Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ełrowybióry za pasem a tu żadnego aktywnego wywłąta politycznego?

15678911»

Komentarz

  • @Elunia jakbym mogła też bym na Lilę głosowała. nie każdy mógł. Dużo osób glosuje na kogoś kogo zna i ceni. Wtedy nie liczy się partia, program ale osoba.
  • A poza wszystkim co mają wspólnego prywatne opinie polityka z programem partii? Czy w programie Knp jest delegalizacja olimpiad i zakaz wychodzenia z domu dla niepełnosprawnych?
  • osmiele sie twierdzic ze prywatne opinie moga miec cos wspolnego z polityka uprawiana przez polityka,szczegolnie szefa partii, tak wyrazistej osoby
  • @Elunia JKM jest przeciwny aborcji. Religii w szkole sama nie popieram więc to by znaczenia dla mnie nie miało. Nie uważam że dyskryminuje niepełnosprawnych jak mu się przypisuje a to że jest zdania że kobiety nie powinny mieć prawa głosu w wyborach jest jakimś drobnym dziwactwem dla mnie. Nie podoba mi się co mówi o Jaruzelskim i o Przemyku ale on nigdy nie przejawiał jakiejś polityki historycznej i poza wnioskiem o lustrację ze wszech miar słusznym ma wiele kontrowersyjnych poglądów w temacie.
    Nie widzę w programie NP żeby był tam punkt o pozbawianiu kobiet praw wyborczych. W wielu punktach się z tą partią zgadzam a te w których się nie zgadzam nie są dla mnie najważniejsze. Szczerze powiedziawszy wolałabym JOW bo wtedy głosować moglabym na osobę a nie na partię i wolalabym żeby próg wyborczy partii nie miał znaczenia przy wyborze konkretnego człowieka. Choć to już nie ma wiele wspólnego z JOW. Póki co czas pokaże czy poprę jeszcze kiedyś partię JKM.
  • @Elunia ;Dzieci nie mogą po sobie używać książek albo odsprzedawać bo albo to są wypełnianki albo nauczyciel zmienił podręcznik lub idzie nowa podstawa programowa. Jeżeli policzysz, że dziecko w edukacji jest średnio 13 lat, a rodzic rocznie płaci za podręczniki średnio 300-400 złotych, to na koniec wychodzi niezła sumka

    Właśnie o to chodzi! Cały ten projekt to jedna wielka pokazówa koalicji rządzącej mająca na celu podniesienie ich notowań przed wyborami. Gdyby wprowadzono np. zasadę, że szkoła ustala jakiś zestaw podręczników albo przynajmniej jeden nauczyciel, tak żeby jak za moich czasów nie tak znów odległych można było odkupić stare podręczniki. Ale nie, jest wielka akcja "za darmo". Tylko za chwilę okaże się, że na to "za darmo" nie ma funduszy! Może kolejny rząd będzie musiał sobie ze skutkami rozdawnictwa radzić.

    Pytanie: PO CO wszyscy w Sejmie nagle od prawa to poparli poza 3 osobami? Odpowiedź jest jasna - chcą zapunktować u socjalnie nastawionych wyborców, bo ludzie kochają, jak się im coś "daje za darmo".
  • "Janusz Korwin-Mikke przyznaje jednak, że odpowiedzialność za
    sytuację na Ukrainie ponosi Władimir Putin. - To, że jest dziś tyle
    cierpienia na Ukrainie, jest winą pana Putina."

    Cytaty mają to do siebie, że w zależności od tego ile utniemy, może się trochę lub bardzo zmienić sens.
  • Tylko że nie chodzi o Putina dbającego o interesy Rosji, a takiego Putina który dbałby o interesy Polski jak ten obecny dba o rosyjskie.
  • A taki Aleksander Wielki? A Juliusz Cezar? Genialni wodzowie, świetni władcy, ale jako ludzie już dość kontrowersyjni. Zdolność do rządzenia nie łączy się z człowieczeństwem. Dlatego tak wielu przeciwników mają rządy silnej ręki. Niestety to co dobre dla kraju często nie jest zbyt dobre dla sporej części mieszkańców.
  • Trochę się źle wyraziłem.
    To są dwie niezależne cechy. Idealnie by było jakby się łączyły i takich polityków sobie życzmy.
    Dla kraju jednak ważna jest przede wszystkim zdolność zarządzania nim. Chyba nikt by nie chciał wybrać kogoś kto jest wspaniałym człowiekiem, a pozostawi kraj w ruinie ze względu na brak kompetencji.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.