Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

nowa kampania Mamy i Taty

1235716

Komentarz

  • edytowano czerwiec 2015
    Poszłam do kuchni i nie mogę przestać myśleć o tym filmie, o tej bohaterce. Dlaczego ma niby być za późno???
    Przecież nie ma mowy w tym spocie, że jest bezpłodna, chora?
    Wygląda młodo, szczupło, stać ją na dobrą opiekę medyczną.
    Poza tym dlaczego ma nie spotkać przyszłego męża?


    Mówi: nie zdążyłam...
    No widzisz, babo nie zdążyłaś, ale możesz zdążyć
    a z głowy masz już pewne sprawy zawodowe i mieszkaniowe.
    Więc dlaczego rozpacz?
    Tego nie rozumiem.
    Zupełnie nie rozumiem.

    A że jeszcze nie?
    A to teraz może sobie powiedzieć: Teraz jest mój czas na rodzinę.
    I ma kobieta atuty. To że nie biedna i nie taka bardzo brzydka przecież to też może jej pomóc w założeniu rodziny.
    Dlatego nie rozumiem tej jeremiady...

    W końcu może są faceci, którym imponuje wykształcona, bogata żona z pozycją zawodową?
  • @AgaMaria - ano, właśnie jedziesz tym stereotypem, który teraz się kobietom do głowy wkłada - jak będziesz bogata i ustawiona, stać cię będzie na prywatną opiekę medyczną i na in vitro, to sobie zrobisz dziecko i po czterdziestce. A tymczasem - guzik prawda! Bardzo wielu kobietom po 40 nie uda się zajść w tę zaplanowaną ciążę nawet przy wsparciu medycznym.
    A faceci boją się kobiet bardzo wykształconych i bogatych i niepotrzebne im stare. Jak już się taki ustatkuje i chce się rozmnażać, to woli młodą, głupią, zależną, co bez większego problemu zajdzie w ciążę i dzieci mu urodzi.
    Wiem, że upraszczam i przerysowuję. Zabieg celowy.
  • @AgaMaria, tak czysto od strony malzenstwa patrzac, raczej lepiej wiecej etapow przejsc razem, niz osobno. Czlowiek ma wiecej czasu sie do siebie wzajemnie dostroic, niz nabrac swoich, czasem dziwacznych nawykow. Jak ktos chce sie dorabiac, czy kariere robic, to moze to rownie dobrze w malzenstwie robic.
  • @AgaMaria
    "W końcu może są faceci, którym imponuje wykształcona, bogata żona z pozycją zawodową?"
    Wątpię ;-)
    Tzn. na pewno są, ale od takich lepiej by się taka kobieta trzymała z daleka.

    Dla pozostałych wykształcenie, zamożność i pozycja zawodowa niekoniecznie są atutem. Świadczą bowiem pośrednio o jej życiowych priorytetach i tutaj zaczynają się schody.

    Niemniej 'nie żywi nie tracą nadziei'...
  • edytowano czerwiec 2015
    @Katarzyna, nie obraziłam się i nie biorę tego personalnie :) .
    Szukam rozwiązania dla tej bohaterki, doszukuję się plusów jej sytuacji.

    @jan_u a dlaczego facet, któremu imponuje wykształcenie ma być takim, od którego należy się trzymać z daleka?

    Są faceci, których kręcą wykształcone kobiety.
    Obraz czarno biały wydaje mi się nienaturalny. Życie naprawdę zna rozmaite niesamowite scenariusze.

    Pewnie łatwiej dzieci zrodzić w młodości...ja o tym nic nie wiem, bo dzieci w młodości nie zrodziłam...
    A rozglądając się wokół widzę w rodzinie matkę kilkorga dzieci, która jest wykształcona i prowadzi firmę wraz z mężem i ojcem tychże dzieci...
    Więc wykształcenie Jej w tym nie przeszkodziło...

    Tyle, że spotkali się dość młodo.

    Naprawdę ciągle nie rozumiem, dlaczego osoba z pozycją zawodową ma się czuć przegrana w życiu?

    Jedni mają dzieci, inni nie mają.
    Naprawdę nie jesteśmy sędziami Sądu Ostatecznego...chyba nie do nas oceniać...

    Przecież w tym życiu czekają nas frustracje, jak nie takie, to inne. Jest cierpienie w życiu. Zawinione, niezawinione.
    Zaraz dojdziemy do absurdu, że ta pani sama sobie winna, bo miała dobre wyniki w nauce i zrobiła karierę.
    Czyli jak babka robi karierę, to ma to ukrywać, bo inaczej nie znajdzie kandydata na męża?

    A jakby nie zrobiła, to by było, że sama sobie winna, bo w złych warunkach żyje. Przecież to absurd.

    Może być przykro, że jest jej smutno.

  • edytowano czerwiec 2015
    Katarzyna, no nie mów że po czterdziestce nie można mieć dzieci, bo ja jeszcze chcę mieć bliźniaczki :) Nie odbieraj mi nadziei :)
  • Gerarda i Ryszarda np.
  • Czy wykształcona, ambitna i bogata kobieta nie zasługuje na miłość?
  • @jan_u ale twierdzisz, ze zle swiadcza? No nie wiem...czasem po prostu zycie tak sie uklada, nie wartosciowalabym. Znam mase ludzi, ktorzy dorobili sie duzych pieniedzy “przez przypadek“, robiac to co lubia, nie zeby jakies gromadzenie majatku bylo ich celem zyciowym.
    No i cos z facetem chyba by bylo nie tak, jesli by nie chcial miec wyksztalconej zony. No chyba, ze sam niedomaga ;)
  • @Joanna36 - czasem po 40 można mieć dzieci, a czasem nie. Różnie bywa. Prawdopodobieństwo ciąży bliźniaczej rośnie z wiekiem, więc szanse na Gerarda i Ryszarda masz ;-) Całe szczęście, że masz już dzieci, to plany na Gerarda i Ryszarda po 40 nie są dla Ciebie problemem "być albo nie być matką"...
  • A co z taka, co nie ma ani meza ani wypasionego domu?

    No dobra, czepiam sie. Ale chyba wiem, co mnie w tym filmie wnerwia najbardziej. Ta pani ma prawie taka sama lampe jak ja, tylko ja wybralam wyzszy model i inny kolor ;))
  • No to obejrzę o czym mowa :)
  • Pewnie od strony biologii, prawd życiowych Katarzyna wyłożyła sedno. I pewnie preferencji tzw. typowych mężczyzn itp.
    A co z miłością?
    A co z Miłosierdziem?
    A co z historiami jak w komediach romantycznych?
    Czy to naprawdę nigdy się nie zdarza?????
  • edytowano czerwiec 2015



    @Małgorzata, i właśnie nie ma pewności, że w następnym spocie facet się nie pojawi i nie przytuli...

  • A kto to wyprodukował? Kto namawia?
  • edytowano czerwiec 2015
    Nie czujem sie rozumiana w poszukiwaniu romantyzmu w życiu, więc spadam, bo kariera domaga się czasu :P ;)


    Tak myślę, trudno. Naprawdę wierzę, że ludzie potrzebują się i spotykają się w różnym wieku.
    @Małgorzata
    Nie rozumiem, co ma jedno do drugiego
    Czy decyzja wyklucza rozmantyzm

    Bez miłości nie warto żyć
  • Ale podsumowujac watek, to problem widze akurat bardzo aktualnie u kolezanek 30+ : bez-na-dziej-ni faceci. Dzieci w cialach czterdziestolatkow. Kolezanki by moze i chcialy dziecko, czy nastepne dzieci, a facet najpierw latami zastanawia sie nad malzenstwem, pozniej latami nad kazdym dzieckiem. Jajecznica total.
  • Ten Mama i Tata to kto?
  • edytowano czerwiec 2015
    Dlatego wyzwaniem dla nas jest wychować synów na fajnych, odpowiedzialnych facetów. Będą mogli w tych chętnych babkach przebierać, jak w ulęgałkach - konkurencji brak :-D
  • Cuda się zdarzają. Uważam, że wykształconą też może spotkać miłość.
    Mam przynajmniej taką nadzieję, która w moim życiu się spełniła...
    bo gdyby nie, gdyby takiej nadziei nie było to czarno widzę szaro widzę
    grube pokłady mułłu
  • edytowano czerwiec 2015
    Jasne, tylko nie wiem, jakie wnioski może wyciągnąć taka osoba...że co?
    Że ma nie pracować? Nie uczyć się?

    Skoro i tak jest sama, to chyba lepiej, że pracuje w tym czasie...
    Wiem, upraszczam teraz ja...
    Ale nie wiem, czy to wszystko można tak zaplanować i wyreżyserować.


    Jasne, kampania jest dla osób, które mogą.
    Ale z tego spotu nie widzę konstruktywnych rozwiązań.

    Może nie taki był cel.
    Dobra. Wystarczy.


  • @AgaMaria ja tez mam potrzebe romantyczna ;) i wierze w takie historie, ba, nawet sama przezylam :)
  • Kampania powinna być dla mężczyzn, niech mają większy dom i większe studia, i niech lecą na Marsa i spowrotem, ich trzeba na ambicję wziąć, bo się poczują jako dodatek do odhaczenia na liście takiej zaradnej pani.
  • Harlequin Harlequinem, ale ile procent kobiet w Polsce kupi sobie taki dom z jednej pensji? Ile mlodych kobiet uwaza to za realne, tak na serio?
  • Zaradna pani nie jest zla. No na serio, kto chcialby byc z niedojda? Niech sie uczy, niech robi kariery, niech nie bedzie wstydu wziasc ja na spotkanie pracowe. Ale nich tez ma priorytety dobrze poukladane.
  • Gorzej jak mój mąż uwierzy w ten spot, że takie samotne piękne w czystym domu czekają.. Już właściwie mogę się pakować...
  • Mam. Już wiem, dlaczego ta pani jest sama. Bo brzydka. Ma trochę taką meduzowatą twarz...
    Wiem, wiem, nie jest to do końca jej wina
    ale gdyby była trochę weselsza...
    Miałaby większe szanse.
  • AgaAga
    edytowano czerwiec 2015
    :))

    (to byla reakcja na wpis @Joanna36, tylko sie wciela nie tam, gdzie powinna)
  • A to nie jest jakaś znana aktorka, podobna do jakiejś?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.