Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ełrowybióry za pasem a tu żadnego aktywnego wywłąta politycznego?

2456711

Komentarz

  • @LacertaVerdis

    Demokracja definiuje "wolę ludu" jako Absolut. Czyli neguje Boga jako Absolut. zatem przeczy pierwszemu przykazaniu.
  • no wlasnie latarnik troche pokazuje jaki sens ma wczytywanie sie w zyciorysy poszczegolnych poslow...cale partie tak samo... tez nie jestem entuzjastka tych wyborow ale ide i gglosuje na pis bo poslowie z tego ugrupowania sa aktywni w kwestiach obrony zycia itp. swiatopogladowych.. moze wplywu parlament UE nie ma na nasze ustawy bezposrednio, ale narzedzie do forsowania roznych swiatopogladowych kwiatkow to jest... i to ma wplyw na ludzi potem czy chcemy czy nie..
  • Nie mogąc głosować w konsulacie, nie głosuję na brytyjskich kandydatów, jedyna partia do zaakceptowania, to byłby UKIP, ale to jest partia gospodarczo lekko socjalistyczna, moralnie mocno liberalna. Ale Faraga lubię czasem posłuchac.
  • @Berenika ; - nie mogłem się powstrzymać:

     

    image

    Gowin to taka opozycja, jak frakcja Gierka w stosunku do frakcji Gomółki ;)

  • Tymczasem i tak nie widzę lepszej opcji.
  • z innej beczki-T.Adamek i jego "Zbyszek, Zbyszek i ja, ja i Zbyszek, Zbyszek mówił, kazał mi..."
    troszkę śmieszne
  • edytowano maj 2014
    Św. Tomasz z Akwinu, Suma teologiczna, I-II, q. 105, art. 1

    Należyty system władzy w państwie lub narodzie wymaga uwzględnienia dwóch czynników. Pierwszym z nich jest to, żeby wszyscy mieli jakiś udział we władzy. przez to bowiem, jak uczy Filozof, utrzymuje się pokój w narodzie i wszyscy taki system uznają i go strzegą.

    Drugim czynnikiem jest charakter rządu czy ustroju albo sam system sprawowania władzy. Według Filozofa, ma on różne postacie, ale najlepszymi są: królestwo, w którym rządzi jeden, obdarzony odpowiednimi cnotami, oraz arystokracja, tj. władza najlepszych, w której rządzi niewielu ludzi obdarzonych odpowiednimi cnotami.

    Stąd też najlepszym systemem władzy w jakimś państwie lub królestwie jest taka postać rządzenia, w której jeden posiadający odpowiednie cnoty stoi na czele i wszystkim innym przewodzi; a pod nim są jacyś inni sprawujący władzę wyposażeni w odpowiednie cnoty. A jednak takowe sprawowanie władzy należy do wszystkich: bądź dlatego, że ze wszystkich mogą być wybierani, bądź dlatego, że wszyscy ich wybierają.

    Najlepszym bowiem jest taki system sprawowania rządów, w którym zgodnie łączą się: królestwo, w którym jeden stoi na czele; arystokracja, w której wielu posiadających wymagane cnoty sprawuje władzę, i demokracja, tj. rządy ludu, w której z ludu mogą być wybierani sprawujący władzę i do ludu należy wybieranie sprawujących władzę.

    I taki właśnie ustrój prawo Boskie ustanowiło dla narodu żydowskiego. Mojżesz bowiem i jego następcy rządzili narodem, sprawując w pojedynkę władzę nad wszystkimi, co jest jakąś postacią królestwa. Wybierano siedemdziesięciu dwóch starszych obdarzonych cnotą, o czym tak pisze Biblia: „Wybrałem spośród waszych pokoleń mężów mądrych, szanownych i dałem wam ich za waszych przewodników i naczelników”: i to było arystokratyczne. Demokratyczne było ton ze oni byli wybrani spośród całego narodu. Pisze o tym Biblia: „Wyszukaj sobie z całego ludu mężów mądrych” itd.; byli także wybrani przez lud, jak przekazuje Biblia: „Wybierzcie sobie z waszych pokoleń mężów rozumnych” itd. Widać z tego, że ustanowiony przez prawo system sprawowania władzy był najlepszy.
  • Interesuje mnie, komu chce się zadawać sobie tyle trudu i wydawać pieniądze, by rozwieszać po mieście plakaty dyskredytujące Gowina. Na najbliższym mi przystanku tramwajowym, w miejscu, za które z pewnością trzeba bardzo dużo zapłacić, wisi coś podobnego (z tym że bez twarzy i nazwiska, zarys postaci i Jarosław G. od miesiąca. Podpisana jest pod tym "Solidarność". Trochę smutno, że tak upadła. 
  • Irytuje mnie to zawłaszczenie sceny politycznej przez PO i PiS.
  • dlatego lepiej oddaj głos na JKM !
  • Do tego samego namawia mnie syn. On będzie miała czynne prawo wyborcze we wrześniu. :)
  • zrób dziecku prezent !
  • pierwsze wyniki - 7, 2 % dla JKM !!!
  • no i gdzie moi biedni narodowcy... ale dobrze, że chociaż Korwin krul.
  • narodowcy zagłosowali na Krula ...
  • Nie będzie lepiej, ale będzie śmieszniej.
  • We Francji Front Narodowy przebił wszystkich. Będzie się działo...
  • edytowano maj 2014
    brawo - Front Narodowy we Francji zgarnął ponad 25 %.
    lepiej późno niż wcale !
  • Austriacka Partia Wolności - ponad 19 %.
  • Moje komentarze z fb:

    Liczyłem
    na to, że KNP przegoni SLD. Nie jest źle, przegonił PSL. SP i PR oraz
    Paligłupy poza jewroparlamentem. Szkoda narodowców, ale tak jak
    przewidywałem za wcześnie zdecydowali się na start w wyborach. POPiS
    łacznie prawie 2/3 głosów a licząc z PSLem to partie władzy (centralnej i
    lokalnej) zdobyły ponad 70 %. Społeczeństwo jednak jeszcze się nie
    wkur...ło.

    Jako narodowiec popieram Ruch Narodowy, ale jako konserwatysta
    głosowałem na Kongres Nowej Prawicy. Mam nadzieję, że w najbliższych
    wyborach uniowrogowie wystartują razem! Śmierć Unii!!! Czas ją zastąpić
    Cesarstwem Rzymskim Narodów Europy.
  • "Umarł Generał, niech żyje Krul"
  • Grecja uniosceptyczna i paradoksalnie lewacka Syriza Z z 30 %.

    może napsują trochę krwi tym utopistom z Brukseli
  • Chyba pierwszy raz, nie licząc wyb. samorządowych, mam satysfakcję, że "moja partia" nie tylko przeszła, ale jeszcze z dobrym wynikiem...i to bez funduszy z podatków na kampanię!
  • U nas na osiedlu wygrało PO, rzyg.
  • Austriacka Partia Wolności to socjaliści jak sie patrzy
  • Dobrze jest. W przyszłym roku będzie wynik dwucyfrowy.
  • edytowano maj 2014
    U nas na osiedlu wygrało PO, rzyg.

    Ja wybrałam mniejsze zło czyli drugą sondażowo liczną partię.
  • W komisji, w której pracowałam, 90 głosów spośród 417 ważnie oddanych  otrzymała Róża, co wsławiła się głównie (nie)wręczaniem doktoratu honoris causa Baroso. Innych jej osiągnięć nie pamiętam. Jak to rozumieć?
  • Nie wiem, czy jest powód do zadowolenia
    JKM zdążył już kupę ludzi w tym kraju poobrażać, także swych wyborców. Fakt, biorąc pod uwagę jego wynik-ma racje, Polska to kraj idiotów. 
    Dać swój głos komuś, kto uważa mnie za idiotę? Zaiste...takie rzeczy tylko w Polsce.
    Uczciwie byłoby, żeby zrzekł się swego uposażenia w PE. Na pewno znajdzie się jakiś godny cel. 
    Cóż, bezmózgi i idioci czy jak tam zapewnili JKM niezły byt.

    Wg sondaży - 25 % wyborców JKM to kobiety-tu nie sposób się z nim nie zgodzić, kobiety nie powinny mieć prawa głosu.
  • edytowano maj 2014
    nawet jeżeli uważasz się @Kociara za idiotkę - to nie upoważnia cię to do obrażenia mnie i innych co oddali glos na JKM.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.