Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Homeschoolersi są the best!

1272830323341

Komentarz

  • He he wygrałam :D
  • [cite] Agnieszka3:[/cite]Czy ktoś mnie oświeci o Sawickich?

    A jakbyś chciała pogadać to ja zapraszam na kawę i ciastko (jak przyniesiesz;) )
  • @Namorowa - gratuluję wygranej. Po nagrodę zgłoś się osobiście :wink:
  • [cite] Katarzyna:[/cite]@Namorowa - gratuluję wygranej. Po nagrodę zgłoś się osobiście :wink:

    Zgłoszę się w lipcu :bigsmile:
  • Może kogoś zainteresuje: Education City

    Poleciły mi osoby uczące w domu. Spróbujemy parę dni za free, jak nam się spodoba, wykupię na rok. Niestety kosztuje. :confused:

    Głównie polecam ze względu na język angielski oczywiście, a przy okazji można i matematyki trochę złapać:bigsmile:
  • Agnieszko z Gdańska jestem dlatego zapraszam :)
    Jesteśmy u Sawickich drugi rok
    Jak masz ochotę to pisz na priv :)
  • Wirtualne kontakty psia mać. Ustalcie termin, spotkajcie się, a nie tylko priv i priv.
    Możemy też całorodzinnie, ale w tygodniu to tylko wieczorem, więc trudno.
  • Znalazłam takie coś:
    Charlotte Mason
    Na pierwszy rzut oka wydaje się ciekawe - koncepcja wychowania i ED. Na górze strony link do wersji we współczesnym angielskim. NIestety nie wiem, czy to jest do zdobycia po polsku.
  • Ja mam już umówione. Na 1 marca.
  • Wiem, ze to było....czy będąc w szkole już w systemie ED musimy składać papiery jeszcze raz, by w nowym roku szkolnym uczyć się w domu?
  • A poradnia psych.-pedag. co roku?
  • Ja też się zastanawiam, co z moją małą, która jest w zerówce w szkole zapisana.

    Dzwonić do dyrektora, czy uważa, że coś trzeba robić, tzn. nowe podanie, nowy papier z poradni, może coś jeszcze?
    Jeśli chcę, żeby córka była znów w zerówce, to może nie trzeba iść do poradni, bo po co, skoro nie pójdzie o poziom wyżej, do pierwszej klasy?:confused:
  • podbijam
  • Arletto - podobno opinia z poradni jest ważna dłużej niż rok.
    U mnie nie byli pewni więc dyrektor szkoły zadzwonił do dyrektorki poradni i się dogadali
  • [cite] AB:[/cite]i twierdza, ze niwe musze miec opinii do maja, ale zgode dyr.szkoły, a opinie moge miec pozniej. Prawda to?
    Na pewno nie z punktu widzenia prawa. Ale jeśli tak chcą...
  • Zgodnie z prawem dyrektor musi dostać zestaw dokumentów żeby wydać zezwolenie.
  • Część postów mi umyka i nie znam Twojej sytuacji, ale jak do poradni wparujesz z tym to ci nikt nie podskoczy:
    Rozporządzenie o poradniach
    Ustawa o systemie oświaty
  • Nie mam pojęcia jak to się odbywa w przypadku dzieci niedowidzących.
    W sumie do oceny rozwoju potrzebny pewnie ktoś kto się na tym zna, ale z drugiej strony przecież któryś z pracowników PPP musiał mieć przynajmniej na studiach tyflopedagogikę nie?
    Czekaj, czekaj. Taw powinien coś wiedzieć.
  • Odbywa się tak samo a może jeszcze łatwiej. Stasiu chodzi do pierwszej klasy u Sawickich.
    młody jest leworeczny i niedowidzi wiec nie zbada go zespół odp. za jego przedszkole, tylko "specjalny" zespół od niedowidzacych dzieci
    u nich sa problemy z terminami...
    niech Tobie to dadzą na piśmie i podpiszą. Na moje oko to lipna gadka. Stasiek był co prawda prywatnie ale w zwykłej poradni psychologicznej.

    Jeżeli chodzi o ED to nawet śmiesznie wyszło bo babki (jeszcze wcześniej w pewnej szkole) mówiły czemu chcą ED że socjalizacja itp. a wtedy mama, po wielu argumentach, że Stasiu jest niewidomy i że i tak będą uczyc w domu. No to wtedy się zgodziły... hehe śmiesznie bo tak jakby niewidomy to już nie musiał z dobrodziejstwa socjalizacji korzystać. Dlatego z tą socjalizacją to też lipa.

    AB napisz do mnie albo zadzwoń (dane masz na sklepie) to dam Tobie namiary na mamę niewidomego siedmiolatka z ED.
  • To teraz ja prosze o pomoc.Chcielibyśmy zacząć ED z naszą najstarszą córką rocznik 2006.Z tego co doczytałam 5-latki maja obowiązek przedszkolny.Czy zacząc to załatwiać od rozmowy z dyrektorem przedszkola czy najpierw poradnia psychologiczna?Wiem że nie mam na to duzo czasu.Ale na co powinnam sie nastawić ? Nasza córka bardzo chce isc do przedszkola argument -do dzieci ,dlatego ostateczna decyzje podejmiemy po wakacjach ale wolałabym miec załatwione wszystko co potrzebne do ED.
    Pomóżcie doświadczeni ED-eowcy :whorship:
  • Przede wszystkim zaświadczenie z poradni pp.
    Po co rozmowa z dyrektorem? Do dyrektora idziesz i składasz wniosek z załączonym zaświadczeniem. Z dyr. nie dyskutujesz, ani sie go nie radzisz, bo po co?
  • Ale jak rocznik 2006 to już chyba w zeszłym roku powinna obowiązkowo do zerówki
  • "Własnie sobie zdałam sprawe z głupoty mych słów":bigsmile:
    Oczywiście córka to rocznik 2007 :shamed:
    Dopiero trójka dzieci a juz mi się myli :wink:
  • W poradni muszę wyjaśnić po co mi to zaświadczenie jak sie do tej rozmowy przygotować zwłaszcza że moje dziecko na pytanie czy chce do przedszkola odpowie że TAK .
  • Z tego co wiem to nic nie musisz wyjaśniać.
    Prosisz tylko o wydanie opinii, myślę, że możesz powiedzieć, że potrzebne Ci to do ED, ale absolutnie nie musisz tłumaczyć, dlaczego podejmujesz taką decyzję.
    To, że dziecko chce iść do przedszkola o niczym nie świadczy - to Ty decydujesz, nie dziecko :wink:
    Ja bym wcześniej porozmawiała z dyr. żeby wybadać, czy się zgodzi, a jeśli nie to szukałabym innego.
  • Kurka ludzie, dlaczego Wy się tak męczycie - jest sporo szkół przyjaznych, bezproblemowych, nie dyskutują, zgadzają się i już...
    Na egzaminy trzeba dotrzeć raz, lub dwa w roku - szkoła nie musi być na tym samym osiedlu przecież...
  • Też o tym myśle ale czy pięciolatek tez bedzie musiał sie stawic na jakis egzamin i z czego ?:shocked:
    I poproszę od razu tych którzy są zorientowani o adresy szkół przyjaznych ED w mazowieckim.Mieszkamy 100 km od Warszawy, 80 km od Lublina.
    :gf: A może ktos jest z Radomia i też cos wie bo tam mamy najbliżej:bigsmile:
  • [cite] Agnieszka3:[/cite]Właśnie ze szkoły M dyrektor mnie zapewnia, że
    - w zerówkach nie można ED przeprowadzić
    - NA JAKIEJ podstawie chcę się ubiegac o to (czy dziecko jest chore)

    Boższe.....

    :(
    Właśnie nasza Małgosia teraz jest objęta ED na poziomie zerówki :wink:
    Na jakiej podstawie? Daj dyrektorowi ustawę - może biedak nie czytał :wink:

    Też o tym myśle ale czy pięciolatek tez bedzie musiał sie stawic na jakis egzamin i z czego ?
    Po zerówce nie ma żadnych egzaminów.
    Ja na razie nie mam problemu z dyrekcją.
    Dyrektorka przedszkola w zeszłym roku zgodziła się na ED w zerówce Małgosi, w tym roku dyr. szkoły podstawowej też się zgodził i powiedział, że liczy na owocną współpracę.
    Oczywiście musiałam wysłuchać tych wszystkich tekstów o uspołecznieniu itd. Pan dyrektor np. powiedział, że ucząc dziecko w domu nie zapewnię mu udziału w sportowych grach zespołowych, a przecież to też takie ważne :wink:

    Swoją drogą jeszcze się nie zastanawiałam nad tym, co mi zaproponował - udział w wybranych zajęciach pozalekcyjnych, dyskotekach, wycieczkach.Dał też do zrozumienia, że skoro Małgosia będzie przypisana do konkretnej klasy to oczywiste jest, że będzie obecna np. rozpoczęciu i zakończeniu roku szkolnego.
    Czy Wasze dzieci maja jakiś kontakt ze szkołą w tym zakresie?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.