Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Owsiak przegrał

1171820222340

Komentarz

  • @kociara i @Elunia, czytałam wcześniej uzasadnienie sądu, z tego co pamiętam to jest ich ok. 10. I nie wiem dlaczego tak skrzętnie omijacie to, co piszę o księgowości. Jeśli u nich w księgowości dzieją się cuda, to pieniądze nie wiadomo jakie idą nie wiadomo gdzie. Co to znaczy, że są faktury o tych samych numerach? Przecież natychmiast powinna wkroczyć tam skarbówka, tym bardziej, że główna księgowa nie potrafi tego wyjaśnić i ogólnie nie jest zorientowana. Nie czepiam się ani jego domu ani jego zarobków jawnych co i Elunia i kociara piszą. Co mi do jego zarobków legalnych? Piszę cały czas o tym, ze kłamie. Na początku mówił, że on nic nie ma z fundacji, pracuje za friko, zarabia na swoich witrażach. To nieprawda. Potem już mówił, że zarabia tam. Z fundacją są powiązane rodzinne spółki typu Mrówka Cała i Tabasco. I - nic mi do tego, kto kogo zatrudnia, może i całą rodzinę w jednej firmie, ale te powiązania nie są czyste. Wszystko idzie przez spółki, a nie ma konkretnych rozliczeń. Sąd ich nie dostał, Owsiak był śmiesznie za to ukarany grzywną (za naruszenie ustawy o dostępnie do informacji publicznej). Dalej: @kociara pokazywała "rozliczenia" się fundacji. To żadne rozliczenie, tylko kilka ogólnych kwot z ich strony. Widziałam kiedyś roczne rozliczenie, tam powinno być wszystko, a nie kilka ogólnych kwot. Takie rozliczenie to cała księga. Ja ją chętnie zobaczę, tylko ja sama do niej nie dotarłam. Fundacja, która tak głosi, ze działa "czysto",  pokazuje to wszystko zgodnie z przepisami.

  • @Elunia wiesz co u nas była na wsi taka sytuacja.
    Szkoła ogłosiła zbiórkę gadżetów na WOŚP , potem jest licytacja. Dzieci obowiązkowo mają przynieść kasę.
    Kiedyś moja córka celowo  nie miała to jej Pani pożyczyła 5 zł i wszystkim dzieciom które nie miały kasy.
    Innym razem nie wiedziałam o tej licytacji , syn zabrał swoje uzbierane 43 zł  i jak pokazali pierwsza bombkę styropianową owinięta wstążką to odrazu zgłosił 43zł i wygrał.
    Wszyscy to opowiadali jako anrgdotkę, a.mnie szlag trafił że nikt im nawet nie wytłumaczył na czym ta licytacja polega.

    Nie jest łatwo nie dawać na WOŚP.

  • Malgorzata powiedział(a):
    @kociara jeśli już to Owsiak organizuje blotną imprezę z upodleniem mlodych ludzi włącznie 
    Ojciec Rydzyk stworzył uczelnié gdzie mlodych ludzi się kształci 
    Czujesz ròżnicę ????
    Ja czuję. 

    Za ciezkie pieniądze tych studentów i za kasę od panstwa.
    Dobroczynca cudzymi rękami 
    Podziękowali 1persa
  • asiao powiedział(a):
    Owsiak może żyć z fundacji 
    Rydzyk może żyć ze swojej dzialalnosci
    Nie róbmy podwojnych standardów ;)
    Rydzyk dostaje kasę od panstwa w postaci dziesiątek milionów 
    Owsiak nie dostaje od panstwa ani zlotowki

    Podziękowali 2persa Stokrotka
  • @kociara to nieprawda. Większość koncertów z WOŚP organizują gminy z budżetu.
  • Czas antenowy który przez lata dostawał z TVP to też dziesiątki milionów. 
  • stworzył ogromny ruch wolontariuszy, pociągnął za sobą wielką rzeszę młodych ludzi i to jest jego największa zasługa, dla mnie kluczowa i szczerze mniejsze ma dla mnie znaczenie ile dokładnie miesięcznie z tego ma. A z tego co czytam i widze, to nie są żadne kokosy.
  • kociara powiedział(a):
    Malgorzata powiedział(a):
    @kociara jeśli już to Owsiak organizuje blotną imprezę z upodleniem mlodych ludzi włącznie 
    Ojciec Rydzyk stworzył uczelnié gdzie mlodych ludzi się kształci 
    Czujesz ròżnicę ????
    Ja czuję. 

    Za ciezkie pieniądze tych studentów i za kasę od panstwa.
    Dobroczynca cudzymi rękami 
    O @kociara, widzę, że jesteś zorientowana. Ile konkretnie te ciężkie pieniądze studentów wynoszą?
  • edytowano styczeń 2019
    No ja nie jestem pewna tej rzeszy młodych wolontariuszy. Wolałabym żeby młodzi ludzie nie angażowali się w fundację tak moralnie dwuznacznego człowieka. Szczęściem moich dzieci nie pociągnął. Mnie zresztą też, bo przecież jak zaczął to też byłam nastolatką.
    Podziękowali 3draconessa In Spe Barbasia
  • Anka powiedział(a): A z tego co czytam i widze, to nie są żadne kokosy.
    He he he .. No zwykły biedak .. Taki Złoty Melon lub Mrówka Cała .. 
    Podziękowali 1draconessa
  • Adamowicz będzie pochowany w bazylice mariackiej w Gdański właśnie przeczytałam
  • @Anka, ale co mi do tego ile on z tego ma? Czy ja go rozliczam? Piszę cały czas o machlojkach i o tym, że mimo pięknych zapowiedzi na stronie internetowej o przejrzystości, to nie ma całego rozliczenia firmy. A są poważne błędy.
    @Elunia, poszukam, tylko nie obiecuję, że od razu. Czekamy teraz na wizytę księdza.
  • @Elunia, szybko udało się to znaleźć:
    https://www.kontrowersje.net/8_wyrok_w_potwierdzaj_cych_e_owsiak_i_wo_p_ami_prawo_i_ukrywaj_faktury
    Jest tam wszystko o czym ja ciągle piszę, a Ty i Kociara piszecie, że ja i inni nie czytali.

    I chętnie poczytam jakie to są przepisy w Polsce, że można mieć zabagnioną księgowość, poważne w niej błędy (które żadnej normalnej firmie by nie uszły na sucho), główną księgową, która nie ma o niczym pojęcia i spokojnie działać dalej. Ba, ile osób twierdzi, że Owsiak to taaaki uczciwy chłopak, a ktokolwiek coś innego powie, to sieje nienawiść, nie czyta wyroków i ogólnie nic nie wie.
    I chodzi mi właśnie o tę uczciwość. 
  • Aneczka08 powiedział(a):
    Adamowicz będzie pochowany w bazylice mariackiej w Gdański właśnie przeczytałam
    Propagator aborcji. ...
  • edytowano styczeń 2019
    maliwiju powiedział(a):
    Aneczka08 powiedział(a):
    Adamowicz będzie pochowany w bazylice mariackiej w Gdański właśnie przeczytałam
    Propagator aborcji. ...
    Faktycznie ,  z tego był najbardziej znany, w Gdańsku, Polsce i na świecie. 
    Podziękowali 1Anka
  • Fabrycznie?? 
  • argento powiedział(a):
    Fabrycznie?? 
    Faktycznie. Już poprawiam.
  • Malgorzata powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    maliwiju powiedział(a):
    Aneczka08 powiedział(a):
    Adamowicz będzie pochowany w bazylice mariackiej w Gdański właśnie przeczytałam
    Propagator aborcji. ...
    Faktycznie ,  z tego był najbardziej znany, w Gdańsku, Polsce i na świecie. 
    Fajtycznie , aborcja to takie NIC.
    Mspanc
    Faktycznie, to wlasnie napisałam . I to najczęściej powtarzał śp Prezydent mojego miasta. 
  • O, ciekawe. Bo dla gdańszczan to on byl bardziej znany z promowania modelu równego traktowania, dewiacji i zboczeń w szkołach. Wcale nie aborcji.
    Do dziś można uśmiechnięta facjatę sp Adamowicza oglądać na ulotkach Zdrovvelove. 
  • Tak ogólnie, dla całej Polski, to on wpływu na aborcję lub jej brak w naszym kraju nie miał żadnego. Autorytetów w tym temacie też dużo większych było i jest pełno. 
    Za to na życie mojego dziecka w zerówce w zeszłym roku w podstawówce w Gdańsku miał wpływ. Negatywny.
  • Dorotak powiedział(a):
    O, ciekawe. Bo dla gdańszczan to on byl bardziej znany z promowania modelu równego traktowania, dewiacji i zboczeń w szkołach. Wcale nie aborcji.
    Do dziś można uśmiechnięta facjatę sp Adamowicza oglądać na ulotkach Zdrovvelove. 
    To chyba w innym Gdańsku mieszkamy.
  • Może ty w Danzig? 
  • Nie mój rejon ale Gdańsk to przepiekne miasto bywam często i świetnie się rozwija.
    I dziwi mnie bardzo ze tyle złych rzeczy zarzucano prezydentowi Adamowiczowi a był wybierany przez cztery kadencje.

    Podziękowali 3Aga85 beatak Stokrotka
  • edytowano styczeń 2019
    Ponad 20 lat był prezydentem. 
    Wiec albo dużo dobrego robił dla miasta, mieszkańców albo Gdańszczanie to głupcy z masochistycznymi skłonnościami 
  • I z tego co pamiętam ,wygrał pewnie w pierwszej turze w ostatnich wyborach.
    Podziękowali 2hipolit beatak
  • edytowano styczeń 2019
    Chyba lepiej jakby nie został tym prezydentem miasta
    Podziękowali 2Bridget Aniela
  • Wygrał w drugiej turze.
    Gdańszczanie to głupcy z masochistycznymi skłonnościami. 
  • No dobra ale mniejsza z czego był znany. Wczoraj w radio słuchałam jak w zagranicznych mediach mówiono ze przeciwil się linii rzadu dot. Imigrantów bo chciał ich przyjmować wielu i miał zasługi dla środowiska lgbt. Tyle informacji. To średnio w tym kościele go pochować chyba. Żeby było jasne Nie mówię o pogrzebie katolickim ( nie wypowiem się na ten temat)tylko miejscu pochówku .. No średnio jak dla mnie.ale ostatecznie to i tak bez znaczenia...
    Podziękowali 2maliwiju Barbasia
  • asiao powiedział(a):
    Chyba lepiej jakby nie został tym prezydentem miasta

    Powiem Ci, że jakby ktoś chciał go zabić, to mógłby to zrobic bez trudu, w dniu powszednim, niekoniecznie na gali. Nie tak dawno spotkałam s.p. prezydenta przy Urzędzie, szedł sobie normalnie, bez żadnej ochrony.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.