Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Homeschoolersi są the best!

1262729313241

Komentarz

  • :shocked:

    Musisz byc, Katarzyno, niezłym pedagogiem. W pół roku takie efekty, fiu fiuuu....!
    Super!
  • Katarzyna jest potworem-zamordystą, sama widziałam :bigsmile:

    Pójdę do niej na korki z homeschoolingu.
  • Chyba nam zaraz nastapi nalot Jugentamtu na mieszkanie: maz nielegalnie uczy dziecko w domu (a ja mam radoche, jak slucham ich rozmow :crazy:)
    Najpierw ogladali bajki po angielsku, pozniej czytali o bakteriach (tatusiu, a rybosomy nie sa grozne? :tooth:), teraz licza. On to ma cierpliwosc :gq:
  • Przepraszam Was, wiem, że to było wyżej w wątku, ale dokopać się nie mogę. Opinię wydaje poradnia psych-ped odpowiednia do zamieszkania, zameldowania czy mogę pójść do dowolnej "prywatnie"? Nie znam się na tych przybytkach.
  • Acha. To nieźle w sumie.
  • Jesteśmy po egzaminach sprawdzających nasze dzieci na półrocze-nie jest żle. Pisze tutaj szczególnie o W. , którego problemy się trzymają. Czeka nas cały czas praca, ale walczymy i znowu możemy przejść do trybu "wolnościowego"-uczenia się swobodnego, bez czasowego stresu.
    Na dodatek dzieci się chwali(nagle), ze ładnie współpracują w grupach klasowych-słowem integrują się.Zwariować można!!!
    Jeszcze jedna sprawa, która już mnie zadowala- ciszę się każdą ocena synów, bo wiem ile mamy jeszcze do zrobienia- dla nas, nie dla oceny.Tyle.
  • @Arletta - miło czytać :bigsmile:
    Myśmy się zdecydowali na egzaminy na koniec roku - jak dla mnie, jeden stres mniej. A mój pierworodny, który jeszcze na początku roku szkolnego wpadał w histerię na myśl o spotkaniu z kolegami na okoliczność uroczystej inauguracji, odzyskał równowagę emocjonalną, tęskni za kolegami i chętnie się z nimi spotyka. Ogólnie, ED bardzo mu służy na stabilność emocjonalną. A młodszemu służy na systematyczność i postępy w nauce.
  • @Wanda - średni, to ten młodszy :bigsmile: Bo najmłodszy, to szkoły nigdy nie próbował, bo dopiero zaczął zerówkę i od razu w domu, to i porównania nie mam, co by było, jak by do szkoły chodził.
  • No to na te zajęcia też się zapiszcie, potem po zajęciach hurtem łatwo pójść jeszcze na chwilę do domu, albo w weekend. My mamy życie towarzyskie dość bujne, i sporo kolegów F. jest pozaprzedszkolnych.
  • [cite] Wanda:[/cite]A co z tęsknotą za kolegami? Jak sobie dajecie radę z organizowaniem życia towarzyskiego swoim homeschoolingowym dzieciom i czy w ogóle jest to dla Was ważna sprawa? Szczerze powiedziawszy to mi najbardziej brakuje ... dużej przerwy, w czasie której Jacek (gdyby chodził do szkoły) mógłby pograć z kolegami w piłkę, pobiegać. Nie będę posyłać go do szkoły ze względu na przerwę, ale problem ograniczonego życia towarzyskiego istnieje.

    Głównie ze względu na fakt, że potencjalni koledzy mojego syna - ci mieszkający w okolicy - po szkole jeżdżą jeszcze na rozmaite zajęcia dodatkowe i po prostu nie ma kiedy się z nimi umówić! Pozostaje jedynie weekend i ferie.
    Harcerstwo. Znajomi też mają sporo dzieci.
  • My nie mieliśmy problemu ze znajomościami naszych dzieci. Koledzy z klasy kontaktu nie utrzymywali, bo nie mieszkamy blisko szkoły. Znają chłopców z bywania w szkole. Naszym to wystarcza, bo spotykają się z różnymi dziećmi podczas zajęć pozaszkolnych, do tego dzieci znajomych- których nazywają przyjaciółmi i wspólnota. Wystarczy zdecydowanie. Nie domagają się, nie narzekają. Do tego własne towarzystwo.
    Jeszcze jedna refleksja- nasze dzieci za siebie nigdy się nie modliły, każdy patrzył na czubek własnego nosa.Od tego czasu, jak znaleźliśmy się w ED modlą się jedno za drugie. Znają, bo widzą problemy swoje, innych i modlą się za trudności brata,siostry.
  • @Maciejka namiary na ED Niemcy
    Moze wejdz na edukację domową na facebooku i tam podpytaj. Ja pytałem ale osoba ktora ma namiar na tę osobe nie wie czy sobie tamta udostepnienia danych zyczy... Podobno sie tam udziela, a na 100% udzielają sie ci co ją znają.
  • Wiem, powinnam (!) to wiedzieć, ale się pogubiłam..: Czy 5-latek jest objęty obowiązkiem zerówkowym już w tym roku szk., czy dopiero będzie w kolejnym?
    W przedszkolu twierdzą, że obowiazek JUŻ jest, a szkoła z ed - że nawet w przyszłym daje się rodzicom wybór....:bn:
    Chodzi mi o rocznik 2007.
    I jeszcze zapytam: czy w przypadku zmiany przedszkola/szkoły należy rejonowe jakoś poinformować, oświadczenia donieść...?

    edit: zmieniłam dane szk., zeby sie nikt nie czepiał...
  • U nas szkołę rejonową powiadamia szkoła, do której jesteśmy zapisani - wysyła im pismo.
  • Arletta, możesz mi napisać, w jakiej formie odbył się u Was egzamin? o co pytali, co dziecko musiało zrobić? jeśli inni będa chcieli opisać swoje egzaminy, będę wdzięczna. tak z ciekawości pytam,:bigsmile:
  • U nas egzamin (kl. I) trwał 45 min. M. dostał do wyboru tekst do przeczytania (z książki-czytanki wchodzącej w zakres pakietu, wybranego przez szkołę); wylosował 3 obrazki (rakieta, sowa, ser), z tymi wyrazami miał ułożyć zdania, podzielić na głoski i na sylaby. Coś tam do napisania (dom, kot), coś z matematyki (liczenie do 7). Powiedział, że łatwe było. Tatuś mógł być obecny na egzaminie. Dodatkowo miał egzamin z katechezy, tu był sam na sam z bratem - 20 min.
    M. był bardzo zadowolony, powiedział, że takie egzaminy, to może częściej zdawać. Chyba najbardziej stresowałam się ja...
    Wyniki otrzymamy po feriach, to się przekonamy, jak mu poszło.
  • Starszy II klasa:
    - parę szczegółowych sprawdzianów z matematyki: zegary,cyfry rzymskie, dodawanie do 30
    -egzamin z matematyki na I semestr
    - j. polski- pisanie ze słuchu, ortografia, czytanie, gramatyka-części, rozwijanie zdań, mowy, l.poj/l.mn.,rodzaje męski, żeński i nijaki, odpowiadanie na pytania na podst. tekstu
    pierwszoklasista:

    - dodawanie , odejmowanie do 10, kierunki lewo , prawo
    - polski, pisanie na pytania na podstawie krótkiego tekstu, samogłoski, sylaby, podpisywanie obrazków.
    -j.angielski po 3 rozdziału książki Adventure
    - religia-pogadanka i test wyboru
    Niestety na sprawdzianach nie byłam. Bogu dzięki chłopcy sprawdzani byli przez nauczycieli prowadzących- nie wiem, jak będzie na koniec roku.
  • Mam problem.
    Obecnie edukuję Małgosię w domu na poziomie zerówki.
    Biorę się powoli za załatwianie sprawy do pierwszej klasy podstawówki.
    Zerówka jest u nas w przedszkolu.
    Zadzwoniłam do poradni, żeby zapisać ją na badanie, a pani mi odpowiedziała, że opinia, która była wystawiona rok temu jest aktualna.
    Trochę nie chce mi się w to wierzyć.
    Jak to jest - czy powinna mieć teraz drugie badanie i drugą opinię?
  • Według mnie tak.
  • Jak z zerówki do szkoły to jeszcze raz poradnia i jeszcze raz zgi=oda dyrektora nawet jak w tej samej szkole... zdaje sie ważne 1-6
  • Opinia na podstawie bad. psych. jest wazna 2 lata (nie powinno sie robic badań częściej, bo dzieci mogą pamiętać częśc zadań i wynik nie jest miarodajny:wink:). Bad. ped. powinno byc powtórzone (ale nie musi..), tyle, że umiejetności na pewno po roku są na zupełnie innym poziomie! Przy zmianie placówki będzie więc konieczne.

    edit. lit.
  • Taw, Sawiccy mają zerówkę?
  • Mają też przedszole. My zapisaliśmy Romana wcześniej do zerówki bo wtedy już dostają subwencję, a na przedszkole nie dostawali, a skoro Roman i tak w domu to nie było znaczenia.
  • [cite] Namorowa:[/cite]Mają :)
    Kurna. Ciebie się nikt nie pytał. Ban.
  • Oki.
    Kombinujemy jak koń pod górę, chyba wątek nowy założę...
  • [cite] Taw:[/cite]
    [cite] Namorowa:[/cite]Mają :)
    Kurna. Ciebie się nikt nie pytał. Ban.

    Phi, chyba banan.

    Czuję się osobiście urażona zaraz ktoś z TWA zablokuje Ci stronę.
  • przerasta mnie wizja załatwiania formalności...:confused::cry:
  • hehe chyba mieszkanie... ja się nikogo nie boję
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.