podziękowali 1Rien
  • Scieram na duzych oczkach cukinie, sole i zostaiam na chwilę odciskam nadmiar wody i dodaje jajlo mąke cebulę i czaswm ze 2-3 starte na drobno ziemniaki. Sol pieprz i czosnek jako przyprawy.
    Podziękowali 1kika0
  • @uJa, zupa jak moja. Placki tyz tak robie.
    Boczek lubię bardzo, ale ostatnio same smierdzace byly, blee. Nie mam pomyslu, jak trafic na dobry.
  • Dobry boczek nie moze byc "malowany" bejcą to znaczy rudy na dachu, fajnie jak nie jest fest tlusty tylko ladnie mięsny, no taki w sam raz.
  • edytowano lipca 2018
    Zupę chłodnik z papierowek uwielbiam. Babcia moja robiła że smażonymi ziemniakami:)
  • @aga---p przeczytałam, że robisz chłodnik z parówek i zdumiałam się nad ludzką pomysłowością.
    Podziękowali 2aga---p Katia
  • edytowano lipca 2018
    Ziemniaki babcia normalnie gotowała posolone i podsmażała na maśle i to do talerza z zimnym chłodnikiem. Zimna słodka zupa i słone ciepłe ziemniaki. Ja to uwielbiam
  • pierwsze słyszę o takim daniu
    (a papierówek mam dość od tygodnia przerabiam tony spadów :D a tylko z jednego małego drzewka ) a mogłam zupę zrobić no !
  • Nie mam dzis pomysłu na obiad.


  • edytowano lipca 2018
    Małgorzata32 powiedział(a):
    Nie mam dzis pomysłu na obiad.


    Małgorzata32 a masz czas czy na szybko?
    Jedno danie czy muszą być dwa?
    Musi być mięsnie?
    Zupa czy drugie?
    Tak na szybko wrzuciłabym młode ziemniaczki i warzywa na blachę,z ogórków zrobiłabym mizerię (u mnie koniecznie dwie wersje na słono z octem,cebulka i pieprzem i na słodko z cukrem i sokiem z cytryny).

    Sama mam dziś luz, siedziałam wczoraj w nocy ruskie lepiłam,bo mi biały ser zalegał.
  • Naleśniki z jabłkami.....o jaaaaa
    Ale bym zjadła....
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.