Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Żółtko i manna (niemowlę) - pilne

167891012»

Komentarz

  • Ciekawy temat... Ja tak tylko od siebie dorzucę, bo moje Dziewczynki niestety na mm, że zamiana jednej porcji mm na jakąś kaszkę na mm jest kiepskim pomysłem. Bo to i tak ciągle jest mm. Tyle że w innej postaci. Czyli zamienił stryjek siekierkę na kijek. Nie będę się wymądrzać nad wyższością kaszy jaglanej nad manną, tylko jeśli dieta dziecka ma być rzeczywiście dobrze skomponowana i różnorodna to dla mnie podawanie wszelkiego rodzaju bobovit i tych innych jest nie na miejscu. No chyba że ktoś mm chce traktować tak jak pierś - na każdy posiłek... Czy to zdrowe... Każdy ma swój rozum, niech oceni. 
    My wprowadzaliśmy inne jedzenie od 4,5 mies. Zaczęliśmy od warzyw i owoców - stopniowo rzecz jasna. A "budyń" jaglany z musem owocowym stał się deserkiem U i K (na początku blendowane wszystko razem, potem już tylko owocki). 
    Co do jajka - jakoś nie widzę powodu, aby dziecko, które dostaje wszystkie składniki w warzywach jakoś bardzo tego jaja potrzebowało - zwłaszcza, że może uczulać. Osobiście czekałam do roku na próbę "żółtkową". A kobietki żyją, rozwijają się i mają się dobrze bez żółtego jajeczka.
  • A co sądzicie o pęczaku? Ma to jakąś wartość, bo ostatnio mi zasmakowało..?
  • Podałam małemu (właśnie skończył 5 miesięcy) kaszę gryczaną (z humany). Ale mu smakowało. Dziękuję za inspirację!
  • kurcze co za watek dlugi... ja wlasnie Tosi wycofalam gluten i mieso., zoltko tez wstrzymalam.. ona zre wszystko co dostanie a potem zle znosi..
    surowych owocow tez nie je... gruszka jej nie szkodzila na brzuch ale na buzi , mysle ze kontaktowo...

    o mannej na codzien, jako posilek to tosia moze zapomniec bo jest tlusta...na piersi sie tak utuczyla... ale wprowadzalam jej jako gluten pol lyzeczki ugotowanej na wodzie na 100 g.. w dodatku nie codziennie..

    od czasu wprowadzania pokarmow stalych... a wlasciwie owocow... bo na czystych warzywach bylo ok...Tosia przestala mi noce ciagiem po 10-12 godzin przesypiac... co mnie wkurza.o.  z Fa nie bylo takich problemow...
  • Mysmy wprowadzili kasze gryczana niepaloną - tylko jeden grymasi, ze woli paloną, ale poprzednio dla jednego palona byla zupelnie niejadalna ;)
  • Ja mieszam. Bo niepalona dla mnie niejadalna.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.