Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Downton Abbey

15681011

Komentarz

• edytowano luty 2015
    Ale w temacie malpiego loju-kiedys byl wlascicielem drogerii o wdziecznej nazwie "Amfora",w ktorej dorabialam. Coz,docinki na temat mojego kremu kwitowalam fraza o "handlarzu malpim lojem"...
  • Szaleni jestescie:)))
  • edytowano luty 2015
    @Malgorzata Ani ja na poważnie nie pisałem :-)

Choć nie pierdzimy w jedwab.
  • Pałace mnie nie kręcą ale kamienice ;;) Pożyczę kiedyś aparat to zobaczycie o co mi chodzi :)
  • Znalazłem na strychu gitarę
    bez strun obitą przez los
    ależ to pudło stare
    rzuciłem krótko na głos
    i nagle słychać muzykę ,
    gitara zaczęła grać
    i wtem za oknem widzę
    nieznany wczorajszy świat
    Zaczarowana procesja
    mój ojciec w szkolnym mundurku
    żołnierze jeszcze sprzed września
    pan radca w czarnym tużurku
    kabaretowy artysta
    rodzina jakaś żydowska
    i Wisła czysta jak kryształ
    odległa tamta Polska
    Zabrałem te strychu gitarę
    i nowych strun dałem sześć
    łatałem pudło stare
    by mogła najpiękniej brzmieć
    lecz próżno czekam z nadzieją
    znikła piosenka sprzed lat
    bo myśli nam wietrzeją
    naftalinowy nasz świat
  • Zdradziłam DA
    Oglądam "Wspaniałe stulecie"
    Piękne
    Cudowne
  • A to widzieliście?
    Uptown Downstairs Abbey - parodia DA, nakręcona na wieczór charytatywny BBC.
  • Zapowiedz dla fanow Maggi Smith - w listopadzie na ekrany kin w UK ( miejmy nadzieje, ze i w Polsce ) wejdzie film z nia w roli glownej - ' Lady in the van'

• no to może być niezłe
  • edytowano luty 2015
    Mam już wybrany pałac. niestety jest to obiekt o tzw. szerokich możliwościach adaptacyjnych...
    http://www.galeriawielkopolska.info/szkudla.html

E. Lepszy link
  • Meggi Smith rzeczywiście wymiata w DA. Lubię ten serial. Bardzo lubię. W mega szybkim tempie dościgłam sezon 5. I aż mi szkoda oglądać dalej, bo zaraz się skończy to, co dostępne...
  • nasz internet strasznie szybko się wyczerpuje, sezon na miesiąc, więcej nie uciąga :(
  • @hipolit, to o której jutro ?
  • edytowano marzec 2015
    @matka6

15:35 TVP1
    Downton Abbey
    s. 4 odc. 1 - serial, Wielka Brytania 2013
  • Sobota nabrała nowego wymiaru !
  • wczoraj próbowaliśmy obejrzeć ostatni odcinek, tam gdzie zwykle oglądaliśmy niestety była dostępna tylko wersja oryginalna, jak w końcu mąż znalazł z napisami, to przesuniętymi w czasie, uśmialiśmy się nieźle, ale wolałabym znaleźć taki link, że wszystko działa w swoim czasie ;)
  • Ja przez chwilę ogladalam takie mega duze tv co by" wejsc do wnętrza" pałacu >-)
  • No, skończyło się już, wstawać z kanapy:)
  • szkoda ! chociaż ja nie znam dokładnie przeszłości, więc nie wszystko "łapałam"
    np. dlaczego szofer ma dziecko , które wychowywane jest z dzieckiem Mary
    dlaczego szofer mieszka z państwem a nie ze służbą ?
  • Bo szofer był mężem jednej z córek (nie pamiętam jak się nazywała), zmarła przy porodzie.
  • Dzięki !
  • mojego też :))
  • Sybill, lady Sybill się nazywała :D
  • Dla fanow DA znalazlam cos w tych klimatach: “Parade's End“. Ogladam pietwszy odcinek, dobrze sie zapowiada :)
  • Nowy sezon się zaczął.
    Wie ktoś gdzie można w sieci obejrzeć?
  • a my Pannę Marple wykorzystujemy do umilenia wieczorów :)
  • Pochwalę się w tym wątku, że dostałam od Kuzynki DA sezony 1-5 z wszelkimi dodatkami :> Pierwsze 5 minut oglądania (nigdy wcześniej nie oglądałam, choć miałam zamiar) i uwielbiam :x
  • Na kinomanie jest juz pierwszy odcinek szostej serii. Po angielsku. Bez napisow.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.