Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tradycyjne ciasta Bożonarodzeniowe

1457910

Komentarz

  • @mamaw tam tylko suchy mak idzie do bezy i kokos.
    Podziękowali 1mamaw
  • Ale z tym sokiem w owocowym tiramisu, to co robić?
  • @Elunia i @Ojejuju super przepisy. Dziękuję!
  • Gdzie kupujecie te ciastka speculatius? W Lidlu,Biedronka  będą?
  • Ja ostatnio jeżdżę do sellgrosa. Wydaję na tydzień 500 -600 zł i robię tam zakupy na tydzień właśnie. Ciastka też tam kupuję. Lubię je.
  • Przeszukałem cały Lidl, a były przy kasie. Dzięki. Kupiłam i jutro torcik urodzinowy z nich zrobię.
  • Podpowiedzcie, co można wcześniej z ciast przygotowac?
    Będę robiła dzis makowiec i kończymy pierniczki. 
    Mam czas do tego czwartku :)
  • Keks się dobrze mrozi. 
    Podziękowali 1MonikaN
  • edytowano grudzień 2019
    @Elunia, gwiazdę chcialam zawsze zrobić. Makowiec i gwiazda, to chyba za duzo drożdżówek.

    A wytrawne cos? @Elunia? Bigos dzis zawekujemy. Pierogi zamrożone. 
    Ryba wiadomo na świeżo.
  • edytowano grudzień 2019
    Ryba po grecku do zamrozenia? 
    Paszteciki i całej reszty włącznie ze sledziami nie jemy ;).
    Mięso, jeszcze nie wybraliśmy co chcemy zjeść w Święta mięsnego.
  • Tarta! Ostatnio fajna zrobiłam ze szpinakiem i łososiem wędzonym, na wierzch zalewa z duża ilością parmezanu. Mozna mrozić. Zeby było bardziej uroczyście mozna w małych foremkach (moze w takich muffinowych?) zrobić.
  • ale sie ucieszylam bo wlasnie chcialam dopytać czy seromak można zamrozić  i czy będzie smakował dobrze taki odmrożony...ale widzę, że bez problemu. Tylko chciałabym zrobic grubą polewę po odmrożeniu bo będę robic  do innego ciasta juz na świeżo ...czy bedzie ok? 

  • Drugi dzień robiłam podchody do tego miodownika. I nie mam kiedy dziada zrobić... Byle do piątku xD 
  • A ma ktoś przepis idealny na makowiec? Pierwszy raz będę robić.
  • Torcik tiramisu wyszedł bardzo dobry.

    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Makowiec tez robię z moich wypieków. W tym roku cgce do masy makowej dodać owoce i bakalie odsączone z nalewki bożonarodzeniowej. Bo wyrzucić szkoda. Ciekawam efekktu.
  • U nas kazdy jest fanem innego ciasta. Z okazji świąt raczej proste, tradycyjne preferujemy- sernik, makowiec, szarlotka, piernik, keks, orzechowiec... Makowiec to mus, bo ja sobie nie odmówię ;). I jakies jeszcze jedno tylko zrobię. Może ten sernik ze śliwkami?
  • Dorotak powiedział(a):
    jan_u powiedział(a):
    U nas doszliśmy do wniosku, że świętujemy urodziny PANA Jezusa więc musi być tort  ;-) 
    Bardzo dobrze! Od kilku lat robię tort świąteczny. Tylko nie pakuj się w ilość świeczek adekwatna do wieku ;) ;) ;) 

    Trzeba wyciąć szklanką środek i wstawić świecę Caritas. Chyba jest na nie stosowna liczba? ;)
    Podziękowali 1Dorotak
  • @MonikaN, gdzie znajde Twoj przepis na tiramisu. Moze ktos zalinkowac?
    U nas jak co roku prezenty robione wlasnorecznie i Helenka chce dla taty zrobic. 

  • 120 strona i mniej i bardziej banalne problemy kuchenne. 
    Latwo mi było znaleźć, pamiętałam kiedy robiłam :).
    Podziękowali 1Monira
  • Zrobiłam blaty na miodownika. Jeszcze machnę chyba dziś kruche ciasteczka z witrazykiem dla Z na piątek.


    Robiłam dziś w przedszkolu zajęcia z dekorowania pierników. Robiliśmy piernikowe choinki (6 kwiatków w różnych wielkościach ułożone w piramidkę). Teraz Józek mnie męczy, żeby w domu zrobić jeszcze chatkę piernikowa... Może jutro przed spotkaniem opłatkowym zrobię ciasto, reszta zajmą się dzieci...
  • Makowiec moje wypieki- 3 rulony wychodzą ..idealny pyszny i łatwy .. mi wprawdzie ciężko szedł ale ze mną coś w lewo ostatnio - ani pierniki ani lukier..zamykam powoli warsztat kulinarny .. na jakiś czas co najmniej 
  • Odkryłam przypadkiem kopalnie przepisów:
    http://www.wielodzietni.net/viewtopic.php?f=29&t=49&start=0
    Czy to stara wersja wielodzietnych?
  • Myślicie, że domowy dżem wiśnia malina będzie pasował do miodownika na jedną warstwę, czy lepiej dać powidła śliwkowe zwykle?
  • @ola_g, moja teściowa mrozi makowiec, jest potem nadal bardzo dobry. Tylko, bez lukru. 
    Ja tez mroze z powodzeniem.
    Podziękowali 1Kasik
  • Ja też mroze makowiec. Nie dalej jak tydzień temu jedliśmy zamrożony w Wielkanoc....
  • A makowiec robimy ten co linkował @MAFJa, od razu z 3 porcji, czyli 9 makowców. 3 rozdaje koleżanka nie pieczacym, a reszta na stół i do zamrożenia właśnie. Mrożony w połówkach. Rozmrożony jest super!
  • @ola_g, widziałam w necie te bułeczki choinki, śliczne! Dlugo schodzi na nie? Może bym dzieciom zleciła jutro, tak na podwieczorek bysmy zrobili.
  • Też je zapisałam i zrobimy. Dzięki za inspirację. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.